Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért vannak ennyien a homeopá...

Miért vannak ennyien a homeopátia ellen? Aki lehülyézni és kioktatni akar, előbb olvassa el, amit írtam!

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mint ha már a gyógyszercégek, és az általuk támogatott orvosok összefogtak volna (ami nem lenne elképzelhetetlen), hogy lejárassanak egy olyan dolgot, ami az egész emberiség gyógyítására hatással lehet.


Miért nem lehet megérteni, hogy a homeopátia nem úgy működik, mint egy ipari gyógyszer, nem azt a hatást fejti ki, mint egy gyógyszer, és nem is annyi ideig kell szedni, mint egy gyógyszert...ellenben mindenki úgy kezeli, mint egy ipari gyógyszert, és mindenki csak úgy tud belekötni, hogy ahhoz hasonlítja. Ez olyan, mint ha én a laptopot fikáznám azért, mert kisebb helyen elfér az, ami PC-ben csak nagy helyen fér el. A laptop hazugság...

Csak arra senki nem gondol, hogy teljesen más elven vannak benne a hardverek, mint a PC-ben, ezért olyan, amilyen.


Én lassan 1 éve olyan szinten haldokoltam, hogy már a külvilágot nem tudtam magam körül. Tönkretettek a gyógyszerekkel jobban, mint ami bajom volt. Fel se fogtam mi történik körülöttem, amikor utólag a szüleim rászánták magukat a homeopátiára, és jééé, élek. Egészségesebben, mint valaha. Pedig egyáltalán nem tudtam, hogy milyen szereket veszek be, mégis használt.


Több ismerősömön, eltérő korosztályban teszteltem már ezek hatását. Nem egynek javasoltam homeopátiás szereket anélkül, hogy bármit is mondtam volna előzőleg, hogy az mire jó. X idő után megkérdeztem, hogy milyen változást észlel magán, és 7-ből 7 ismerősöm pontosan elmondta azt, amire az adott szert kapta.


Szóval bele lehet ebbe bármit beszélni, de azt nem, hogy placebó, vagy, hogy káros. Csak az emberek képtelenek elismerni, hogy létezik olyan gyógymód is, ami nem öl meg idővel, meg nem teszi tönkre a szervezetedet. Az orvosok pedig nem akarják elismerni, mert az orvosok semmit nem támogatnak, amiből nekik nem jön pénz. Márpedig a természetgyógyászatból csak magánklinikákon tudnának pénzt csinálni..



2015. máj. 28. 20:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/200 anonim ***** válasza:
84%

1. Igen sok (TB-s) orvos is ír fel homeos szereket, mert aki elhiszi, annka igen sokszor használ.


2. Érdekelne, hogy szerinted MI az, ami hat ezekben, mert hatóanyag nincs bennük.


3. A homeos szerek ugyanis úgy készülnek, hogy elöször csinálnak egy kivonatot (ez kb olyan, mint egy töményebb tea) és ezt higítják több ezerszeresre. Ami így egy-egy adagban lenne hatóanyag, az anniy, amennyi a csapvízben is van.

2015. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/200 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudom bizonyított tény hogy a placebo fájdalomcsillapító is lehet ha az illető azt hiszi algopyrin. Szóval a placebo igenis hatásos, sok ember nem tudja, mennyi dolog van ami fejben dől el. De a homeos bogyók ettől nem tudnak többet.
2015. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/200 anonim ***** válasza:
21%
A homeopátiás szerek nem tartalmaznak hatóanyagot, a szer hatása a víz és a cukor memóriájára épül. Szerinted?
2015. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/200 Yolo2 ***** válasza:
88%
A homeopátiás szerek legalább olyan drágák mint a "hagyományos" gyógyszerek, sőt, ha külön terápiákra megy el az ember akkor sokkal több pénzt varrnak le róla, mint az orvosok. Ha az orvosok valóban annyira profitorientáltak lennének a gyógyszergyárakkal együtt, akkor szerinted egyszerűen miért nem tágítják a vevőkörüket a homeopátiában hívőkre is, így ebből is meggazdagodhatnának, valamint senki se vádolhatná őket azzal, hogy az emberiség ellen vannak, kapzsiságból beszélnek a homeopátia ellen stb.?
2015. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/200 A kérdező kommentje:

A gyógyszer működése: beveszed, és a saját hatóanyagát erőteljesen lövi be a szervezetbe, gyengítve ezzel az immunrendszert, és rosszabb esetben újabb panaszokat előidézve


Homeo szer működése: beveszed, és a benne lévő anyagok 'megtanítják' a szervezetet, hogy saját maga védje ki az adott problémát. Nem véletlenül kell hosszabb távon szedni, mivel ez lassú folyamat.

Meg jönnek folyton azzal, hogy nem lehet túladagolni. Nem lehet túladagolni, mert a szervezet vagy felhasználja, amire szüksége van, vagy csak simán kipisiled.


Hasonló módon működnek a már több orvosi elismerést/díjat is nyert Schüssler sók: olyan ásványi anyagokat tartalmaznak, amiknek hiánya meghatározott problémákat okoz a szervezetben.

Azokat ha szeded, ugyanúgy arra késztetik a szervezetet, hogy amit alapból nem termel ásványi anyagot, azt újra elkezdje önmagától előállítani. És ITT mutatkozik meg a különbség. A gyógyszer a vitamin és a homeo között.


Egy gyógyszer mit csinál? Felborít mindent, saját maga uralkodik a szervezetben, és nem érdekli, hogy mi bajod, ő csinálja, amit neki kell, és kész.

Vitamin mit csinál? Vashiányod van? Eszel vasat, vitaminból megkapja a szervezet.

Schüssler só mit csinál? Vashiányod van? Eszel Schüssler bogyót, és a szervezeted saját maga fogja előállítani a vasat.


Más területre áttéve:

gyógyszer: a főnök kényszeríti a beosztottját arra, hogy ne dolgozzon, mert ő megcsinál mindent helyette

vitamin: a főnök azt mondja a beosztottjának, hogy figyelj, hagyd, megcsinálom helyetted

homeo szer: a főnök azt mondja a beosztottjának, hogy már pedig csináld ezt, mert ez a dolgod


Érezhető különbségek vannak, és mondom: nem hinni kell benne. Ismerem saját magamat, a betegség alatt nem voltam tudatomnál, nem tudtam, hogy mit szedek, jó pár közelemben lévő embernek segítettek már a homeopátiás szerek, és nekik is úgy, hogy teljesen ellenezték, vagy épp nem ismerték.

Ezek után én nem hiszek benne, hanem TUDOM, hogy van valóságalapja, bárki is próbálja az ellenkezőjét állítani. Felesleges itt a placebóról beszélni, mert esély nem volt rá, hogy olyan hatást fejtsen ki.


Most például másfél hónapja vettem édesanyám hosszú évek óta tartó, műtéttel tönkretett visszerére Schüssler-sókat. Nem ismeri ezt, nem is hallott róla, nem is szokott emberek közé járni, és én se mondtam neki semmi konkrétat erről. Mi történt? Másfél hónap után láthatóan(!) kezdenek megszűnni a visszerei.

Ez meg akkor biztos valami tudat alatti placebó...

2015. máj. 28. 22:50
 6/200 anonim ***** válasza:
79%

A homeopátia elve szerint a víz emlékszik.

Ergo a halakra is emlékszik. Tudod, hogy hogyan szaporodnak a halak?

Nemes egyszerűséggel logikátlan.

Amúgy számomra is tapasztalat. Baromság.

Körülbelül öt és fél éve gondok voltak a menstruációmmal, plusz a közérzetem is pocsék volt. Nőgyógyászathoz három hétre kaptam megfelelő időpontot. Keresztanyám elrángatott ilyen kivizsgálásra. Hát jól betojattak, hogy nagy baj van, ilyen-olyan "szereket" javasoltak.

Szedtem szépen, aztán eljutottam orvoshoz.

Nos az én rettenetes bajom ősszel lesz öt éves.

Kézdi a középső csoportot az óvodában.

2015. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/200 A kérdező kommentje:

#4: azért, amiért ha az embernek problémája van, nem a természetes, nagyanyánk-féle gyógymódot választják, hanem inkább tömnek minden szarral, hogy minél több bajod legyen.


Ezt kéne felfogniuk az embereknek, hogy az orvosnak nem érdeke, hogy a beteg 100%-osan meggyógyuljon. Vannak még lelkiismeretes orvosok, de a legtöbb csak akkor az, ha az emberségéért fizetsz egy közepes fekvésű, 4 jegyű összeget.


Mi értelme lenne szerinted a sok gyógyszernek, ha az orvosok arra törekednének, hogy a beteg meggyógyuljon? Semmi. Mert ha X gyógyszert nem szed, akkor lehet Y-ra se lenne szüksége. Az meg senkinek nem haszon, ha az ember hónapokig/évekig nem jár orvoshoz.


Ezek egymásból élnek meg...az orvosok a gyógyszeriparból, a gyógyszeripar az orvosokból. De ezt nem érti meg senki.

2015. máj. 28. 22:57
 8/200 A kérdező kommentje:
#6: akkor úgy látszik keresztanyád a 'legjobbakat' fogta ki...olyan helyet kell választani, ahol értenek is hozzá.
2015. máj. 28. 22:59
 9/200 anonim ***** válasza:
100%
A vicc, hogy benne van a top10ben. Elég neves a szakmájában. Szerintem Keresztanyámnak akart jópofáskodni, ő más területen szerzett hírnevet.
2015. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/200 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mindenesetre érdekes, ha egy orvos nem tudja megállapítani a pácienséről, hogy terhes :)
2015. máj. 29. 06:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!