Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom irigy rám?

Figyelt kérdés

A húgom és férje a keresztszülei a 3 hónapos lányomnak. Nem elfogultságból de ez a gyerek egy csoda, hatalmas kék szemei vannak hosszú pillái ,szőke haja. Tényleg gyönyörű gyerek. Mindenki csodájára jár a rokonságból.


Viszont amikor a tesómék jöttek látogatóba akkor volt egy megjegyzése a húgomnak , ami nekem nem tetszett. Még pedig hogy elkezdte mondani a férjének hogy " de jó lenne már nekünk is egy ilyen kisbaba". Én mondtam neki hogy szerintem még bőven ráérnek (24 éves). Meg különben is ez most a mi pillanatunk, nem értem miért kéne neki is gyerek most hogy nekem van ? Nem irigy egy kicsit ? Még saját lakásuk sincs , épp gyűjtögetnek... Messze laknak így csak facen tartjuk a kapcsolatot.

Azt is észrevettem hogy én naponta küldök képeket, videókat a babámról hogy lássák ha már keresztszülők és néha olyan semmitmondóan válaszol pl. "kis cuki" és ennyi.

Én reagálom túl vagy tényleg ennyire irigy rám a húgom?


2018. okt. 28. 13:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 anonim ***** válasza:
39%

Én egy húg vagyok, akinek nemrégiben unokaöccse született.


Látogattam, segítettem, beszélgettem a kis családdal, ha küldenek képet, azt lementem, tervek szerint majd albumba rendezem - bár ezt bizonyára ők is megteszik majd.


Néha rosszul érzem magam, amiért nem tudok minden egyes képre másféleképpen reagálni, a tesóm egyébként is hajlamos rossz néven venni dolgokat, így néha csak egy-egy smiley a válasz, vagy épp címet adok a képnek.


Én is férjnél vagyok már és szeretnénk gyereket is a közeljövőben, néha beszélünk is erről a nővéremmel, hogy milyen jó lenne, ha csak kis korkülönbség lenne köztük, így tudnának egymással játszani. Mint ahogy régen mi. Eggyel több ok, hogy összeröffenjünk.


Látom, milyen nagy teher egy kisbaba, nehéz volt a szülés is, de azért mindenki egy kicsit kedvet kap a babázáshoz, amikor látja a kis kacagó tekintetét, mosolyra álló, csintalan pofikat.


Biztos neked is vannak nehéz időszakaid, és ezért vagy ilyen frusztrált. Nyugodtan megoszthatod a családdal, hogy azért nem mindig móka és kacagás az élet, mert minden erődet elszívja a gyerkőc. De hát most ez a dolgod, idővel azért próbálj meg visszarázódni a régi kerékvágásba, hogy ne érezd magad egy keltetőnek/fejős tehénnek.


A baba mindenesetre meghálálja a törődést, és tudod, neki te vagy a legfontosabb, bárki is szeretné magáénak érezni jelenleg. Már az első éveiben eldől, milyen kapcsolatai lesznek - a veled való kapcsolata alapján.

2018. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/137 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem túlérzékeny vagy, és van igazság bőven abban, amit leírtak az előttem szólók.

Amúgy nem fiatal annyira 24 évesen, főleg ha úgy érzi, itt az idő rá. De nem is értem, egyáltalán nem volt se rosszindulatú a megjegyzés, se féltékenykedő. Én inkább azt mondanám, hogy hajrá, próbálkozzanak. Te meg legyél bűszke a babásra, de nem féltékenykedésből dicsérte meg egyáltalán, nem is értem miért fordult meg ez a fejedben.

2018. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/137 A kérdező kommentje:

Valahogy "természetes" volt az hogy ő lesz a keresztanyja. Amúgy jónak mondható a viszonyunk, nem veszekszünk én is próbálom visszafogni magam sokszor. Köszönöm a válaszokat , 21,22- nek különösen.

Nem tudom akkor sem örülnék ha bejelentené hamarosan hogy terhes. Eddig nem szerette a gyerekeket, most meg hirtelen ő megszerette. Ilyen létezik ?

2018. okt. 28. 14:20
 24/137 anonim ***** válasza:
97%
Hát ahogy itt olvasgatlak, határozottan örülök, hogy nekem nincs testvérem.
2018. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/137 anonim ***** válasza:
97%
Ne irígyeld tőlük, legyen nekik is gyerekük.
2018. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 anonim ***** válasza:
100%
Irigy vagy, mert ha nekik is összejön, már nem te és a gyereked lesztek a középpontban. Én nem rivalizálok a tesómmal, mert imádom a húgom és őszintén örülnék a babájának. De én tényleg szeretem a húgom.
2018. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/137 anonim ***** válasza:
88%
Szőke kék szemű gyerek? Húúú micsoda "csoda teremtmény", innentől kezdve biztos ingyen kenyeret meg tejet kaptok a boltban! A gyereket meg majd szentté avatják pár év múlva, mert bizony ez óriási dolog a szőke-kék szem kombó, a világon egyetlenegy ilyen gyerek van és az a tiéd. Nem érzed túlzásnak kicsit? Cigányok vagytok, hogy ilyen nagy dolognak állítjátok be a nagy semmit? Komolyan feljövök gyakorira fél percre és már elmegy a kedvem az egésztől, amikor ilyeneket olvasok. Mi az, hogy ez a "te pillanatod"? Nem érzed, hogy ez kicsit önzőség a részedről? Vagy ennyire tapintatlan vagy alapból? Miért küldesz naponta képeket? Ki kíváncsi ennyire a "csodababádra"? Nem kötekedésből, de ti amúgy nem cigányok vagytok? Ők szoktak ennyire trófeaként mutogatni egy-egy becsúszott szőke haj-kék szemű egyedet. Már nem lenne annyira értékes meg szép a baba a szemedben, ha barna haja meg barna szeme lenne?
2018. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/137 anonim ***** válasza:
92%
Csak ne h apuka is lelépjen melőlled ha már ennyire belfulladtál a babádba,sajnálom a babát is meg a párod meg a tesod,ne h már megtilstd h gyerekük legyen.. Idiota hp vagy.. Nyugi az örökség osztodik.. :O Amugy hányingert kapok mikor egyesek a 100 ezredik épp szopott kakilt a baby képet felteszik facera mintha mindenki ezt akárná nézni.. Meg a sok uh h fejlődik az a zigota percről percre odabenn,fuj... Közben 60 %uknak a csok van a háttérben,hagyjuk..
2018. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/137 anonim ***** válasza:
97%

Gratulálok, szültél egy gyereket!

Te vagy a világon a 4.466.543-dik! Hatalmas teljesítmény!

Ez aztán a hatalmas csoda, le a kalappal!

Bár én tudok olyat is, aki 4 gyereket szült, szóval azért van még hova fejlődnöd.

2018. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 anonim ***** válasza:
97%
Uramatyám, ilyen testvérem lenne felkötném magam. Szerencsétlen húgod. Te most tipikus esete vagy azoknak a kismamáknak, akiknek betette valaki, sikerült kitolni a babát, aztán onnantól ő a világ legokosabb, legszebb embere, na meg persze a gyerek, a csodás árja gyermek. Ójaj. Hamar egyedül fogsz maradni, barátaid is rád fognak így unni.
2018. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!