Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülőként zavarna, ha az új...

Szülőként zavarna, ha az új kistesót a kamasz nem akarná látni se?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, a nagyom már lassan egyetemre megy, a kislányom két hónapja született, de betegség miatt kórhàzban van azóta is. A nagy végre látogathatná, de mindig azt mondja nem ér rá. Engem nem zavar, de a páromat igen. (Csak féltestvérek.) Nem értem mi a baj azzal, ha őt nem érdekli egy kisbaba.
2018. okt. 15. 23:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
33%

A kérdező gyereke ebben a családban, háztartásban él!

Igenis a család szerves része, nem írta a kérdező, hogy ne lenne jóban a 18éves az új feleséggel.


De ez mind mindegy is!

A SAJÁT apjának született egy gyereke. Az apjának aki -ezek szerint- neveli, együtt élnek. Mi az, hogy felnőtt meg felborítja a napirendjét, nem baj, ha nem örül neki, normális!? A mai világban egy 18éves NEM felnőtt. Otthon él, tanul, eltartják. Nem kell szeretnie, persze, benne van a pakliban, hogy nem érdekli. De ne mondjuk már, hogy ez normáis..

2018. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
46%
Annak, aki szerint ez normális nem kívánom, hogy megtudja milyen érzés az, amikor beteg gyereket szül, és még a kórházból sem viheti haza. Pont ez az a szitu, amikor támogatni kellene egymást, nem letojni. Beszélgetni kellene a gyerekeddel, mert ha hagyod, el fog mérgesedni a helyzet otthon, amikor haza mehet a baba. Én a nő helyében simán mondanám, hogy rendben, a sz*rban idegenként kezeltél, akkor legyek az utána is.
2018. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
36%

Amikor a nagyobb, sokszor már szinte felnőtt testvér ennyire elutasító, azt abban az esetben meg is tudom érteni, ha a szülő új családjával már nincs szorosabb kapcsolatban. De nálunk például a felnőtt lány minden szinten igényényelte apuci gondoskodását, jött mindkettőnkhöz, ha valami kellett neki, és meg is mondta, hogy a fő baja a testvérrel, hogy így se jut nekik semmi (!). Még egyszer mondom, huszonéves felnőtt emberről beszélünk.


Van két saját gyerekem, de szembeköpném magam, ha ugyanezt csinálná bármelyik is, mint a "nővérük". A teljes elutasítás ugyanis szerintem egy végtelenül önző és korlátolt dolog (miért kell elutasítani egy babát, aki senkinek nem ártott), amihez a testvérnek joga van ugyan, de ez esetben a családnak is joga van hozzá, hogy a továbbiakban nem létezőként tekintsen az elutasító testvérre.

2018. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
37%

Ugyan így gondolom, mint az utolsók.

A kérdező párjának ez nem esik rosszul? Hogy főz mos takarít rá, és ami a legfontosabb:ELFOGADOTT egy olyan gyereket aki a “bajban” szarik a családra?

2018. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötelező gyerekes pasival kezdeni hölgyeim és akkor nem kell elfogadni más gyerekét sem, hogy aztán utána mondhassátok a "bezzeg" mennyit megtettem érte siránkozást
2018. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen egyetértek a 45-ssel! Aztán meg jönnek ide sírni. Sok hülye vérmami aki azt hiszi az ő pici gyerMeke körül forog a világ.
2018. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
27%
Ki siránkozott? Miből gondolod, hogy vérmami vagyok, okoska? A véleményemet írtam le, ha nem tetszik, nyomj egy pirosat.
2018. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 45-ös válaszoló, tudom, vannak feleségek, akik azt gondolják, hogy ha egyszer valaki gyereket csinált nekik, akkor az már soha többet rá sem nézhet más nőre, akkor se, ha az adott házasság egy rakás trágya mindenki számára. Amikor végül mégis egyedül maradnak, akkor kivetítik a frusztrációjukat mindenkire, aki siránkozás helyett boldog mer lenni.

Mégis, harmincon túl, ha az embernek nem jön össze a házassága, akkor mit csináljon? Húzza le magát a wc-n, mert minden normális pasinak van már előélete, gyereke, exei...?

Kabaré vagytok.

2018. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
71%
18 éves vagyok. Meg tudom érteni a tesót. Itt az érettségi a felvételi, nekem se hiányozna egy bömbölő csecsemő magam mellé. Szeretem a gyerekeket, de a folytonos sírása biztos kikészítene. Nem tudnék tanulni mellette és a felvételihez bizony kell. Akkor inkább koleszba mennék, mintsem sírást hallgassak.
2018. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
44%
Nem zavarna. Téged is inkább az zavarhatna, hogy a kedves párod ki akarja túrni onnan a gyerekedet, és ez most egy remek ürügy arra, hogy bogarat tegyen a füledbe a folyamatos duruzsolásával, hogy ilyen meg olyan szemét a gyerek. A nőd egy igazi ősanya. Az efféle nők miatt van a mostoháknak rossz híre.
2018. okt. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!