Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
 161/200 anonim ***** válasza:
78%

Csak nyugodtan, mindig örömmel tölt el ha az átverések hívei nevetnek rajtam. Kínjukban már nem tudnak mit csinálni, ha már bizonyítékot nem képesek produkálni a kamu vackaikra.


Az akupunktúra hatástalan, sőt veszélyes. Ez a tiszta igazság, akárhogy is vergődtök. [link]


Ja és remélem ha kórházba kerültök, visszautasítjátok majd a működő orvosi kezeléseket és helyette cukorbogyókat és tűket kértek. Ne csak a szátok járjon, kuruzslókáim :)

2016. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/200 anonim ***** válasza:

"Nem lehet biztonságos kapcsolatot létrehozni, mert ez a webhely nem támogatott protokollt vagy rejtjelezési csomagot használ. Ennek valószínűleg az az oka, hogy a szerver RC4-támogatást követel meg, amely már nem számít biztonságosnak."

Na, jó hejen keresed Te is a bizonyítékaidat!

2016. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/200 anonim ***** válasza:
62%

Veszélyes az akupunktúra? :) Te annyira hülye vagy hogy komolyan mondom tanítani kellene a szkeptikus társaságot!


Boldogkői Zsolt-nak az oldaláról linkelted be? :)


Pont annyira nem érdekel, mert rengeteg orvos hülyének néz titeket és az a biológus jobb ha meg se szólal, mert nekem orvosi gyógymasszőrként több eszem van mint neki!


[link]

[link]

[link]

[link]


Csontkovácsokat lemerte sarlatánozni? Ez annyira hülye hát nyugaton bizonyítékokon alapuló orvoslás!


Ha nem lennének manuálterápiások-csontkovácsok akkor kik raknák vissza az ízületeidet te hülye? :)


Vagy, ha rehabilitációra van szükséged szerinted milyen kezeléseket fogsz kapni? :)


Pont azokat amiket belinkeltem neked, amik azokban reumakórházakban vannak!


Jártam egy „alternatív” klinikán egy bizonyos ügyben. A média sztár „csodadoktor” azt javasolta, hogy búcsúzzak el szeretteimtől, mivel az energiamezőim javíthatatlanok. Nos, mindez kereken 24 évvel ezelőtt történt. Remélhetőleg, hosszú búcsúzkodás áll még előttem."


Boldogkői Zsolt írása gratulálok "professzor úr" nem tudom mi köze van ennek a természetgyógyászathoz, de gondolom ennyi ésszel azt sem tudja mi az akupunktúra, reflexológia és a többi terápia amiről nyilatkozik...


Értem tehát ő járatja le a természetes gyógymódokat ilyen hülyeségekre alapozva!


Biológus létére ilyen baromságokat írogat!


https://www.youtube.com/watch?v=wjfA0UQZV1M


[link]


És Dr Ben Carsont meri a szájára venni és kritizálni?


Azt a világhírű agysebészt aki a sziámi ikreket választotta ketté, amit semelyik agysebész nem vállalt, mert szinte lehetetlen lett volna megcsinálni, de ez az orvos még is megtudta oldani!


Linkeljek be ide neked kettős vak és hatékony vizsgálati eredményeket a reflexológiáról és az akupresszúráról?


[link]

[link]

[link]

[link]


Tessék szemezgessél meg a másik szkeptikus haverod!


https://www.youtube.com/watch?v=E0Mmh0uJ9BY


És amúgy meg Boldogkői Zsoltra meg az orvos kollégáim, mind azt mondják, hogy egy hazudozó!


Mert szakembereknek és orvosoknak munkáját rágalmazzák és a kórházak tekintélyét is rontják és pofátlanul hazudoznak és ráadásul semmiféle tanulmánnyal nem támasztjátok alá az állításaikat max valami manipulált baromsággal, aminek semmi értelme!


De ne aggódjatok nagyon megfogjátok ütni a bokátokat, csak úgy közlöm, főleg, hogy nemzetközileg elismert kórházak dolgozóinak a munkáját rágalmazzátok és sértegetitek!


Úgy, hogy szépen vegyetek vissza magatokból! Elég volt a hazudozásból és a trollkodásból!

2016. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/200 anonim ***** válasza:
62%

"Na, jó hejen keresed Te is a bizonyítékaidat!"


Igen és azt tudod, hogy a "helyen" szó az nem j-vel írandó?


Ti egyáltalán elvégeztétek a nyolc általánost? :)


Most komolyan kérdezem, mert már rohadtul nincs kedvem ilyen idiótákkal foglalkozni!

2016. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/200 anonim ***** válasza:
Te sügér! Direct írtam igy, mer tuttam hogy ráharapcs mint harcsa a cukacra
2016. febr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/200 anonim ***** válasza:
40%

"Ben Carson a 2016-os Egyesült Államokbeli elnökválasztás egyik jelöltje. Ezen kívül nyugdíjas idegsebész. Nem is akármilyen, a Yale egyetemen végzett, a Johns Hopkins Kórházban volt igazgató, nyugdíjba vonulásakor pedig Elnöki Szabadság Érdemrenddel jutalmazták kiváló sebészeti munkái miatt.


Carson egyéb nézetei azonban állandó viták tárgya, mivel hetednapi adventista, kreacionista, valamint úgy véli, hogy Darwin a sátán miatt jött elő az evolúcióelmélettel. Az ősrobbanás elméletét pedig tündérmesének nevezte. Rengeteg hasonló furcsa állítást tett már, ezek mind megtalálhatóak az interneten, így aztán nincs nehéz dolguk a különböző internetes portáloknak, ha régi dolgokat akarnak előhozni róla. Nemrég például előkerült egy beszéd, amelyben azt állítja, hogy a bibliai József építette az egyiptomi piramisokat gabonatárolás céljával. Nyíltan azt állítja, hogy a világ archeológusai mind tévednek és a piramisokat nem a fáraóknak építették. Carson azonban megsejtette azok igazi eredetét és célját. Gondolom mondanom sem kell, hogy semmilyen bizonyíték nincs, ami erre utalna.


Sok mindenkiben felmerül ezek után a kérdés: hogyan lehetséges az, hogy valaki egy területen kétségtelenül zseniális, míg más területen óriási tudatlanságot mutat? Gyakorlott szkeptikusok gyakran hallják ezt a kérdést valamilyen formában. Hogyan lehet az, hogy valaki elvégzi az orvosi egyetemet majd utána egy olyan áltudományt javasol a betegeinek, mint például a homeopátia.


Mielőtt azonban megpróbáljuk megválaszolni ezen bonyolult kérdéseket szeretnék egy kis kitérőt tenni. Carson idegsebészeti munkásságát sokan kritizálják; itt elsősorban politikai ellenségekre kell gondolni. Egyes aktivisták úgy próbálják munkásságát hiteltelennek beállítani, hogy régi orvosi műhibáira hívják fel a figyelmet. Ezek azonban aljas és tisztességtelen módszerek. A gond velük az, hogy Carson orvosi történetét más, általános orvosok történetével hasonlítják össze és nem pedig idegsebészekével. Egy nem régi tanulmány szerint viszont az orvostudomány legtöbbet perelt ága éppen az idegsebészet. Ebben a szakmában az idegsebészek 19 %-a keveredik valamilyen pereskedésbe évente, valamint minden idegsebésznek 99 % esélye van arra, hogy legalább egyszer bepereljék nyugdíjba vonulása előtt. Carson orvosi történelmét mindezek figyelembe vételével kell kielemezni, ráadásul arról sem szabad megfeledkezni, hogy ő még a saját területén belül is olyan műtéteket végzett, amelyeknek nagy a kockázata. A lejárató cikk ráadásul csak a sértett oldaláról mutatja be a történetet, nem ad lehetőséget az érintett kórház vagy Carson felszólalására. Lényeg tehát, hogy az idegsebészet területén nem kétséges Carson tekintélye.


A Dunning-Kruger hatás szerepe


Carson viselkedése nem annyira ellentmondásos, mint azt elsőre gondolnánk. Ő tulajdonképpen bizonyíték arra, amit már az előző bejegyzésemben érintettem; hogy egyes kognitív hibák és torzító hatások minden ember gondolkodásában jelen vannak. Mindannyian lehetünk zseniálisak és buták is egyszerre és úgy tűnik, hogy könnyedén képesek vagyunk úgy formálni saját meggyőződéseinket, hogy minimalizáljuk a kognitív disszonanciáinkat.


Fontos, hogy megértsük hogyan alakulnak a meggyőződéseink mind idegtudományi, mind pedig pszichológiai szempontból. Agyunk működése által próbáljuk megérteni a körülöttünk lévő világot, így érdemes ezen folyamatot tanulmányozni. Egy konkrét kognitív torzító hatás kielemzésénél azonban szinte már elkerülhetetlenül látni fogjuk a következő reakciót vagy valami hasonlót: "Igen, vannak hülye emberek.".


Vegyük például a Dunning-Kruger hatást. Ezen hatást sokszor a következő vagy ezzel ekvivalens definícióval lehet olvasni: a hülye emberek túl hülyék ahhoz, hogy észrevegyék, hogy hülyék. A rendelkezésünkre álló adatok azonban nem támasztanak alá egy ilyen konklúziót, nem "hülye emberekről" állítanak valamit, hanem az összes emberről. Mindannyian rajta vagyunk a Dunning-Kruger spektrumon, mind különböző helyeken, figyelembe véve a tudásunkat az egyes területeken.


Helyesebb lenne a Dunning-Kruger hatást például a következőképpen ismertetni: "Az emberek általában rosszul mérik fel saját tudásukat vagy szakértelmüket mégpedig úgy, hogy az alacsonyabb tudásúak hajlamosabbak túlbecsülni saját szakértelmüket." A Dunning-Kruger hatás mindenkire vonatkozik, nem csak a "hülyékre".


Egyik forrásom, Steven Novella szerint Ben Carson nem számít összességében különleges esetnek, ő egy tökéletes reprezentációja az emberi természetnek. (Ezzel aztán mások nem feltétlenül értenek egyet.) Carson kiváló bizonyíték arra, hogy az extrém, tudományellenes álláspontokat hirdető emberek nem feltétlenül hülyék. Az áltudományokban és a természetfelettiben való hit nem feltétlenül áll összefüggésben az általános intelligenciával. Az emberek meggyőződései más miatt alakulnak ki, például kulturális, társadalmi és személyes okokból."


Ja, hogy már az orvosokat is kirtizáljátok mocskos szkeptikusok?


Hogy mertek egy világhírű agysebészt kritizálni? :)


Tudjátok ti hol vagytok ezekhez az orvosokhoz, ayurvédikus orvosokhoz, kínai orvosokhoz képest? :)


A béka segge alatt!!! :)


Na látjátok orvosok nem csak a természetgyógyászokat járatják le ezek mocskos hazudozó férgek, hanem világhírű orvosokat is!


Ez a Boldogköi Zsolt egy undorító egy dezinformátor és az összes Vágó István féle szkeptikus bunkók! Az egész politikai célra lett létrehozva és ocsmány módon manipuláltok az interneten, a médiában senki nem foglalkozik veletek meg a való életben, mert tudják az emberek hogy egyikőtök hülyébb mint a másik, az egyik egy normális szót nem tud leírni a másik több ezer gyógymódokra és leletekre azt mondja, hogy átverés!


Komolyan én nem is értem, hogy ti mit képzeltek magatokról!

2016. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/200 anonim ***** válasza:
40%

"Carsonról pedig azt állapíthatjuk meg, hogy nem használ rendszeresen egy alapos módszert a meggyőződéseinek felállítására. Egyáltalán nem esik nehezére szakértők és tudósok véleményét elutasítani, majd saját gyengén ellenőrzött megérzéseit előtérbe helyezni. Természetesen ijesztő tud az lenni, amikor egy magas pozícióban lévő ember vagy egy ilyen pozícióra pályázó ember viselkedik így."


Ehhez is mi közötök van? :) Most komolyan kérdezem, ez az orvos már letett valamit az asztalra, egy olyan esetet oldott meg amit magyarán szólva lehetetlen volt! Semelyik orvos nem vállalta az ikreknek az összenőtt agyát és koponyáját megoperálni, mert nagyon kockázatos volt és szinte lehetetlen!


És ti meg egy olyan orvost mertek a szátokra venni, aki egy ilyen lehetetlen dolgot képes volt megoldani és aranykezű sebésznek nevezik az orvosok és az emberek ezt az embert és én büszke vagyok az ilyen orvosokra ilyen orvosokra van szüksége a világnak!


Nem tudom, hogy a lelkiismeretetek az rendben van e? :)

2016. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/200 anonim ***** válasza:
40%

https://www.youtube.com/watch?v=E0Mmh0uJ9BY


Dr. Boldogköi Zsolt molekuláris biológus a videóban ilyet, mert állítani, hogy a meridiánok nem léteznek, ahhoz képest már 1992-ben kimutatták molekuláris biológiai módszerekkel a meridiánokat!


[link]


És molekuláris biológiával foglalkozik? :)


Hol vette ez meg a diplomáját? :)

2016. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/200 anonim ***** válasza:
40%

A tanulmányból idézek:


"Nagyfrekvenciás elektromos térben az akupunktúrás vezetékek kezdő és végpontjaiból jellegzetes koronakisülések indulnak ki, amelyek jellemzőek a meridián energiaszintjére."


És van ott több kép ahol mutatják a dolgokat, meg ugye ott vannak a videók is!


Akkor ez a legfontosabb és nagyon érdekes dolog amire rájöttek!


"Radioaktív izotópot (Tc99) fecskendeztek a bőrbe. Az ábrán látható kör alakú nyomot mutatta a detektor, ha nem akupunktúrás pontba vitték be a radioaktív anyagot. Abban az esetben, ha az akupunktúrás pontba injekcióztak, akkor az anyagáramlás az izotópot magával sodorta a csatornában, és egy fekete csík rajzolódott ki! Az anyagáramlás iránya megegyezett a Sárga Császár könyvében leírt iránnyal. A szerzők azt is kimutatták, hogy az áram nyomvonala nem egyezett meg az artériákkal, vénákkal és a nyirokerekkel. (Darras, et al 1992)"


Vagyis már akkor kimutatták a meridiánokat!


És még ti neveztek minket csalóknak meg hogy átverjük az embereket, minket egészségügyi dolgozókat, akik a ti egészségetekért küzdenek és vannak!


Nagyon szánalmasak vagytok! (Tisztelet a kivételnek)

2016. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/200 anonim ***** válasza:
62%

"Az akupunktúra bizonyított klinikai hatékonysága


Összesítve az eddig végzett metaanalízis-eredményeket elmondhatjuk, hogy korlátozott mértékben, de mégis tényként fogadhatjuk (angolul: limited evidence), hogy krónikus vagy akut fájdalom kórképekben az akupunktúra hatékonyabb, mint a tiszta placebo!


Az alsó háti derékfájás akupunktúrás kezelésének hatékonyság-vizsgálata szerint az akupunktúra jó, de csak kiegészítő terápiaként ajánlják (Molsberger, idézi Birch, 2001).


Fibromyalgia tünetegyüttes esetén hét tanulmány feldolgozásával azt találták, hogy az akupunktúra nagyon hatékony!


Ernst és munkatársa (1998) tizenhat cikk összevont analízisével ugyancsak pozitívnak találta az akupunktúra alkalmazását akut fogfájás esetén.


Melchart és munkatársai huszonkét kísérlet összevont értékelésével a fejfájás kezelésében találták pozitívnak az akupunktúra alkalmazását az ál-akupunktúrához viszonyítva. Arra a következtetésre jutottak, hogy bár nincs elegendő adat arra, hogy az akupunktúra jobb lenne a gyógyszeres kezelésnél, a visszatérő fejfájós betegeket bátorítani lehet, hogy próbálják ki az akupunktúrát (1999).


Harminchárom tanulmány összevont értékelése azt mutatta, hogy a hányinger és a hányás tünetegyüttesben már egyedül a Szívburok-6 pont ingerlése (masszázzsal, tűvel, stb.) jelentős hatású (Vickers, 1996). Az eredmény sokban hozzájárult ahhoz, hogy 1998-ban az amerikai NIH (Nemzeti Egészségvédelmi Intézet) egyetértésre jutott az akupunktúra legális gyógymódként való kezelésében.


Érdekes, hogy abban a négy kísérletben, ahol a betegeket érzéstelenítés alatt ingerelték ezen a ponton, a hányinger nem volt csillapítható. Talán ezen a ponton jelentős pszichés hatás is érvényesül, ami feltételezi az éber tudatállapotot.


Négy kontrollált klinikai kísérlet alapján mondhatjuk, hogy ha az akupunktúrát bevesszük a szokványos stroke rehabilitációs kezelések közé, akkor jelentősen megnő az eredményes rehabilitáció esélye, és az utókezeléssel járó költségek is számottevően csökkenthetők (Birch, 2001).


Kontrollált klinikai kísérletekben részt vevő személyek vizsgálatából levonható a következtetés: elegendő adat áll rendelkezésre annak kimondására, hogy az akupunktúra, ezen belül is a fül-akupunktúrás kezelés formularizált formája, alkalmas arra, hogy az alkoholisták függőségét megszüntesse, és ugyanakkor jobban rábírja őket az egyéb terápiák folytatására (Bullock et al., 1989).


Birch (2001) szerint ugyanakkor ígéretes, de ellentmondásos a kokain- és ópiátfüggők esetében az akupunktúra szerepe. További kutatásra lesz szükség ezen a területen.


Négy ellenőrzött, randomizált klinikai kísérlet kimenetele alapján elmondható, hogy az akupunktúrának mint kiegészítő kezelésnek helye van az angina pectoris kezelésében (Birch, 2001). A tanulmány ajánlja az akupresszúrát is, amit a beteg önkezelés formájában is végezhet.


Gyakori vizelés, inkontinencia, visszatérő alsó húgyúti fertőzés és vesekő esetén azért ajánlható az akupunktúra, mivel lényegesen kevesebb a mellékhatása, mint a szokványos gyógyszeres terápiáknak (Birch, 2001).


Szülést könnyítő és far-, illetve harántfekvéses magzat fejfekvésbe fordító hatásáról szól a vonatkozó szakirodalom (Birch, 2001).


Birch három tanulmányt értékel a már idézett munkájában. Ezek alapján elmondható, hogy fájdalmas menstruáció (dysmenorrhea), sterilitás (amenorrhea és luteális elégtelenség okán) és menopauzában előforduló hőhullámok csökkentésére találták hasznosnak az akupunkturát, de kevés kontrollált klinikai tanulmány áll ezidáig rendelkezésre az összevont értékelésre.


Allen és munkatársai (1998) úgy találták, hogy az akupunktúra jelentősen pozitív hatású a depressziós nők esetében. Egy másik tanulmány - idézi Birch (2001) - a skizofréniában szenvedők akupunktúrás kezelését látja ígéretesnek, természetesen kiegészítő, adjuváns terápiaként. A már tárgyalt drogfüggés is a pszichiátria körébe tartozik.


4. Kitekintés


A mai "modern" akupunktúrás eljárások ötvözik a klasszikus, tapasztalati alapon kifejlődött eljárásokat a modern, korszerű technikai eljárásokkal. Ilyen módszer például a lézerakupunktúra, ahol a lézersugár helyettesíti a tűt. Ebben az esetben nincs szó a bőr átszúrásáról, így veszélytelenebb, fájdalmatlan volta miatt a gyerekek is jobban tolerálják. Az elektroakupunktúra esetén az elektromosáram-impulzus szolgál ingerként. Gyakran az ingerlő készülék egyben pontkeresőként is szolgál.


Természetesen Kína szomszédai (Japán, Vietnam, Korea) is átvették az akupunktúrát. Mindhárom országban a maguk sajátos viszonyaihoz alakítva különböző sajátos technikákat is elterjesztettek. Például a japánok a tűt ún. csővezetővel szúrják be, Vietnamban gyakran hosszú, 20-30 cm-es tűket is szúrnak (például a gerinc két oldalán), stb.


5. Összefoglalás


Az akupunktúra vagy tágabb értelmezésben a HKO - a hagyományos kínai orvoslás a nem-konvencionális, kiegészítő gyógymódok közül az egyik tudományosan legjobban kutatott terület. Az alapkutatás már eddig is meggyőző adatokkal szolgált az akupunktúrás pontok létezéséről. A hatásokat közvetítő neurohumorális transzmitterek is ma már jórészt ismertek. Nyomon tudjuk követni, hogy egy-egy pont ingerlése milyen speciális agyi területeket aktivál illetve deaktivál.


IRODALOM


Allen, John J. B. - Schnyer, R. N. - Hitt, S. K. (1998). The Efficacy of Acupuncture in the Treatment of Major Depression in Women. Psychological Science. 9, 397-401.


Berman, Brian - Ezzo, J. - Hadhazy V. - Swyers, J (1999). Is Acupuncture an Effective Treatment for Fibromyalgia? A Clinical Review. Journal of Family Practice. 48, 213-218.


Birch, Stephen (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Bullock, Milton L. - Culliton, P. D. - Olander, R. T. (1989). Controlled Trial of Acupuncture for Severe Recidivist Alcoholism. The Lancet 2, 1435-1439.


Cheng, Richard - Pomeranz, Bruce (1979). Electroacupuncture Analgesia Is Mediated by Stereospecific Opiate Receptors and Is Reversed by Antagonists of Type 1 Receptors. Life Sci. 25, 23, 1957-1962.


Chiang, C. Y. - Chang, C. T. et al. (1973). Peripheral Afferent Pathway for Acupuncture Analgesia. Scientia Sinica. 16, 2, 210-217.


Eőry Ajándok - Kuzmann Ernő - Ádám Gy. (1970). Exact Mapping of Electrical Skin Resistance Taking into Account the Influential Factors Simultaneously. (English abstract). Magyar Pszichológiai Szemle. 4, 514-529.


Eőry Ajándok - Fischer J. - Mesko A. - McKenna B. (1996). Factorial Designs in the Acupuncture Research: Special Features (Advantages and Limitations) Lecture Held at “What To Do If a Randomized Trial Is Not Possible?" International Symposium, Project Münchener Modell, Munich, Germany. Abstract in the Abstract Book on page 15.


Eőry Ajándok (1984). In Vivo Skin Respiration (CO2) Measurements in the Acupuncture Loci. Acupuncture and Electro-Therapeutics Research. 9, 217-223.


Eőry Ajándok (1996). Temperature Shift and Oscillation in Plants during Plant and Soil Acupuncture. előadáskivonat in Fourth World Conference on Acupuncture. Program & Abstract. 317.


Ernst, Edzard - Pittler, Max H. (1998). The Effectiveness of Acupuncture in Treating Acute Dental Pain: A Systematic Review. British Dental Journal. 184, 443-447.


Ezzo, Jeanette (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Linde, Klaus - Worku, F. - Stor, W. - Wiesner-Zechmeister, M. - Pothmann, R. - Weinschutz, T. - Melchart, D. (1996). Randomized Clinical Trials of Acupuncture for Asthma - A Systematic Review. Forschende Komplementärmedizin. 3, 148-155.


Melchart, Dieter et al. (1999). Acupuncture for Recurrent Headache (Cohrane Review) In: Cohrane Library. Issue: 3, Update Software, Oxford.


Niboyet, J. E. H. (1963): La moindre résistance a l'electricité des surfaces punctiformes et des trajects cutanés concordants avec les points et méridiens basés de l'acupuncture. Imp. Luis-Jean, Lyon


NIH (1998) Consensus Conference on Acupuncture. JAMA 280, 1518-1524.


Pomeranz, Bruce (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Shang, Charles (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Vickers, Andrew J. (1996). Can Acupuncture Have Specific Effects on Health? A Systematic Review of Acupuncture Antiemesis Trials. Journal of the Royal Society of Medicine. 89, 303-311."


És ez egy 2003-as tanulmány, és azóta szerintetek mi történt?


Bizonyítottan hatásos gyógymód lett az akupunktúra Németországban, Angliában, nyugaton külföldön itthon a Semmelweis Egyetemen is azt vallják, hogy bizonyított a hatásmechanizmusa!


Amúgy meg halvány gőzöm sincs, hogy hol állították azt, hogy az akupunktúra semmilyen betegségre nem gyakorol hatást!


Ezt is csak ti szkeptikusok hazudtoltátok meg ocsmány szánalmas módon a helyetekben elsüllyednék jó mélyen a földbe és nagyon mélyen magatokba néznék a helyetekbe!


És még ti neveztek minket csalónak és kuruzslónak egy mocskos hazudozók vagytok és ocsmány módon kiforgattok mindent!


Legalább szembesíteni tudlak titeket a hazugságaitokkal már megérte felhozni a témát!

2016. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!