Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 A kérdező kommentje:

Nem anyám nyakára szültem hanem ugy alakult h haza kellett költöznünk.


És abbol a 70 ezerből adok le itthonra. Tudom h kevés de ez van,nem tudok mit csinálni.



Nem tudok menni dolgozni mig nem veszik be bölcsibe,szeptemberbe kezd. Felujitás miatt csak egy csoport lesz az oviba bölcsiseknek de oda nem fogadnak uj gyereket. Ezért mi el itthon vagyok tesóm nekem passzolta le a gyerekát nyárra.


Nem tömöm édességgel a saját gyerekem se,de azok a nasik sokszor uzsik is,pl natur joghurt banánnal,banános griz. Vagy sokszor kockázok almát neki két étkezés között azt adok. De tesom lánya megesz mindent.

2017. jún. 18. 12:51
 42/148 anonim ***** válasza:
84%

Ennél a kérdésnél abszolút nem releváns, hogy a kérdezőnek mennyi a bevétele. Ha jól keresne, milliós megtakarítással, akkor is durva, ha az unokatesó mindent felfal.


Kérdező: túró rudi esetleg a fagyasztóba, és csak egyet-egyet elővenni? Gyümölcs, keksz, nem romlandó nasi zárható szekrénybe?

Plusz, ha hosszabb távon is te vigyázol a kislányra, beszéljétek meg, h az étkezésébe be kellene szállnia. Kevés bevétel eseén plusz egy fő ellátása megterhelő.

2017. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/148 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén: Nagyon pofátlan testvéred van, nyilván rá ütött a lánya.


Csak hogy tisztázzuk: Szívességet teszel neki, de ő a minimumot sem hajlandó fizetni- a bélpoklos gyereke kajáját- és még ő van megsértve? Én nem vállalnám hogy vigyázok rá. Persze biztos van aki azzal jön hogy "úgyis otthon vagy" . De ez nem számít: nem vagy köteles az idődet jótékonysági alapon egy olyan emberre áldozni akit nem érdekli miből eteted az Ő gyerekét. Hiába a testvéred, nem vagy köteles ezt csinálni. Ne hagyd hogy kihasználjon. Ha a tesódnak nem tetszik a rendszer, fizesse be a lányát valami táborba, vagy hasonlóba. Ott sem etetik meg foglalkoztatják a két szép szeméért.

2017. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/148 anonim ***** válasza:
21%

Ok felfogtuk a helyzeted. A tesód gyereke bélpoklos, de ezt neked kell kezelned NEVELÉSSEL, illetve a tesóddal való beszélgetéssel, ha már ilyen terhet rakott a nyakadba, akkor legyen kedves segítsen be, vagy a nevelésbe, hogy nem zabálunk fel mindent, vagy anyagilag.

Illetve le kell kötnöd valahogy, mert unatkozik és azért is zabál. Még csak most kezdődik a nyár és arra főleg nem lesz pénzed, hogy programokat is szerezz neki, mert egy idő után erre is lesz igény. A 4 fal + játszóterezés nem lesz elég neki, már most szólok, a tv-t is elunja egy idő után. Szóval légy kreatív, találj ki valamit, ami leköti és akkor nem fog a nassolásra gondolni.

2017. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
89%
"tesód gyereke bélpoklos, de ezt neked kell kezelned NEVELÉSSEL" Miért is? Ez a szülő dolga.
2017. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 A kérdező kommentje:

"az számomra elfogadhatatlan, hogy az egyiket eltartja, a másikat meg még vendégül sem látja. "

Erröl szo sincs mert unoka tesom is eszik az ételböl amit anya föz,és az én gyerekemnek se veszi meg a gyümölcsöt meg az ilyeneket.


Tesom örül h nem kell fizetnie táborra,mert itthon vagyok. Anya dolgozik műszakba,én vagyok,leszek a kislánnyal is,tehát hozzám hozza nem a nagyihoz.


28 éves vagyok,2 honapja költöztünk haza.

2017. jún. 18. 13:02
 47/148 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy fogalmaznék inkább, hogy a bajban számíthatott a szüleire, akik természetesen befogadták. Ez egy normális családban nem kirívó dolog. Régen az volt a normális, hogy nagy család élt együtt, segítették egymást. Jobb lenne a kérdezőnek nagy lány módjára egy albérletben egyedül nyomorogni? Nem hiszem. Nálunk sem szokás ételt vinni, ha ott vannak a gyerekek, de én szoktam, meg egyebeket is, ha úgy látom, hogy úgy könnyebb, vagy utána a saját szükségleteiket fogják vissza. Ha azt látnám, hogy egy fillér nem marad, akkor megbeszélés nélkül vinném a dolgokat, nasit is, két gyereknek, nem csak a sajátomnak.
2017. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/148 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg, ne vállald el, ahogy itt többen tanácsolták. Mondd meg a tesódnak, hogy csináljon a zabagéppel, amit akar. Aztán reménykedj, hogy csóró, egyedülálló anyukaként soha nem lesz szükséged a testvéred segítségére.
2017. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 anonim ***** válasza:
88%
Ne okoskodj, #42-es. Anyámék rendszeresen vendégül látják az egész famíliát, 12-en vagyunk összesen párostul, gyerekestül, de ha tesóm odaviszi a két kamaszodó fiát hetekre, akkor igen, úgy tartja korrektnek, hogy bevásárol nekik. Főleg olyan dolgokat, amiket a szüleink egyébként nem fogyasztanak, gabonapelyhet pl., plusz nasit, tartós cuccot (UHT tej, cukor, liszt), gyümölccsel tele van a kert. A szüleink viszik őket strandra, aquaparkba, programokra, ők vettek nekik biciklit magukhoz is, hogy ne kelljen cipelni oda-vissza, a kedvükért köttették be a netet a házba, tesóm szerint ez a legkevesebb, amit ő tehet, ha a fél nyarat ott töltik a srácok. Ami a többit illeti: ha egy családtag átmenetileg segítségre szorul és kap, és ezért valaki megsértődik, az illető egy önző hülye. A bajban lévő nyakára pedig pofátlanság még odacseszni a plusz éhes szájat is.
2017. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, egyébként most mit akarsz? Mert csak ugyan azt hajtogatod újra meg újra meg újra. Innen senki nem fog elmenni hozzátok és az asztalra csapni.
2017. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!