Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
 171/200 anonim ***** válasza:
61%

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kiterjedt, klinikai próbákat is magába foglaló vizsgálatai alapján:


[link]


Az akupunktúra bizonyítottan számos betegséget, köztük sok súlyosat is hatékonyan gyógyít, vagy segít a gyógyulási folyamatban.


És ezt egy orvos publikálta nekem!


Szóval Boldogköi Zsolt és az összes szkeptikus aki a kínai orvoslást kritizálta, nagyon rosszul tették és nagyon lejáratták magukat és nagyon sok orvosnak elege van belőletek! :)


Ja és szeretném közölni, hogy mi természetgyógyász szakemberek és fizioterapeuták nem használjuk azt a kifejezést, hogy alternatív medicina ugyanis ilyen formában nincs elnevezése a természetgyógyászati módszereknek, hanem komplementer medicinának hívjuk azaz kiegészítő! De ilyen alapdolgokkal nem vagytok tisztában!


Ezzel szeretném lezárni ezt a vitát és nem szeretném ha bármelyik szkeptikus visszamerne ezek után ide jönni és hazudozni meg trollkodni, mert úgy is lejáratom számtalan vizsgálati eredményekkel és csak saját magukat járatják le! Csak egy jó tanács!


:)

2016. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/200 anonim ***** válasza:
61%
2016. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/200 anonim ***** válasza:

"Chinese Acupuncture and Moxibustion" "Shanghai Journal of Acupuncture and Moxibustion"


Nahát, micsoda meglepetés hogy ilyen helyeken pozitív cikkek jelennek meg. Nyilván nem elfogultak, á dehogy. A 10 páciensből álló "tesztek" külön viccesek. De a slusszpoén:


"92.4% of the test group 98.2% of the control group."

"Stool culture became

negative in: 128 (79%) in the test group by 5.1 days; 143 (87.2%) in the control group by 3.2 days;"

" 44% (11/25) of the acupuncture group

• 57% (13/23) of the control group."


...hogy a tesztek jelentős része a placebocsoportot hozta ki hatékonyabbnak. Kösz a gyönyörű öngólt, ennyit az akupunktúra nevű csalásról.


[link]


"the only sensible conclusion is that acupuncture does not work."


Jössz még öngólokat rúgni, vagy feladod végre és bevallod hogy egy csalást védesz?

2016. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/200 anonim ***** válasza:
Amúgy hány órát b_sztál ennek a sok sületlenségnek a megírásával? Eddig se nagyon voltak kételyeim, de most már 100% biztos: a megélhetésed múlik a csalásod fenntartásában, kuruzslókám. Egymás után 10 hozzászólásban ennyi töménytelen f_szságot ingyen senki sem szájkaratézik, hacsak nem érdeke.
2016. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/200 anonim ***** válasza:
61%

Úgy látszik neked van érdekedbe hazudozni te szerencsétlen! Ezeket mind orvosok küldték nekem és a másik az, hogy a kórházakban is alkalmazzák ezeket a kezeléseket és bizonyított a hatása!


[link]


"„Bridge the Gap”– A konvencionális klinikai kutatás és a nem-konvencionális gyógymódok tudományos megközelítésének sajátosságai címmel rendeztek workshopot a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékén Dr. George Lewith, a University of Southampton professzora vezetésével, akinek fő kutatási területe a komplementer medicina.


A program megnyitóján Dr. Kalabay László, a Családorvosi Tanszék vezetője hangsúlyozta: Magyarországon igen sok teendő van még ezen a területen, ugyanakkor a családorvosokon van egyfajta nyomás azzal kapcsolatban, hogy miként használják a komplementer orvoslás egyes elemeit a hagyományos gyógyítás során. A komplementer medicina rendkívül heterogén, s a háziorvosoknak gyakran válaszokat kell tudniuk adni a betegeknek arra, hogy mi az, amit használjanak, mi az, aminek van tudományos alapja. Információra van szükség, éppen ezért nagy öröm, hogy itt köszönthetjük a téma szakértőjét – mondta Dr. Kalabay László.


kalabay 3A workshop több előadásból állt, melyek mindegyikét kérdés-válasz szekció zárta. A résztvevők áttekintették a nem konvencionális kezelés, a komplementer medicina helyét Nagy-Britannia plurális egészségügyi kultúrájában, a University of Southampton családorvosi tanszékének kutatási eredményeit, valamint az akupunktúra szerepét a fájdalomcsillapításban, az alternatív medicina szerepét a krónikus betegségek kezelésében.


A tematika az Amerikai Egyesült Államokban és Európában a komplex intervenciók tudományos vizsgálatában alkalmazott irányelvekre épül, a nem-konvencionális gyógymódok kutatásának kizárólagosan evidenciákon alapuló és a konvencionális orvostudományi kutatásokra épülő folyamatát mutatja be gyakorlati példákon keresztül.


Dr. George Lewith bevezetésként elmondta, molekuláris biológiát, majd orvostudományt tanult, orvosként végzett, majd a hetvenes évek végén Kínába ment, itt került közel az akupunktúrához, amely ma már a bizonyítékokon alapuló orvoslás részeként ma már a rutin ellátás része Nagy-Britanniában."


[link]


"A Michigan Állami Egyetem kutatói minden eddiginél erőteljesebb bizonyítékot találtak arra, hogy a reflexológia – a fáraók kora óta alkalmazott speciális talpmasszázs – segíthet a rákos betegek tüneteinek enyhítésében és megkönnyíti mindennapjaikat.


Gwen Wyatt az Ápolási Szakkollégium professzora így számolt be a nagyszabású kutatásról"Korábban is feltételezték, hogy ez a fajta kezelés nyújt némi komfortérzetet, de eleddig nem dokumentálták az előnyős hatásait. Ez az első lépés annak irányába, hogy egy kiegészítő terápia a fő kezelés részévé váljon” – mondta el Wyatt professzor. A reflexológia alapja az a feltételezés, hogy a talp bizonyos pontjainak stimulációja javítja az annak megfelelő szervek, mirigyek és más testrészek működését.


385 olyan nő vett részt a kutatásban, akik előrehaladott, áttétes mellrák miatt részesültek kemoterápiában vagy hormonkezelésben. Véletlenszerűen három csoportra osztották őket: néhányukat képzett talpreflexológus kezelte, mások placebo hatású talpmasszázst kaptak, a többiek pedig csak a standard orvosi terápiában részesültek. Wyatt professzor munkatársaival együtt kikérdezte a résztvevőket a tüneteikről a kutatás kezdetén, majd 5, illetve 11 hét elteltével. A reflexológushoz járók között jelentősen csökkent a mellrákosok körében gyakori légszomj. "


[link]

[link]

[link]

[link]


Itt vannak a hatékony vizsgálati eredmények a reflexológiáról és az akupresszúrás masszázskezelésről ez is már régóta hatékonyabb mint a placebo ahogy az akupunktúra esetében!


Nem beszélve ezekről a tényekről és kutatási eredményekről, amik a Semmelweis oldalán jelentek meg!


Ott linkeltem vagy 1000 kódexet legalább és vizsgálati eredményeket, hivatalos orvosi publikációkat, tanulmányokat, ott vannak a források, hogy honnan van!


Nem beszélve a WHO kutatási eredményeiről és a kórházi intézményekről reumakórházakról, ahol ezek mind intézményesítve vannak ezek a gyógyászati eljárások AMIKKEL REUMATIKUS BETEGETEK GYÓGYÍTUNK ILLETVE GYÓGYÍTANAK, már a nem győzöm szájba rágósan elmagyarázni!


[link]

[link]

[link]

[link]


Relflexzóna masszázsok: Szegment masszázs, kötőszöveti masszázs, periostalis masszázs, talpmasszázs, reflexológia, akupresszúrás masszázskezelés, köpölyözés! Amiket a szakorvosok írnak fel illetve a reflexológusok diagnosztizálnak, ezekben a kórházi intézményekben!


Magyarul felfogod, hogy te valójában egészségügyi szakembereknek orvosi gyógymasszőröknek, gyógytornászoknak, fizioterapeutáknak a munkáját rágalmazod és a rehabilitációs főorvosokat, szakorvosokat, nőgyógyászokat is? :)


Mivel szakember vagyok ezen a területen kikérem magamnak, hogy ilyen hangon és ilyen primitív stílusban te kritizáljál engem és ezeket az orvosokat és szakembereket, akik komoly reumatikus betegségeket kezelnek és hoznak rendbe nem beszélve arról, hogy nemzetközileg elismert kórházai intézményeknek a hírneveit rontod!


Magyarul a saját orvostudományodat sértegeted és még észre sem veszed, annyira hülye vagy!!!


Magyarul a mi halált keresel ebben a kategóriában és mi érdeked van hazudozni a tényekkel szemben???


Csak saját magadat járatod le nem veszed észre? :)


"Eddig se nagyon voltak kételyeim, de most már 100% biztos: a megélhetésed múlik a csalásod fenntartásában, kuruzslókám."


Ha most nem haragszol erre a bunkó beszólásodra inkább nem reagálnék, de ha véletlenül ide tévednének ezeknek a kórházaknak a rehabilitációs főorvosai azt hiszem megnézheted magad!!!


Kuruzsló tudod ki..... Orvosi gyógymasszőr-fizioterapeuta vagyok te szerencsétlen és tényleges egészségügyi szakember és ezeket a kezeléseket mind orvosi gyógymasszőrök és gyógytornászok végzik kiegészítő kezelésként a betegeken!


Egy mocskos szemétláda dezinformátor vagy aki híres kórházi intézményeknek hírét és a szakembereknek a munkáját sértegeted és rágalmazod!


Mégis mit képzelsz magadról???


"...hogy a tesztek jelentős része a placebocsoportot hozta ki hatékonyabbnak. Kösz a gyönyörű öngólt, ennyit az akupunktúra nevű csalásról. "


Idézet a tanulmányból amit belinkeltem:


"Az akupunktúra bizonyított klinikai hatékonysága


Összesítve az eddig végzett metaanalízis-eredményeket elmondhatjuk, hogy korlátozott mértékben, de mégis tényként fogadhatjuk (angolul: limited evidence), hogy krónikus vagy akut fájdalom kórképekben az akupunktúra hatékonyabb, mint a tiszta placebo!"


Te miről beszélsz? :)


Már régóta rájöttek, hogy az akupunktúra és a kínai orvoslás hatékonyabb, mint a placebo hatásod!


"Az akupunktúra vagy tágabb értelmezésben a HKO - a hagyományos kínai orvoslás a nem-konvencionális, kiegészítő gyógymódok közül az egyik tudományosan legjobban kutatott terület. Az alapkutatás már eddig is meggyőző adatokkal szolgált az akupunktúrás pontok létezéséről. A hatásokat közvetítő neurohumorális transzmitterek is ma már jórészt ismertek. Nyomon tudjuk követni, hogy egy-egy pont ingerlése milyen speciális agyi területeket aktivál illetve deaktivál."


És erre már 2003-ban rájöttek! :)


[link]


Nem beszélve a meridiánok molekuláris biológiai módszerek kimutatásairól és ott van hozzá az a tanulmány is! 1992-ben történt! És ezeket is orvos küldte nekem!


"Nagyfrekvenciás elektromos térben az akupunktúrás vezetékek kezdő és végpontjaiból jellegzetes koronakisülések indulnak ki, amelyek jellemzőek a meridián energiaszintjére."


"Radioaktív izotópot (Tc99) fecskendeztek a bőrbe. Az ábrán látható kör alakú nyomot mutatta a detektor, ha nem akupunktúrás pontba vitték be a radioaktív anyagot. Abban az esetben, ha az akupunktúrás pontba injekcióztak, akkor az anyagáramlás az izotópot magával sodorta a csatornában, és egy fekete csík rajzolódott ki! Az anyagáramlás iránya megegyezett a Sárga Császár könyvében leírt iránnyal. A szerzők azt is kimutatták, hogy az áram nyomvonala nem egyezett meg az artériákkal, vénákkal és a nyirokerekkel. (Darras, et al 1992)"


Nem győzöm már ezt a két videót molekuláris biológiai kutatást belinkelni és ott van hozzá a tanulmány!


Ennek ellenére van pofád továbbra is hazudozni és játszani itt az eszedet?


:)


Tudod mit nekem erre nekem erre nincs időm..... Te egy senkiházi troll vagy ezt mindenki látja itt a fórumon és elég egyértelmű, hogy téged ezért fizetnek, hogy a természetgyógyászatot lejárasd!


:)

2016. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/200 anonim ***** válasza:
40%

https://www.youtube.com/watch?v=RmAnFInPym8


Rövid film a chi energiát felhasználó gyógyításról, a meditáció erejéről és az akupunktúráról!


Érdekes 2:10 perctől a következő folyamat, amit a kínai orvos a chi energiával művel, megégeti a papírt illetve a golyót is képes megállítani vele, úgy hogy a golyó teljesen összemegy! :)


Azért az marhára érdekelne, hogy ezt mivel magyarázzátok Ti szkeptikusok?


És mivel magyarázzák ezt a nagy fizikusaid? :)


Ennyire nem létezik az életenergia és a csakrák ami ellen ennyire tiltakoztok? :)


Vagy maradjunk annyiban, hogy hazugságokkal traktáljátok az embereket még a vizsgálati eredményekkel szemben és a tényekkel szemben is!


Ez a film és a vizsgálati eredmények épp elegek ahhoz hogy a tudomásunkra hozzák, hogy ezek létező dolgok! :)

2016. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/200 anonim ***** válasza:
A filmből csak egy részlet: " Bátyám Lorne nem is látta soha többé mert 1997.-ben halott volt."
2016. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/200 anonim ***** válasza:
Hű megint egy jutúb videjó! Ettől aztán mindenki le fog hidalni. Vergődj csak 31%-os mocskos kuruzsló, senki sem fog komolyan venni. A csakráid meg a többi baromságod nem létezik.
2016. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/200 anonim ***** válasza:
Amúgy aranyos hogy már oldalakon keresztül azt állítom hogy az akupunktúra egy hatástalan szar, te meg mindenáron reflexológiás meg masszázsos tanulmányokkal akarod védeni. Ennyire nem megy az értő olvasás, vagy nem akarod bevallani hogy a szánalmas kuruzslásodra egyetlen épkézláb tanulmány sincs? Az akupunktúra CSALÁS. Ezt kellene végre az ostoba fejedbe verni.
2016. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/200 anonim ***** válasza:
61%

[link]


"Dr. George Lewith bevezetésként elmondta, molekuláris biológiát, majd orvostudományt tanult, orvosként végzett, majd a hetvenes évek végén Kínába ment, itt került közel az akupunktúrához, amely ma már a BIZONYÍTÉKOKON ALAPULÓ ORVOSLÁS részeként ma már a rutin ellátás része Nagy-Britanniában."


Feltudod már végre fogni te szerencsétlen? :)

2016. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!