Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülőként zavarna, ha az új...

Szülőként zavarna, ha az új kistesót a kamasz nem akarná látni se?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, a nagyom már lassan egyetemre megy, a kislányom két hónapja született, de betegség miatt kórhàzban van azóta is. A nagy végre látogathatná, de mindig azt mondja nem ér rá. Engem nem zavar, de a páromat igen. (Csak féltestvérek.) Nem értem mi a baj azzal, ha őt nem érdekli egy kisbaba.
2018. okt. 15. 23:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy olyan buta sztereotípia, hogy a gyerek állandóan visít😃 biztos csak a mi családunk ennyire bogaras, de egy kisbaba sem visított 0-24. Persze, előfordult ha pl:fájt a hasuk vagy ehhez hasonló.. de szerintem gyakoribb a jó baba mint az egész nap üvöltő.
2018. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem abszolút érthető a reakciója. Mégis mi a francot szeressen benne????? Most született, nem is látta és az a gyerek még nem tud csinálni,/mondani semmit sem, amiért lehetne szeretni vagy kedvelni. Nem mindenki tartja aranyosnak vagy cukinak a kisbabákat szimplán azért, mert kisbabák. Másrészt nagy köztük a korkülönbség is, ami szintén nem mindegy. Valamint a nagynak ezer más fontosabb dolga van, pl. továbbtanulás, mint egy kisbaba.


Nekem is van egy féltestvérem, akivel szintén nagy a korkülönbség közöttünk (több mint 10 év). Ma már tök jó a kapcsolatunk és rengeteget beszélgetünk, csomó közös programot szervezünk stb., viszont ez csak a kamaszkorom végén kezdőtött. Addig teljesen érthető módon nem tudott velem mit kezdeni, mert nem egy szinten voltunk. Mikor már tudtunk olyan programokat csinálni, amit mindketten élveztünk és tudtunk értelmesen kommunikálni egymással, akkor már jobb volt a helyzet. Addig pedig egyszerűen nem volt köztünk semmi kapocs... Ott volt egy idegsítő, vinnyogó kisgyerek, aki állandóan az idióta meséiről pofázott, hülyeségeket kérdezett és kb. le sem lehetett lőni és ott volt egy kamasz, aki a tanulásra akart koncentrálni, eljárt a barátaival koncertekre/moziba/bulikba, megtapasztalta az párkapcsolat jó és rossz oldalait stb., stb.... Ha valaki az érettségi környékén odahozott volna a nyakamra egy ordító csecsemőt, akkor szerintem az első gondolatom az lett volna, hogy azonnal el akarok tűnni onnan és költözök.

2018. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
54%

Ez még nem azt jelenti, hogy nem kíváncsi rá egyébként. Lehet kíváncsi rá, csak tényleg sok dolga van. Aztán majd ha hazamegy a kicsi, lehet le se fog tudni szállni róla! :D

De ha tényleg nem érdekli, akkor az sem feltétlenül baj.

20/F

2018. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
55%

Ebben a korban az ember a barátaival van, bulizik, stb., de ez nem azt jelenti, hogy nem aggódna a családjáért.


#53-as voltam.

2018. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
6%
Bennem felme
2018. okt. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
15%

Bennem felmerült egy màsik lehetőség is.

Mivel betegen született a féltestvére nem lehet, hogy nem mer/akar bemenni a kòrhàzba az ott làtottak miatt, esetleg fél a kötődéstől, illetve a betegség hatàsaitól? A betegség mibenlétéről semmit nem tudunk. Maradandó vagy gyógyítható? Előfordulhat, hogy a félelmeit a nemtörődöm viselkedéssel próbálja palàstolni.

2018. okt. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
81%

Lépjünk már vissza kettőt.

A gyerek KÉT hónapja született, azóta nem jöhetett ki a kórházból, a kérdésből pedig úgy tűnik (meg logikus is) hogy nem lehetett rögtön látogatni, hanem mostanában kezdtek el látogatókat beengedni. Gondolom nem is 0-24-ben van látogatási idő, hanem megadott időpontokban.

A nagyobbik érettségi évben van, normális ember ilyenkor tanul, és tele van dolgozatokkal, előkészítőkkel, faktokkal, házi feladattal.

Nem lehet hogy nem leszrja a kicsit, hanem valóban csak nincs ideje?

Főleg hogy a kicsinek nem lesz jobb tőle, gondolom az idő nagy részében alszik, nem lehet beszélni hozzá, nem lehet felvenni, csak állni a kiságya mellett és nézni mint a cirkuszban hogy jé, kisbaba, viszont a nagynak megterhelő lehet a kórház, a sok beteg kisbaba, ki tudja mitől tart esetleg, hogy kötődni kezd és összetöri esetleg nem gyógyul meg, hogy összeszed egy csodás fertőzést vagy mandulagyulladást aztán ülhet otthon novemberig, vagy csak simán nem szereti a kórházi légkört. Most ez tényleg fontosabb mint a felvételi?

Ráadásul valószínű hogy a baba óta ő van a középpontban, ami érthető is, mert egy beteg csecsemő nyilván több figyelmet érdemel, de ha a tanév kezdete óta csak azt hallgatja hogy a baba így, a baba úgy, rá meg nem jut annyi idő, akkor felmerülhet benne hogy nem tartozik a családhoz, ti elvagytok a gyerekkel, nem értek rá mondjuk az ő pályaválasztási dilemmájára, akkor ti foglalkozzatok a gyerekkel ő meg elvan magában.


Sértődés helyett mi lenne ha beszélgetnétek vele, hogy ő hogy viszonyul a gyerekhez, és miért nem jár be a kórházba?

2018. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 16 év különbséggel született a féltestvérem és én mondjuk kíváncsi voltam rá, de nem alakult ki köztünk ez a tipikus testvéri kapcsolat. Persze, kérdés, mi a tipikus testvéri kapcsolat, mert én mindenhol azt látom, hogy nagy ívből sz*rnak egymás fejére a legtöbb családban a testvérek, főleg idősebb korban.


Szóval örültem a féltesónak, de 16 éves voltam és megvolt a saját kis életem, világom és a hátam közepére sem kívántam egy kisbabát. Anyámék folyton tukmálták, meg azt akarták, hogy etessem, fürdessem, pelenkázzam, de minden porcikám viszolygott tőle. Messziről aranyos volt, de anyukát játszani nem volt kedvem, ami szerintem teljesen érthető volt, bár sokszor megkaptam, hogy érzéketlen vagyok.


És nálam nem az volt a "baj", hogy csak féltestvér, hanem, hogy rohadt nagy a korkülönbség, nem együtt nőttünk fel, nem játszottunk együtt, alig vannak közös élmények, plusz tukmálták és aztán lelkizsaroltak, szapultak miatta.

2018. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam a rengeteg választ.


Én vagyok így, 28 évesen egy 8 éves öccsel, apám oldaláról.


2 évig titkolva volt, aztán beállított hozzánk a nő a babával a semmibőo, hogy fogadjuk be a családunkba(anyához meg hozzám, anya szüleinek a házába).


Értelmiségi család vagyunk, apa doktorált, a nőnek 5+ gyereke van, fehér diplomás nő, 40esként vállalta be a babát alkalmi kapcsolatból az 50hez közeledő apám tudta nélkül(apa jól keresett akkoriban)


Innen a nő része le volt tudva, nem akartam vele semmilyen kapcsolatot, nagyon taszító életvitelt folytat, a hozzáállása pedig nagyon durva, tök bolond komolyan, aki így kutat fel féltestvért a gyerekének. Utána még egy két évig írogatott a totyogós gyerekének csinált facebook oldalról nekünk..


Apa vére van még a gyerekben, aki miatt érdekelhetne, de apával rossz a kapcsolatunk, sok megbocsáthatatlan dolgot tett, na meg vert is az évek alatt, hazudozott, megalázott stb..


Szóval az ő vérvonala sem hat meg nagyon, ha lehetne törölném is..


Mivel a gyerekbe egy számomra taszító ember, és az életem egyik megkeserítőjének vére fut, nem igazán érzem testvéremnek a kisfiút. Az csak a pláne, hogy nem együtt nőttünk fel. Sajnos kiderült, hogy sérült a kisfiú, így valamennyi bűntudat ébredt bennem, de azt hiszem inkább csak sajnálat.


Mindenesetre jól alszom és nem tekintem tesómnak, van, hogy hónapokig eszembe sem jut, hogy létezik.


Apa természetesen néha látogatja és fizet utána, de a ritka alkalmakon, mikor találkozunk, nem beszélünk erről.


Már anya vagyok, így sem hat meg jobban a dolog.

2018. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező (#30) "Azt nem értettem miért kellett volna megkérdeznem ő akar-e tesót? Gondolom ő se tőlem kér engedélyt, ha majd párja lesz, hogy lehet-e gyereke. Vagy félreértettem." - én vetettem fel, és nem, nem értetted félre. Itt szerintem az a fő momentum, hogy - tetszik, vagy nem, de - egy fedél alatt éltek, az egyikőtök gyerekvállalása a másikotok életminőségét is döntő módon befolyásol(hat)ja. Szóval persze, ha a nagy gyerekednek lesz párja és vállalnak gyereket, arról nyilván nem kérdeznek meg téged - kivéve(!), ha a közös háztartásotokba vállalják. Akkor ugye erőteljesen illik megkérdeznie... épp ugyanígy egy érettségire, nyelvvizsgára készülőnek is érthetően kb a háta közepére hiányzik egy esetlegesen fél éjszakákat átsíró gyerek.
2018. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!