Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülőként zavarna, ha az új...

Szülőként zavarna, ha az új kistesót a kamasz nem akarná látni se?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, a nagyom már lassan egyetemre megy, a kislányom két hónapja született, de betegség miatt kórhàzban van azóta is. A nagy végre látogathatná, de mindig azt mondja nem ér rá. Engem nem zavar, de a páromat igen. (Csak féltestvérek.) Nem értem mi a baj azzal, ha őt nem érdekli egy kisbaba.
2018. okt. 15. 23:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
41%

Téged nem zavar, hogy ilyen érzéketlen gyereket neveltél? Egyébként döntsd már el, kamasz vagy egyetemre megy? A kettő együtt nem oke.

A lányomnak, 17 éves, most egy éves a kistesója, alug várta hogy megszülessen, korházba is bement, apjához is sűrűn jár, imádja az öcsit, eljátszik vele. Öccseként emlegeti, nem féltesóként.

2018. okt. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
17%
Mi miatt van kórházban? Mennyire biztos, hogy hamarosan haza mehet? Nem lehet, hogy csak védi magát a nagy? Nem akar kötődni arra az esetre, ha történik valami a picivel.
2018. okt. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen mindegy, hogy féltestvérek, a családot az anya tartja össze, tehát az anyai féltestvérek inkább számítanak testvérnek. Ők is együtt nőttek volna fel, ha nincs ez a nagyobb korkülönbség.


Amúgy megértem a párodat. Én mindent megadnék egy testvérért, bár felnőtt vagyok már, és gyerekem is van. Sosem tudnék ilyen érzéketlen lenni vele. A testvér hatalmas kincs.

Ennek a lánynak az kéne, ha majd az anyja is letojná az ő gyerekét, de gondolom, ő nem olyan debil, mint a lánya.

2018. okt. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
36%

A nagy fiam gyalog jött éjjel a kórházba egy másik településről mikor született a féltesója.Reggelig ott ült.Igaz én az anya vagyok.

Szerintem ha az apjának születne gyereke ő is érdekelné, feltéve, ha jó a viszony.


Így nagyon érzéketlennek tűnik a, de nem tudjuk az új nő vagy akár az apa hogy viselkedett vele évekig, erről nincs infó.

2018. okt. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
34%
Zavarna. Azt jelentene, hogy egy erzeketlen dogot neveltem normalis emberi leny helyett. Nem kell korbe ugralni a gyereket, nem kell szeretni se, de illo minimum tisztelettel viseltetni iranta es a szulei irant. Elvileg egy csalad vagytok.
2018. okt. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
75%

Szinte ugyanígy vagyunk mi is csak én egy kicsivel fiatalabb vagyok.

Nekem és nemrég született egy féltesóm ugyanígy apai ágról de mivel nem apámmal élek nem érdekel. Szerintem egyáltalán nem önzőség amit a lányod csinál mert szinte már felnőtt saját életét éli.

2018. okt. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom itt mindenki második házasságban él halál boldogan a másik gyerekével. Azért van itt annyi kérdés arról, hogy milyen szemét a pasi gyereke, meg hasonlók.

Miért kéne, hogy érdekelje a 18-19 éves, feltételezem nem veletek élő gyerekedet a te új kis családod, aminek ő nem a része. Mert lehet itt bàjologni, hogy Jajj de szuper mozaik család vagyunk, de aki ezt komolyam gondolja az vagy kamuzik vagy vak.

A kérdezőnek igaza van, hogy nem zavarja és nem erőszakolja rá az új életet a gyerekéte akinek valószínű a háta közepére se hiányzik az egész katyvasz. Ettől nem lesz sem érzéketlen sem bunkó. Nem ismerjük a helyzetet, a válást, az új nővel való kapcsolatát.

2018. okt. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
82%

27-nek igaza van. Ha a kamasz tojik az újszülöttre, az azért van, mert az apjára se tekint már családtagként, és az ő gyereke számára csak egy idegen, egy plusz probléma. (Örökség feleződik, csökken a gyt, stb.) Apukát se zavarja, tehát itt már teljesen felesleges is arról beszélni, hogy az a kamasz esetleg része az új családnak.

Minden idegen újszülötthöz meg ti se mentek be látogatni, ha beteg, ha egészséges.

Az új anyukát is csak azért zavarja, mert utálja a pasija gyerekét, és van mibe belekötni.

2018. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan le lehet pontozni, fáj az igazság ugye. 28as jól látja.
2018. okt. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

Miattam egymással ne veszekedjetek.

A válaszokat köszönöm. Igen nem írtam le mindent, de önéletrajz csatolàsa nem feltétel a kérdés kiírásának.

Válas régen volt, nagy gyerek velem él. Kamasz - majdnem egyetemista: 4.-es 18 lesz hamarosan, ez nagykamasz gondolom.

Konfliktus a rendetlenségből van, másról nem tudok. Normálisak egymással.

Azt nem értettem miért kellett volna megkérdeznem ő akar-e tesót? Gondolom ő se tőlem kér engedélyt, ha majd párja lesz, hogy lehet-e gyereke. Vagy félreértettem. De még egyszer köszönöm, a válaszok alapján azért több dolog is elgondolkodtatott.

Pontozni most pontoztam és nem lefelé, de a válaszokat nem csak a kérdezők pontozzák, hanem ti vagy mások is.

2018. okt. 16. 08:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!