Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
 191/200 anonim ***** válasza:
87%

Tőlem akár ítéletnapig is linkelheted a homlokegyenest másról szóló cikkeidet, az akupunktúra akkor is egy abszurd, káros áltudomány marad, a művelői pedig mocskos kuruzslók. Vergődj csak nyugodtan, tudom hogy sose fogod befejezni, valamiféle perverz örömet okozhat neked ugyanazoknak, az állításaidat alá nem támasztó cikkeknek a linkelgetése.


Persze ha olyan alapdolgokkal sem vagy tisztában, hogy a várható életkor növekedésével a rák esélye is növekszik (ugye ha valaki harmincévesen meghal járványos betegségben akkor nincs ideje rákot kapni), akkor hiába is rád minden szó, ezért vagy csupán egy masszőr és nem valódi orvos...

2016. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/200 anonim ***** válasza:
76%

"Ha spirituálisan fejleszted magad akkor nem a rendszer része vagy és nem tudnak irányítani úgy ahogy akarják a tv-n keresztül vagy akármilyen formában... "


Jaj bocsánat azt hittem értelmes ember vagy, nem mondtad hogy konteós ÉS valláskárosult is. Így már minden világos, miért ragaszkodsz annyira a haszontalan kuruzsláshoz. Élj csak nyugodtan a mesevilágodban, masszőrként talán nem teszel annyi kárt, mást remélhetőleg nem fognak engedni a valódi orvosok.

2016. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/200 anonim ***** válasza:
30%

Te tudatlan a valódi orvosok a reflexológiát és az akupunktúrát is engedik a kórházakban pontosan a reumatológián és a gyógyfürdő kórházakban....


https://www.youtube.com/watch?v=3g8gwww_GPo


[link]


[link]


"Talpunk testünk minden szervével kapcsolatban áll. A 20 perces kezelés során a talp reflexzónáinak masszírozásával helyi vérbőséget hozunk létre az adott szervben, ezáltal segítjük a nyirokkeringést és a méregtelenítést.

A reflexológia élettani hatásai indikációja:


energia – egyensúlyt teremt

a szervezet öngyógyító erőit mozgósítja

vér, nyirok keringését helyreállítja

a salakanyagok és méreganyagok kiürülését segíti

fokozza az immunitást

a hormontermelő mirigyek működését szabályozza

csillapítja a fájdalmat

oldja a testi-lelki feszültséget"


Ha nem hiszed el kérdezd meg ezt a két kórházat legalább jól kiosztanak! :)


Ja és PHD-s főorvosok irányítják ezeket a kezeléseket annyira hatástalan áltudomány, olyan dolgokat támadtok amiről fogalmatok sincsen szánalmas bérkommentelők....

2016. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/200 anonim ***** válasza:
83%

Aranyos hogy megint csak véletlenszerűen bedobálsz linkeket amelyekben egy büdös szó nem esik az akupunktúráról. Nehezedre esik bevallani hogy nettó kuruzslás az egész, vagy problémáid vannak az értő olvasással is? Akkor nem csoda hogy ilyen hülye vagy...


Homeos "orvosok" is vannak, nyilván léteznek más kuruzslók is. Sajna az egészségügy sem mentes a korrupciótól. Megvetendő és elítélendő, hogy ilyen abszurd áltudománnyal szórakoznak a betegeiken.

2016. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/200 anonim ***** válasza:

És csak úgy megjegyezném, hogy a gyógyfürdőkórházak a természetgyógyászathoz tartoznak igen amit orvosok irányítanak (tudjátok áltudósok áltudományokat irányítanak akik ráadásul elismert orvosok illetve a gyógyfürdőkórházak is Magyarországon nemzetközileg elismertek) azért nem dolgozunk gyógyszerekkel, hanem gyógymasszázs, gyógytorna, gyógyvíz, jóga, reflexológia, akupunktúra...


Tudd meg nem azért válaszolok vissza ti miattatok hanem egyszerűen nem viselem el a szánalmas hazugságaitokat amivel próbáljátok itt hülyére venni az embereket, de amúgy megsúgom ha rehabilitációra és fizioterápiára lesz szükségetek ugyan ezeket a kezeléseket fogjátok megkapni úgy támadjátok a természetgyógyászati módszereket... :)


Mert tudjátok izületi problémákat és reumatikus betegségeket nem lehet gyógyszeres kezelésekkel rendbe hozni akkor majd a kuruzsló módszerekkel fogják ahogy a ti szavaitokkal éljek, szánalmasak vagytok ezt mindenki látja itt a fórumon...


Olyan dolgot támadtok ami tulajdonképpen a ti egészségetekért van és még észre sem veszitek annyira szánalmas amit csináltok!

2016. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/200 anonim ***** válasza:
38%

Most ha tegyük fel elmész egy gyógymasszőrhöz azért nem engeded, hogy megkezeljen mert a masszázs több ezer éves múltra tekint vissza és a természetgyógyászathoz tartozik? :)


Komolyan ennyire tudatlan vagy?


Mert csak úgy megsúgom, hogy a gyógytorna is a természetgyógyászathoz tartozik...


[link]


"Mozgásterápiák[szerkesztés]

Gyógytorna (Alexander technika, légzésterápia, Joseph Heller űrkutató módszere1978)

Confusion.svg Nem tévesztendő össze a következővel: Joseph Heller (Joseph Heller író).

Searchtool right.svg Bővebben: [[]]

Feldenkrais módszer[37] Moshe Feldenkrais (1904-1984) Tanár. Az általa kifejlesztett mozgásterápiás módszer elsősorban a rehabilitáció, a pszichoszomatikus klinikák, valamint a trauma kezelés támogatására hatékony.

Searchtool right.svg Bővebben: [[]]

Tajcsicsuan (Diagnosztikus gyógytorna is egyben)

Searchtool right.svg Bővebben: [[]]

Érintés terápia (craniosacralis terápia)[38]

Searchtool right.svg Bővebben: [[]]

Kiropraktika „Csontkovácsolás”: Andrew Taylor Still 1828-1917

A csontokat gyógyító atya, a rabszolgatartás eltörlésének harcosa. Orvosként végigszolgálta az 1861-ben kirobbant amerikai polgárháborút. Felesége betegségben halt meg, három gyermekét megölték. 1850-ben a Baker Egyetemen próbálta bemutatni és engedélyeztetni az általa kifejlesztett csont-kezelési módszert. Ekkor még elutasították. Hosszas vándorlás és próbálkozások után 1874-ben visszatért Macon-ba (Missouri) és egy évvel később sikerült elfogadtatni a technikáját amellyel több reménytelen beteget sikerült meggyógyítania. A csontkovácsolás elnevezést 1885-től kapta. Kirksville-ben 1892-ben, egy kétszobás kocka épületben alakítottak ki egy iskolát, ami hamarosan híressé vált.[39] Élete és munkássága példaértékű. Daniel David Palmer 1845-1913)[40][41]

Searchtool right.svg Bővebben: [[]]

Gyógymasszázs Viszonylag újnak számít a Maori-masszázs. 1990-ben Hemi Fox Dániában létrehozott egy gyógyító intézetet és divatba hozta ezt a módszert is.[42]

Searchtool right.svg Bővebben: [[]]

Bioenergetika

Searchtool right.svg Bővebben: [[]]"


Ezzel mi a franc bajotok van?


Én komolyan nem értem, ti komolyan azt gondoljátok hogy csak gyógyszeres kezelésekkel lehet elérni valamit főleg izűleti problémákat és gerinc problémákat reumatikus betegségeket? Soha a büdös életbe nem fogod tudni gyógyszerrel kezelni...


Annyira tudatlanok vagytok, hogy kész röhej komolyan.....

2016. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/200 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Ha hozzá vesszük a te haldoklásodat is, akkor a híres saját tapasztalatod semmi más, mint egy 8 főből álló etikátlan emberkísérlet, ami nem bizonyít semmit. Úgy pláne nem, hogy nem készült róla dokumentáció. Képzeld csak el, hogy milyen lenne ha én tudtukon kívül bedrogoznám LSD-vel 11 barátomat, és utána azért hinnének a "Földanya sóhajával dúsított víz csodás erejében", mert azt mondtam nekik, hogy attól képzelték Buddhát egy unikornisra a rózsaszín holdfényben, és attól múlt el az izomlázuk. Akkor 11 ember megingathatatlan "saját, szemmel látott tapasztalata" lenne minden mással szemben. Ugye hogy nevetséges a gondolat?


Apropó, dokumentáció. A gyógyszereket törzskönyvezik. Ez egy több százezer (esetenként egymilliót is meghaladó) oldalszámú dokumentum, amiben le van írva a gyártástechnológia, a teljes kutatás, mind a sok ezer tesztalany minden adata, hogy reagáltak a szerre, mellékhatások, stb. Ez alapján jelentik ki, hogy igen, ezek bizonyítottan hatékony szerek. Mivel nem vagy sem orvos, sem jogász, sem gyógyszerész és nem mozogsz megfelelő körökben, ezeket a dokumentumokat titoktartási rizikó miatt soha nem fogod látni, max ami nyilvános belőlük. De elhiheted, ettől még a gyógyszerek hatékonyak. Nem véletlen, hogy nagyon sokat hatóságilag ellenőriznek.


Ezzel szemben a homepátiás szereket nem hogy nem ellenőrzik, de nem is kötelezi erre semmilyen törvény sem a gyártót, sem a forgalmazót. Az ellenőrzés költséghatékonysági okokból el is marad. Szóval valid bizonyíték a hatásosságra a gyógyszernél van, a varázsgolyóknál nincs.


De még ha el is tekintünk a bizonyítottságtól. Hogy jön ahhoz minden kis unatkozó senki, hogy "tankönyvekbe írt szűk látókörűségnek" tituláljon egy egész szakmát? Konkrétan az orvoslást. Miből gondolod, hogy te egy 8 fős tapasztalás alapján jobban tudod, hogy hogyan működik az emberi test, mint az, aki csak a felépítését 2 évig tanulja egy egyetemen? Hm? Vagy ha már itt tartunk, miért nem bírálsz felül önkényesen más szakmákat? mondjuk a fényképészt, az operatőrt, a repülőgép pilótát, az ötvöst, vagy a karosszéria lakatost. Elolvasható cikkek (mind valid, mind áltudományos) szép számmal vannak ezekről a szakmákról is, miért nem képzeled magad ezekből is szakértőnek? Miért pont az orvosok és a gyógyszeripar vannak megint pellengéren?


Ja igen, a gonosz, korrupt, összeesküvő gyógyszeripar. Pénzük van? Ja. Érdekük sok beteg ember? Nyilván. El akarják tussolni a csodás homeos cuccokat? Nem, semmi értelme. Manapság mindenki ismeri a homeo 3 alapelvét, ha annyira jó lenne, mint ahogy azt hiszitek, a gyógyszeripar legyártaná a saját vizezett vizeit, szabadalmaztatva, hogy neki legyen belőle pénze. De mivel nem hat, a nagy gonosz lobbi csak hátradől és várja hogy a homeoval kezelt tüdőbeteg elég rossz állapotban legyen a rohammentőhöz és az intenzívhez, ahol majd ugyanúgy az ő gyógyszereiket tömik bele valaki pénzén. Összegezve: Nem érdekük, hogy a homeo-hívők elhallgassanak. A konteo megdőlt.


Írtad, hogy a csodás cukorgolyók a megfelelő működésre programozzák a testet, és serkentik, hogy a megfelelő anyagokat termelje. Az elárulod, hogy pl. a 12/24-es Schüssler-só, ami homeopátiás arzén-trijodid (értsd: arzén van benne - illetve lenne, ha tartalmazna hatóanyagot) mégis miért jó? A szervezetemnek arzén kell? Vagy az arzén az ember létezése óta először nem megöl, hanem segít fehérjéket szintetizálni? De éppenséggel az ilyen "Belladonna C1000" oldatra adott magyarázatokkal is megelégszem, mert eredetileg az sem egy kedves növény. Hogy segít rajtam egy olyan növény oldata, ami kis dózisban altat, nagy dózisban vakságot illetve halált okoz?


Továbbá, a homeopátiás szerek arra épülnek, hogy a víz emlékszik a vele érintkező anyagok energiájára és ezt adja át az emberi szervezetnek. Az üvegfiolára, amiben tárolják, miért nem emlékszik? Vagy a nagy reaktortartályokra, amiben a hígítás történik? Vagy a patakba döglött oszló állati tetemek hullamérgére? Esetleg a víztisztító eljárások kemikáliáira, és berendezéseire?


Mint látod, kedves kérdező, a homeopátia általánosan, és a te egyedi elbeszélésed is több sebből vérzik. Az hogy ezt majd 200 válasz, és az enyémtől sokkal jobban alátámasztott és kifejtett érvelések után is masszívan kitartasz az instant víz mellett, számomra azt sugallja, hogy eleve megosztó jelleggel tetted fel a kérdést, amit a bennem lakó emberi jóérzés személyes sértésnek vesz. Undorodom az olyan viszályszító kis gnómoktól, akik unalmukban elmennek téríteni, vagy ha az nem megy, hát megosztani az embereket, mert máshoz nem értenek.


És mindez a szofisztikált véleményem volt.


Kedves mindenki más.


Örülök, hogy létezik még olyan ember kicsiny hazánkban aki nem csak evésre és tévézésre használja a fejét, hanem gondolkodik is. Annak még inkább, hogy páran közülük szánnak időt rá, hogy tükröt tartsanak a kuruzslók és híveik elé.


Az oxigénes elméletről csak annyit, hogy HAHA. Aki komolyan gondolja, hogy a betegségeket anoxia okozza és minden gyógyítható tiszta oxigénnel, az háljon együtt egy ebolással és utána nézze meg mire megy tiszta oxigénnel. Kíváncsi vagyok, melyik intézi el előbb az illetőt, a tiszta oxigén, vagy a vírus.


A tűszurkálás, a reflexológia és a gyógytorna valóban hatásosak, de messze nem mindenhatóak, sőt, önmagukban nem mennek vele túl sokra egy komolyabb betegségnél, de kiegészítő kezelésnek valóban jók és minden elismerésem azoknak a szakembereknek, akik valódi szakemberek és van is képesítésük és nem csak "nyomkodnak mert a nagyi szerint tehetségesek lennének masszőrnek".


Elnézést a kései belecsacsogásért, de ez a téma elég érzékenyen érint és egyszerűen nem hagyhattam szó nélkül ennyi sületlenséget.

2016. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/200 anonim ***** válasza:
100%

A homeopátia csak kamu. Mindig arra a betegség vagy egyéb gyógyítása van rá írva, ami az adott növényből kivont anyag hatásának ellentéte. Pl.: egy növény kivonata erős görcsöket okoz, de a homeopátiás szer dobozán görcsoldóként van feltűntetve.


Láttam már nem is 1 olyan homeopátiás szert ami nem kicsit elrettentett! 😲

2016. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/200 anonim ***** válasza:
"(aki tisztában van az Angliaiak tudományával és IQ szintjével, az azzal is tisztában van, hogy nem túl hiteles) "...Jézusom...
2017. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/200 anonim válasza:

Szóval a víz emlékszik arra mivel érintkezett.

Érdekes.

Akkor most megyek és szabadalmaztatok egy hardvert aminek a működése ezen alapszik.

2019. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!