Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/200 Yolo2 ***** válasza:
51%
The Matrix akkor el tudnád mondani, hogy a reflexológiás területek milyen pályákon keresztül fejtenek ki távolhatást az adott szervekre, szervrendszerekre? :)
2015. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/200 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy tudja, a legutóbbi hozzászólásában is csak félrebeszél meg terel, az állítólagos kollégája sem linkelte a bizonyítékot, csak a szokásos tekintélyre hivatkozás meg anekdotázás megy. Persze nem lep meg, minden mocskos kuruzsló ezt csinálja, nehogy kiderüljön hogy a semmiért szedik a pénzt.
2015. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/200 Saavedro ***** válasza:
68%
A vizsgaidőszak után belinkelem, addig ünnepeljen mindenki boldogan.
2015. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/200 anonim ***** válasza:
21%

39%-os egy olyan gyógyászati eljárást, amit korházban használnak fel, ráadásul több 10 éve elismert, gondolod hogy nem ér semmmit? :) Vagy gondolod hogy a Harkány gyógyfürdő Korház egy kuruzsló korház lenne? Mond nektek tényleg ennyi eszetek van? :) Ráadásul ezt rehabilitációs szakorvosok írják fel ezeket a kezeléseket, különböző légzőrendszeri problémákra és egyéb problémákra húgyuti problémák stb.. :) Remélem azért tudsz olvasni meg a Yolo haverod is... Belinkeltem azt a két rehabilitiációs központot..


Yolo tudod mit majd szépen le járat titeket a bizonyítékkal a kolléga, addig nem fogok senkiházi trollokkal foglalkozni, mint amilyenek ti vagytok... :)

2015. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/200 anonim ***** válasza:
21%

"The Matrix akkor el tudnád mondani, hogy a reflexológiás területek milyen pályákon keresztül fejtenek ki távolhatást az adott szervekre, szervrendszerekre? :)"


Mond te tényleg ilyen amatőr vagy? "Reflexológiás

területek" nincs is ilyen formában elnevezés.... :)


Reflexpályákon keresztül, vagy olyanról még nem hallottál? Sejtettem! :)


Az adott területen a lábon ahol érzékenység lép fel, kis fájdalom jelentkezik illetve csomós terület, azt kell elmasszírozni, ez attól függ, hogy a rehabilitációs szakorvos milyen betegségre írja fel a reflexológiát/akupresszúrát, ami azt jelenti, hogy ha nekem légcsőhurutot kell rendbe hoznom reflexes úton, akkor annak annak azt reflexpontját a talpon kell masszírozni... Azt a lábtérképen keresztül lehet megtanulni és ezt már magadtól tudnod kell a kezelés során... (Már egy több ezer éves gyógyászatról beszélünk már rég kidolgozták a Kínai orvosok és alkalmazzák is Magyarországon az akupunktúrával egyetemben, biztos kuruzslók valószínű.. Ne merne egy szkeptikus sem nyilvános beszélgetést folytatni egy kínai orvossal, mert valószínűleg kiderülne, hogy valójában semmihez nem értenek a szkeptikusok...) :)


Folyt..


Akkor azt nagyon mély erővel kell masszíroznom vagy közepesen, vagy gyengédebben azt a területet illetve milyen irányba, ez attól függ milyen területet kell masszíroznom illetve mi a betegség... A befolyásolt helytől távolabbra is vazomotoros érmozgató reakció alakul ki a belső szerveknél, ami reflexes úton fejti ki a hatását....


A másik a Kínai orvosok már rég kidolgozták a láb reflexzónák pontjait, hogy hol van a légcső, a torok, a húgyhólyag és egyéb belső szervek zónái... Pl a hugyhólyagot is lehet reflexfolyamattal szabályozni, mivel idegrendszeri alapon működi a dolog, szimpatikus és paraszimpatikus hatást fejt ki, ez a vegetatív idegrendszer része, és ezt lehet ezzel a reflexterápiával szabályozni, nem mindegy, hogy milyen erővel nyomod meg az adott pontot, ritmikus mozdulatokkal, körkörösen, vagy milyen irányba....


És mint már említettem komoly anatómiai ismeretek kellenek ehhez, és az Orvosi masszázshoz ez hozzá tartozik, ahogy a nyirokmasszázs a nyirokterápia része... A felhalmozódott nyirokköteles folyadékot vagy ha úgy tetszik kóros vizenyőt, erőteljes szívó nyomó hatással lehet a szív felé dolgozni masszázs technikával és azt kell eljuttatni a vénás rendszerbe... Ezzel méregteleníti szabályosan a szervezetet, alapvetően az Orvosi masszázs méregtelenít mivel hőszabályozás indul be, Hisztamin és Bradikinin termelődik ami az erek áteresztő képességét fokozza és ez kitágítja az ereket, és az úgynevezett Hyperaemia keletkezik, azaz vérbőség, ami látható is a bőrön, vagy kötőszöveti masszázsnál pirosodás vagy piros vonal úgynevezett quadli, ami azt eredményezi hogy az erek kitágultak az adott területen...


Hőhatásra az izmok ellazulnak, az ödémák felszívódnak, a csomók az izmokban úgynevezett myogenotikus csomók eltűnnek persze nem mindegy milyen szakember végzi, de legtöbb esetben korházakban és rehabilitációs központokban pár nap alatt jó szakemberekkel ellehet érni nagyon jó eredményéket és pár nap alatt elmúlnak ezek a problémák, ahogy a reflexterápiák esetében is...


Alapvetően mindig a szív felé dolgozunk hát masszázsal pl... Egész testfelület kezelésekor pulzus frekvencia növekedés, vérnyomás szabályozás, fájdalom megszüntetését a megállítását illetve az acidózis savbőség kémiai úton történő leépítését is ellehet érni, meg természetesen ehhez folyamathoz keringés fokozás kell, tehát alapvetően méregtelenítésről szól az Orvosi masszázs és nem csak szimplán az izmokon keresztül fejtjük ki a hatását egy adott diagnózis esetében amit felírnak...


Pl gerincbetegségeknél spondylosis, synchondrozis, Scoliosis esetében a paravertebrális izmokat kell meg dolgozni azaz a gericfeszítők izmait mivel ezek tónusos izmok így nyujtani és lazítani kell őket dörzsölő mozdulatokkal mivel ez sem mindegy, hogy egy adott izomtípust milyen technikával masszírozod meg, (de gondolom fogalmatok sincs ezekről), fázisos izmok esetében erősíteni kell az adott izomrostokat azt viszont gyúrásokkal kell elérni, persze ehhez is egy jó masszázs technika kell amit gyakorlat során szerzünk meg a korházakban vagy a Főiskolán adott OKJ-s intézményben külön termekben...


Viszont a reflexológia az már egy nehezebb dolog mert nem mindegy, hogy milyen irányba masszírozod az adott pontot és milyen erővel, na ezt tanuljuk 2 éven keresztül, emelt szintű szakképesítéssel, ez hozzá tartozik az Orvosi masszázshoz... Régen a Főskolán az Orvosi gyógymasszás 3 éves volt, csak már OKJ-én is meglehet szerezni ugyan ezt a főiskolai szakképesítést....


Remélem kimerítő választ adtam, bár trollokkal elég nehéz mit kezdeni.... :)

2015. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/200 anonim ***** válasza:
59%

Nahát micsoda meglepetés, továbbra is megy a több oldal maszlag és terelés, a szokásos áltudományos ökörségekkel fűszerezve mint pl. méregtelenítés, meg persze a tekintélyre hivatkozás (kínai orvosok). Persze egy magadfajta mocskos kuruzsló nem fogja bevallani hogy legfeljebb placebóhatása van a hókuszpókuszának, nem okoztál csalódást. Kösz a semmitmondó linkeket, legalább tudom hova nem szabad mennem, ha valódi kezelést akarok.


Néhány valódi bizonyíték csak hogy tudd az milyen:


Reflexológia haszontalan: [link]

Akupunktúra haszontalan és veszélyes: [link]

2015. dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/200 anonim ***** válasza:
22%

Te gyökér... A Harkányi Gyógyfürdő Korház Magyarországon az egyik leghíresebb, de úgy hogy még külföldiek is járnak oda... Ott voltam gyakorlati oktatáson...


Nem vetted észre hogy PHD-s orvosok irányítják és egyéb szakemberek? Vagy hogy ha azt hiszed hogy hülye vagyok akkor cáfold meg az állításaimat, de baromságokat ne állítsál mer, az Anatómiát azt nem tudod meghamisítani akármennyire is próbálkoztok itt a hazugságaitokkal... :)


Vagy gondolod, hogy főiskolai szintű anatómiát oktatnak majd egy kuruzslónak, ráadásul orvosok?


Mond te tényleg ilyen hülye vagy vagy csak tetteted? :)


Már az elmond mindent, hogy nem vagy képes megcáfolni egy szakembernek a munkáját és a tudását... Mert halvány gőzöd nincs hogy miről írtam, meg a hülye haverodnak sem, aki, szintén egy senkiházi troll... De én be is fejeztem ezzel csak saját magatokat járatjátok le, ha azt hiszitek, hogy ilyen ocsmány hazugságokkal félre tudjátok vezetni az embereket.... :)


Na viszlát, nekem erre nincs időm...

2015. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/200 anonim ***** válasza:
28%

"áltudományos ökörségekkel fűszerezve mint pl. méregtelenítés,"


Te nagyon reménytelen ember, amikor masszírozol hő keletkezik az adott területen és ott Hisztamin és Bradikinin termelődik,(gondolom fogalmad sincs, hogy mik ezek az anyagok) ami kitágítja az ereket, ezzel anyagcsere fokozódást indítasz be, és a káros anyagcseretermékek kiürülnek, mivel eleve a bőr regenerálódik először, az fogja kapni a friss oxigén dús vért ezzel egyetemben a sejtek anyagcseréje is javul, és ezt úgy veszed észre ha utána Hyperaemia alakul ki az adott területen az az vérbőség... Nem beszélve, hogy ha az ödémák felszívódnak, izzadság keletkezik ami szintén méregteleníti a szervezetet...


És ez reflexzónákon is vazomotoros érmozgató reakciót vált ki az adott belső szervnél, azért érzi a beteg hogy ha ott melegség van illetve bizsergetés mivel az anyagcsere javul ilyenkor kapják a friss oxigén dús vért a sejtek.. De ezt egy átlag ember is nagyjából tudja...


Mit gondolsz ha bemész a szaunába és kitágulnak az erek, és nagyon izzadsz akkor nem méregtelenítődik a szervezet? :)


Ezt az orvosok is tudják, te tudatlan, még hogy áltudomány a méregtelenítés, hallod te komolyan, jobb hogy ha nem szólalsz meg, mert még jobban lejáratod magad a témában, és ezt komolyan mondom....

2015. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/200 Yolo2 ***** válasza:
47%

The Matrix, köszönöm a személyeskedést, nem tartom magamat trollnak (ezen a fórumon tuti nem), valóban érdekelt a kérdés amit feltettem. A 125-ös számú válaszodban adott leírás a nyirok- és kötőszöveti masszázs hatásmechanizmusáról remek volt, de ezeket tudom, egy ehhez hasonló mélységű (tehát se nem túl részletes se nem túl felületes) válaszban reménykedtem a reflexológiás masszázsról is. (Szimplán az hogy vasomotoros távolhatás jön létre nem elég sajnos és bár maga a technika részletezése is érdekes én inkább a hatásmechanizmusra lennék továbbra is kíváncsi, mily módon közvetítődik az a vasomotoros hatás- értsd. idegek, stb.)

Igen, a reflex szó sokat mond számomra, de eddig csupán reflex ívről hallottam, bár meglehet hogy a reflexpályák ezeknek az átnevezése, azonban akkor még mindig érdekelne, hogy akkor most gerincvelői reflexről van szó? Myotatikus/proprioceptív, nociceptív-, vagy vegetatív reflexről?

2015. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/200 anonim ***** válasza:

Ennyire "nem" működik a homeopátia

[link]

[link]

[link]


És bőven van még ilyen vizsgálati eredmény csak ugye valakiknek nem érdeke a valódi gyógyítás. Sokkal jövedelmezőbb gyógyszerfüggővé tenni az embereket.

2015. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!