Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülőként zavarna, ha az új...

Szülőként zavarna, ha az új kistesót a kamasz nem akarná látni se?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, a nagyom már lassan egyetemre megy, a kislányom két hónapja született, de betegség miatt kórhàzban van azóta is. A nagy végre látogathatná, de mindig azt mondja nem ér rá. Engem nem zavar, de a páromat igen. (Csak féltestvérek.) Nem értem mi a baj azzal, ha őt nem érdekli egy kisbaba.
2018. okt. 15. 23:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
55%
Mèg valami. Innentől meg ne zavarjon az sem, ha a felesèged lekakulja a nagyobb gyereked dolgait. Tudod, ha a nagyobb gyereked nem erőlteti meg magàt a fèltestvère miatt, felesègednek sem kell megerőltetni magàt egy szàmàra vadidegen gyerek miatt. Ha nagyobb gyereked nem vâg jópofàt illendösègből sem fèltestvèrèhez, innentől felesègednek sem kell illendősègből sem jópofàt vâgni nagyobb gyerekedhez. Hogy mièrt? Mert a nagyobb "gyereked" nem 5 èves, hanem fiatal felnőtt, akitől alapvető viselkedèsi normàkat el lehet vàrni, aminek ha nem tesz eleget akkor meg viseli majd a következmènyeit, a vilàg ìgy működik...
2018. okt. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
40%
10 forditsuk meg. Akkor ugye nem problèma ha kèrdező új felesègèt sem èrdekli előző hàzassàg gyereke, hisz nem kèrte hogy megszülessen, hagyjuk màr bèkèn szegèny asszonyt. Kamasz??? Aki most kezdi hamarosan az egyetemet hol kamasz??? Tudod ahol ilyen van az egy kètoldalú dolog. Bekerülnek egymàs èletèbe, ès apuka kapcsàn az új nönek el kell fogadni, hogy az elözö hazassàg gyereke az èletük rèsze, meg előző hàzassàg gyerekènek is ugyanúgy El KELL fogadni, hogy az új nő, s a közös gyermek is az èletük rèsze. Lehet nyivàkolni, meg àgàlni, a tènyek attól tènyek.
2018. okt. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Nem szeretetrol van szó, csak hogy nem érdekli. Még nincs itthon a kistesó, írtam beteg és kórhàzban van. Végre lehet élőben látni, de a nagy semmilyen érdeklődést nem mutat irànta (azt mondta kösz most nem majd máskor és azóta sok idő eltelt). Inkább megy bulizni, a barátaihoz, tanul, vásárolgat. Engem nem zavar. Párom is csak rákérdezett, és furcsállotta, hogy nem zavar. Ezért lettem kíváncsi, hogy más szülőnek mi erről a véleménye.
2018. okt. 16. 00:24
 14/62 anonim ***** válasza:
84%
Mozaik gyerekek sose lesznek igazi testvérek,amugy is a legtöbb testvér viszály mogött az egyik szülő áll..
2018. okt. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
67%
" Tudod, ha a nagyobb gyereked nem erőlteti meg magàt a fèltestvère miatt, felesègednek sem kell megerőltetni magàt egy szàmàra vadidegen gyerek miatt. Ha nagyobb gyereked nem vâg jópofàt illendösègből sem fèltestvèrèhez, innentől felesègednek sem kell illendősègből sem jópofàt vâgni nagyobb gyerekedhez" - izé, azért van itt egy apró különbség. Az, hogy a Kérdező feleségének volt döntési joga abban, hogy kell-e neki a Kérdező a lányával "csomagban" - a lányt viszont nagy eséllyel a kutya se kérdezte meg, hogy szeretne-e kistestvért - márpedig kinek miben van döntése, abban van felelőssége is.
2018. okt. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
61%
Én a nagytesó vagyok, de ilyet el e tudnék képzelni.
2018. okt. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
64%
El se*. En is mozaik családból jöttem (többszörösen) de bármelyik testvérem eljonne értem kocsival éjszaka ha őt hívnám fel, hogy gáz van. Nálunk azért van osszetartas, ha nem is beszélünk sokat. Csak feltesom van, de sose mondom azt, hogy fél... Húgom 10+ évvel fiatalabb, de meghalnék érte. Szóval nekem fura, és ha az én gyerekemről lenne szó, akkor is fura lenne. Azt értem, hogy nem akar vele foglalkozni, mert nem az ő gyereke, de nem arról van szó hogy vigye bölcsibe meg oviba meg suliba és pelenkazza minden nap. Csak arról, hogy megnézze a kórházban... Egy beteg csecsemőt. Ki tudja megmarad e egyáltalán, nem véletlenül van gondolom ott.
2018. okt. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
69%

Egyetertek az utolsóval mi a féltestvéremmel tűzbe mennénk egymásért,itt vmi sunyiság van a háttérben amiről a kérdező nem beszélt,itt a családdal van a probléma, ez h a nagy nem kiváncsi a kórházban lévő picire már csak a tünet..

58N

2018. okt. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
61%
Engem zavarna, de minden mást leírtak a többiek.
2018. okt. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
16%

Téged nem zavar, hogy egy érzéketlen, bunkó pöts a gyereked, elvégre a te nevelésed. Te is érzéketlen, bunkó pöts vagy, aki eldobta a családot, mert felállt a farka.

Ezt látta melletted: a rokoni kapcsolat xart se ér.

Te szerinted tényleg teljesen normális, a testvérét látni se akarja, csak egy idegen, vinnyogó, büdi kölyköt lát benne?

Gondolom, az se zavar, hogy innentől ti se sokat találkoztok, mert nálatok nehéz lenne kikerülnie a kölyköd, akit utál. Vagy a nődet és a gyereked elpaterolod pár órára, amíg làtogatóba megy?

2018. okt. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!