Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetne teljesen...

Hogyan lehetne teljesen visszaszorítani a dohányzást?

Figyelt kérdés

Én kifejezetten utálom a cigit.. nem értem, hogy hogy lehet, hogy egy csomó amúgy is szegény ember ahelyett, hogy értelmes dologra költené a pénzét, veszi ezeket az egészségre kifejezetten káros kátrány, ragasztó, mindenféle méregkeveréket és naponta egy dobozzal is elszív ami kijön havi 20 ezer forintba is.. emellett még nagyon büdös is.. és mindenki tudja, hogy milyen rossz hatásai vannak és még is szívják...


én is kipróbáltam a cigarettát, de olyan rossz volt, hogy rá sem tudtam szokni.. hogy lehet ezt szívni??


és sajnos rengetegen szívják, és amúgy már ott tartunk, hogy a nemdohányzók vannak kiszorítva.. nincs egy szórakozóhely sem ami nem lenne tele füstköddel, de úgy, hogy azt vágni lehet..


nem értem, hogy miért nincs egy olyan törvény, hogy tiltaná a dohányosoknak, hogy nemdohányzó emberek köré menjenek.. miért az egészségesen élni akaró embernek kell kerülgetni ezeket a másokkal nemtörődő mocskokat?


2011. dec. 17. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:

Egyre több szabályozás születik "a nemdohányzók védelmében", de valójában ezek nem nyújtanak megoldást. A legjobb az lenne, ha az állam egyszerűen betiltaná a dohányzást, csak akkor adót kéne emelni (egy doboz cigiből majdnem 500 Ft tisztán adó), mert így egy dohányos havi 15-20 ezer plusz adót jelent. Plusz olcsóbb az államnak egy dohányos, mert 15-20 évvel korábban meghal, ami azt jelenti, hogy mondjuk 80 ezres nyugdíjjal számolva kb. 15-20 milliót takarít meg rajtuk. Ezt ha összeadod, akkor egyrészt egy dohányos 8-10 millió plusz adót fizet élete során, és 15-20 millióval kevesebbet kell rá költeni, tehát összességében 25-30 millió bevételt jelent minden dohányos az államnak. Tehát az állam évente sokmilliárd forintot keres a dohányosokon. Ez megér neki annyit, hogy ne tiltsa be a dohányzást.

Megjegyzem annak valóban nem örülnének a nemdohányzók, ha minden hónapban még 10 ezret ki kéne fizetniük adóban, amit most a dohányzók fizetnek.

2011. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
49%
Menjetek a p*csába anit-dohányos k*rvák.. Ha nem tetszik, ne szívd, ha zavar, ne menj olyan helyre ahol dohányoznak. Már a tököm tele van ezzel az anti-dohányos hisztikkel.
2011. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Ezek szerint már a saját házamban sem tartózkodhatok mert alattam dohányoznak.. én fulladjak meg???
2011. dec. 18. 00:13
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
ez a kérdés így hülyeség szerintem. szórakozóhelyeken már be lesz tiltva, éttermekben már be van, buszmegálló, aluljáró is check, ha tömegközlekedéssel jársz, nem értem mi kellene még? :)
2011. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
Ezek mellett hogy már sehol sem lehet lassan dohányozni,miért kell az adóját megemelni?Azért hogy a nem dohányzóknak több pénz maradjon a zsebében.Az csak kamu hogy leakarják szoktatni a népet a cigiről mert "egészségtelen" ezt mindenki tudja.Ha abba hagynák a dohányzást,más helyről szednék be az adót,nem kevés pénzt.Jó ettől még füstölünk ezer bocsánat érte,talán mi is gondolunk rátok amikor félre állva elszívunk dugiba egy cigit rettegve nehogy elkapjon a területfelügyelő és megbüntessen+ 30000 forintra,a a nemdohányzó javára.
2011. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon kérlek ne kerülgesd ezeket a "mocskokat" hanem rúgd fel őket. Lassan már ezt is megtehetitek. Látod a dohányosnak még a sértegetéseket is el kell tűrni.
2011. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
Amúgy 09.13-nak igaza van, hülyeség pont most felvetni ezt a kérdést, mikor már sehol sem lehet dohányozni.
2011. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
Teljesen soha nem fogják tudni visszaszorítani, mert mi dohányosok összetartunk, és nem haggyuk, hogy itt szopassanak minket:)
2011. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
*hagyjuk:) EPIC FAIL sry:D
2011. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:

Igen, jókat írnak az előttem szólók. Az államnak nem érdeke, hogy az emberek leszokjanak. Mondjuk szerintem most nagy bakot lőttek, mert most, hogy a kocsmákban nem lehet, így alapból csökkenni fog a kereslet, plusz még, hogy emelik is az árát...

"és sajnos rengetegen szívják, és amúgy már ott tartunk, hogy a nemdohányzók vannak kiszorítva": ezzel abszolút nem értek egyet. Szerintem pont, hogy a dohányosok ellen folyik a boszorkány-üldözés. Érdekes vita téma ez, amúgy, lehetne erről órákig beszélgetni.

2011. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!