Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetne teljesen...

Hogyan lehetne teljesen visszaszorítani a dohányzást?

Figyelt kérdés

Én kifejezetten utálom a cigit.. nem értem, hogy hogy lehet, hogy egy csomó amúgy is szegény ember ahelyett, hogy értelmes dologra költené a pénzét, veszi ezeket az egészségre kifejezetten káros kátrány, ragasztó, mindenféle méregkeveréket és naponta egy dobozzal is elszív ami kijön havi 20 ezer forintba is.. emellett még nagyon büdös is.. és mindenki tudja, hogy milyen rossz hatásai vannak és még is szívják...


én is kipróbáltam a cigarettát, de olyan rossz volt, hogy rá sem tudtam szokni.. hogy lehet ezt szívni??


és sajnos rengetegen szívják, és amúgy már ott tartunk, hogy a nemdohányzók vannak kiszorítva.. nincs egy szórakozóhely sem ami nem lenne tele füstköddel, de úgy, hogy azt vágni lehet..


nem értem, hogy miért nincs egy olyan törvény, hogy tiltaná a dohányosoknak, hogy nemdohányzó emberek köré menjenek.. miért az egészségesen élni akaró embernek kell kerülgetni ezeket a másokkal nemtörődő mocskokat?


2011. dec. 17. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%

"Pont emiatt sohasem tudom megérteni, hogy a dohányos csajoknak miért nem szingli a 90%-a??? Mert velük még valakinek csókólózniuk is kell, és bagószagú bőrrel és szájszaggal ez nemigazán kellemes dolog!"


Azért, mert a dohányos nőkre rengeteg dohányos férfi jut :)

2 dohányos pedig összeillik :)

2012. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

37%:

"Amelyik házaspár megkeresi a 3 milliót, vagy az 5 milliót évente, az vacillál, hogy legyen-e két gyerek, a minimálbéres meg meg sem áll 3-4 gyerekig (a cigányt meg inkább nem is említem)? Érdemes lenne megnézni egy statisztikát arról, hogy a kereset növekedésének arányában, hogyan csökken az egy családra jutó gyerekek száma. Az Orbán Viktor meg nevelje fel a kölkét, nem? Nyugodtan meg lehet botránkozni, de az ilyen alja népek felszaporodásával egyre rosszabb lesz a helyzet az országban. Hova jut így a társadalom szerinted? Nem csak azért szűkül a gazdag réteg, és nő a szegény, mert egyre nehezebb felkapaszkodni (bár ebben is van igazság), hanem a szaporulat miatt is eltolódik ez az arány. Ez rideg statisztika, bármilyen megbotránkoztató is."


Khmmm....


A kérdés a cigi volt, nem a roma társadalom...


Elmondom neked, hogy a minimálbéres magyar emberek, egyáltalán nem vállalnak gyereket!!! A magyar minimálbéres fiatalok 30 évesen is egyedül vannak, vagy ha párkapcsolatban is, de nem nagyon vállalnak gyereket, vagy maximum egyet.

Ellenben a középosztálybeli egyetemista évfolyamtársaim mindegyike házas és szült már egy vagy két gyereket.


Akikről te beszélsz, az az átlagosnál sötétebb bőrű újmagyar barátaink...nos ők azok, akik rontják az ország társadalmi helyzetét, ők csinálnak a semmire minimum 5-6 gyereket. A statisztika a sok romából áll, ez ferdíti a valóságot!


Nos ha már a csórókról van szó, én is munkanélküli lány vagyok, szegény szülőkkel, és sohasem dohányoztam, nem ittam, nincsenek káros szokásaim...és még sok MAGYAR szegénységben élő ember van, aki nem költ el "élvezeti cikkekre" 20-30 ezret...


Amúgy meg had dohányozzon mindenki ha akar, az ő baja. De ilyeneket ne írjál, hogy aki csóró az már mindjárt elzülli a pénzét, mert ez általánosítás!


Amúgy meg a gazdagabbak jobban pazarolják a pénzt, mert van miből. A mérnök, orvos is iszik, cigizik, prostituáltakhoz megy, félreqúr...ez nem a minimálbéresekre vonatkozik.

Csak annyi a különbség, hogy a csórónak nem fizetnek elég pénzt, míg a jobbmódúnak több marad.

2012. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:

A baj tulajdonképpen azokkal van, akik szegény, minimálbéres létükre is kidobnak havi 20-30 ezreket olyanra ami egyébként rossz is nekik, mert káros, illetve másoknak is az.


És ha a gazdagokról is van szó, ha még nekik nem is számít igazán az a havi 20-30 ezer, mert észre sem vehető nekik az a kiadás.. akkor is. Annyira egészségtelen és rossz.. az összes dohányzós ismerősömön látom, meg az őszintébbek megmondják, hogy köhögnek, és pár ember kerüli őket a szaguk miatt.

Nekem ha annyi pénzem lenne, hogy 30 ezret simán "kidobhatnék az ablakon" akkor biztos, hogy gyümölcsöket, friss zöldségeket, jobb minőségű ételeket vennék magamnak, vagy félretenném egy külföldi utazásra.. vagy bármi, ami jó.. és ez nem is lenne pénzkidobás, mert ezek mind jóra fordulnak.


Nekem meg egy dohányos se mondja, hogy azért szívja mert nem tud leszokni.


Édesapám 18 évig dohányzott, és egyszer csak eldöntötte, hogy többet nem fog. És egyik napról a másikra leszokott. Semmiféle segítség nélkül. Elszívott egy utolsó cigit búcsúzóul és többet soha.

És nem ő az egyetlen aki így volt vele ám.

Mellesleg ott van az összes segédanyag ami által már több millióan leszoktak.. mint pl: NiQUITi, CHAMPIX, Nicorette... sok típusa van, amiből 1 is elég a leszokáshoz. Gyógyszertárak tele vannak ilyenekkel, senki se mondja ezek után, hogy nehéz neki a leszokás, ha egy csomó ember mellesleg egyik pillanatról a másikra letud szokni...


Ha én dohányoznék és nekem is nekem is nehéz lenne letennem, a nagyon rossz jótékony/rossz hatás aránya miatt ELSŐDLEGES célom lenne az, hogy leszokjak.


A cigarettát körülbelül a lábgombához tudnám hasonlítani csak annál sokkal rosszabb.

Ha nekem lábgombám lenne (dohányoznék) akkor nem vakarnám, hogy jobban érezzem magam tőle (elszívnék egy cigit). Hanem azonnal tennék ellene.. (leszoknék bakker..)


Erre nem lehet mit mondani. A dohányzás az mindenképp rossz... Sohasem tudnék olyanért pénzt adni ami rossz nekem.


Most lehet itt beszélni a étel minőségéről amit kapunk áruházakban, hogy sok tartósítószer, színezék, koleszterin stb... ezek együttvéve sem olyan károsak mint egy szál cigi is akár..

és ami a legfontosabb, hogy enni KELL, még ha rossz minőségű is az étel akkor is. Mert csak így lehet élni ha eszik az ember..

DOHÁNYOZNI meg nemhogy NEM KELL, de nem is lenne szabad!!!


És innen jutunk el oda, hogy abból a pénzből amit egy nemdohányzó megspórol egy hónapban. 20-40 ezer forint is. Abból már simán megvan a jó minőségű étel is.

Legyen az hal, csirkehús, friss gyümölcsök, zöldségek.


Az egyik válaszadóval nagyon is egyet értek, miszerint csak azért mert valaki túlél egy autóbalesetet úgy, mert nincs bekötve, ez nem jelenti azt, hogy senki se kösse be magát.


Ez ugyanígy vonatkozik a dohányzásra is. Csak azért mert valaki megélt 90 évet úgy, hogy minden nap elszívott 1-3 doboz cigarettát, nem jelenti azt, hogy nem káros...

Az ilyen ember amúgy meg az utolsó éveit szenvedéssel tölti.


Mellesleg aki volt a BODIES kiállításon az láthatta, hogy hogy néz ki egy dohányos, és egy nem dohányos tüdő... hát ég és föld volt a különbség én mondom, mert láttam.

Meg anyukám is mutatott ilyen képeket meg élő példákat, mert pulmonológus, és semmi túlzás nem volt benne, mert tényleg így van.


Én azt mondom, hogy aki szegény és szeretne egészséges is maradni, ennek ellenére mégis dohányzik és nem elsődleges célja a leszokás, annak ott bent, az agyában is bajok vannak.


Akinek meg van pénze, és fittyet hány az egészségére az meg legalább kerülje messziről a nem dohányzókat.. Mert csak azért mert a saját egészsége egyáltalán nem érdekli, azért tiszteletben kéne tartania mások egészségét, és közérzetét.

Utálom azt a látképet, hogy minden 50 méteren van legalább egy szemetes, és ennek ellenére a dohányosok nagy része csak úgy az utcára dobálja a cigit, akár egy méterre a kukától. Nincs olyan utca ahol nem jutna minden négyzetméterre legalább 1 cigarettacsikk...

Egyszer egy idős nénit láttam eldobni egyet, úgy, hogy közel volt hozzá a szemetes. A sok ember előtt leszóltam és felszólítottam annak felvételére és helyes elhelyezésére.

Emellett le is szidtam fiatal létemre, hogy ilyen idősen ilyen példát mutat? és mondtam, hogy a magukfajtától néz ki a világ úgy ahogy.

Hát elszégyellni nem hiszem, hogy elszégyellte magát, még tulajdonképpen nekem állt feljebb, de a körülöttem lévők legalább rendesek voltak és ők meg elküldték a fenébe.


Na, nekem az ilyen emberekkel van ki a tököm, "példamutató idős emberekkel", másokkal nemtörődő mocskokkal.. és még sorolhatnám..

2012. jan. 4. 15:17
 24/63 anonim ***** válasza:

Wizoka!


Mondj egy helyet ahol lehet dohányozni? Szerintem már sehol.De mondhatok neked valamit? Te aki egy szál cigit sem szívsz el, mégis meg fertőződ a környezeted. Megmondjam mivel? Azzal a sok mocskos beszéddel ami el hagyja a szádat! Ugyan ez vonatkozik a 37%-os statisztikákra hivatkozó magát bölcsnek tartó válaszolóra is.

2012. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
Kedves 62%-os. Majd ha naponta szembesülsz vele, hogy anyuka nem vesz a gyereknek 1 szem ALMÁT, vagy BANÁNT, vagy éppen számítógépet karácsonyra, mert nincs rá pénz; miközben a szíjmelindás szatyor alján ott csörög a 3 üveg sor, meg elpöfékelnek évente 3-400 ezer forintot, na majd akkor beszélj arról, hogy mi szennyezi be ezt a világot. én már elnőttem a naivitásom, neked is ezt javaslom. :)
2012. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:

Mondjak helyet ahol lehet dohányozni? Az utcán, közterületen, parkokban, erdőkben, OTTHON A SAJÁT HÁZADBAN!!! és még sok más helyen.


A tények közlése mióta mocskos neked?

Ez a baj, hogy az olyan hozzászólóktól mint te. Na az ilyenek miatt tartunk ott ahol, hogy a jó nem dohányzó emberek vannak lenézve, meg kirekesztve. Így is rengetegen dohányoznak és rövidítik az egészségesen élni akarok életét és rontják el a kedvüket.


Igazából alig találok olyan helyet ahol nem lenne legalább egy aki dohányzik...


A válaszod modorából ítélve gondolom teljesen le is szarod a nem dohányzók jogait, kisgyerekek előtt pöfékelsz és ha valaki rád merne szólni, hogy álljál arrébb még te állnál neki feljebb és már csak szívatásból is az arcába fújnád szerencsétlennek a füstöt, hogy megmutasd, hogy milyen menő legény vagy mert cigizel.

És a cigicsikket is eldobod az utcán akárhol minthogyha az eltűnne onnan.


Új évi kívánságom az, hogy ilyen emberekkel a lehető legkevesebbszer találkozzak.

2012. jan. 4. 20:10
 27/63 A kérdező kommentje:

Félreérteni sem kell.

Én nem utálom a dohányosokat, az ő egészségük/vagyonuk, az ő döntésük. Viszont más egészségéhez és közérzetéhez semmi közük sincs.


Azokat a dohányosokat kemény pénzbírsággal kellene büntetni mondjuk úgy első alkalommal 30.e forintra akik nem tartanak tisztes távolságot a nem dohányzóktól, illetve ha rajtakapják őket cigarettacsikk/doboz eldobásával, + 3 nap közmunkára ítélni így a gazdagok sem hagyhatnák figyelmen kívül a szabályozást.


Ha lenne egy ilyen törvény... és be is tartanák keményen minden dohányzó elgondolkodna és megkérdezné magában, hogy tényleg megéri??

2012. jan. 4. 20:17
 28/63 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én egyáltalán nem mondtam hogy dohányzom.Tehát nem mondtam azt sem hogy rádfújtam a füstöt,azt sem hogy eldobálom a csikket, én csak megkértelek hogy ne beszélj ilyen ordenáré módon az emberekről. Megjegyzem esetleg a nagybátyád lehetnék nem a kisöcséd .Mint említetted a családodba is volt dohányos ember, talán neked sem tetszett volna ha valaki így lealázta volna mint te ahogy a bátorságot vettél. Nyugodtan kérdezd meg tőle hogy helyes e a magaviseleted?

2012. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

Sorold fel azokat a dolgokat kérlek amivel "ordenáré" módon beszéltem.


Ha figyelmesebben olvastad volna azokat amiket leírtam akkor észrevetted volna, hogy én nem szidom a dohányosokat általánosságban. Én azokat a dohányzókat szidom akik teljesen lesz**nak mindenki mást és még ezek után van pofájuk panaszkodni.


Ha te kivétel vagy ez alól, ha dohányoztál, akkor tisztességesen, ha meg egyáltalán nem, akkor az mégjobb dolog. Egy olyan dolog ami miatt örülnöd kellene, hogy te nem vagy olyan, és neked is küzdened kellene a JOGAIDÉRT, az önző emberekkel szemben.


És igen, nekem is voltak dohányzó rokonaim, nagyon kedves és rendes voltam velük, a mai napig is és képzeld, ők vannak olyan rendesek, hogy tudják, hogy én nem szeretem a cigifüstöt, egy napig amíg együtt vannak rá sem gyújtanak, amelyik meg már tényleg nem bírja, az félrevonul jó messzire tőlünk és úgy szív el egy cigit utána rágózik vagy eszik valamit.

És megjegyezném, hogy a csikket sem a földre hajítja, hanem ügyelve arra, hogy az ne okozhasson tüzet, kidobja a kukába!


Amennyiben ezeknek a nagyon könnyen betartható MINIMUM, szabályoknak akár az egyikének nem felel meg valaki, már példátlan a viselkedése.


Sajnos sok ilyen dohányzó van, és akármennyire nem tetszik neked az amiket írok, A TÉNYEKET ÍROM.


Igen, őmiattuk néz ki minden utca egy szeméttelepnek, miattuk olyan büdös a levegő a legtöbb helyen, a gyerekeid is majd azt a füstöt fogják szívni amit a nemtörődöm dohányosok az arcába fújnak.


Amikor látsz egy idős embert tolószékben úgy, hogy hiányzik az egyik, vagy mindkét lába szerinted a háborúban veszítette el, vagy vonatbalesetben?

A fenét. Mindegyik azért mert dohányoztak.

Szerinted ez egy komolytalan dolog?

én nem tartanám annak....

2012. jan. 4. 22:32
 30/63 anonim ***** válasza:

Kedves 37%-os!

Lehet naívnak nézel, de én nem szoktam általánosítani.

Sosem azt szoktam nézni hogy mi csörömpöl a szatyor alján. Hidd el ha azt nézi valaki attól még nem javul a helyzet. Az embereket tanítani kell szeretni kell, önbizalmat adni hogy ne jussanak mélypontra.Ezt úgy gondolom pl.:adott egy falu ahol van egy értelmes ember aki megtanítja hogy tudnak boldogulni.Hasznos embernek lenni őrülni annak amit elértek.Csak ennyi kell hozzá, és nem fog csörömpölni annyi sörösüveg a szatyor alján. Egyébként elnézést kérek ha valakit megbántottam volna.

2012. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!