Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetne teljesen...

Hogyan lehetne teljesen visszaszorítani a dohányzást?

Figyelt kérdés

Én kifejezetten utálom a cigit.. nem értem, hogy hogy lehet, hogy egy csomó amúgy is szegény ember ahelyett, hogy értelmes dologra költené a pénzét, veszi ezeket az egészségre kifejezetten káros kátrány, ragasztó, mindenféle méregkeveréket és naponta egy dobozzal is elszív ami kijön havi 20 ezer forintba is.. emellett még nagyon büdös is.. és mindenki tudja, hogy milyen rossz hatásai vannak és még is szívják...


én is kipróbáltam a cigarettát, de olyan rossz volt, hogy rá sem tudtam szokni.. hogy lehet ezt szívni??


és sajnos rengetegen szívják, és amúgy már ott tartunk, hogy a nemdohányzók vannak kiszorítva.. nincs egy szórakozóhely sem ami nem lenne tele füstköddel, de úgy, hogy azt vágni lehet..


nem értem, hogy miért nincs egy olyan törvény, hogy tiltaná a dohányosoknak, hogy nemdohányzó emberek köré menjenek.. miért az egészségesen élni akaró embernek kell kerülgetni ezeket a másokkal nemtörődő mocskokat?


2011. dec. 17. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Én nem utálom azokat a dohányosokat akik tiszteletben tartják a nemdohányzók érdekeit.. nekem csak az olyan tahókból van elegem akik már csak azért is a pofámba fújják a füstöt mert nem dohányzom..


Ha már valaki dohányzik akkor tartsa tiszteletben azoknak az embereknek a környezetét akik nem akarnak a friss levegő helyett, büdös, egészségtelen füstöt szívni..


És igen, a kommentekből is látszik, hogy a nem dohányzók vannak kiszorítva. Most már látjátok?

Az állam meg más, leszarja az egészséget, csak a pénz számít..


Nekem csak abból van elegem, hogy a dohányosok nagyrésze teljesen leszarja a körülötte lévő embereket, és emiatt nekem kell kerülnöm ezeket a másokkal nem törődő embereket..

2011. dec. 18. 20:16
 12/63 anonim ***** válasza:
56%
Már az általános iskolákban ca. 10-12 éves korban kell kezdeni a felvilágosító kampányt, sokkoló felvételekkel. Na és az iskolán belüli (WC) és a környéki dohányzást keményen büntetni. Ha így lesz, akkor az osztályban nem lesz menő, aki dohányzik, hanem cikis lesz, így a többiek sem követik birka módjára őket!
2011. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:

KEDVES KÉRDEZŐ! Józan gondolkodással sem fog megoldódni a kérdés egy ideig mivel még nagyon sok dohányzó van, többek között én is.

Hidd el sokan leszoktak már az utóbbi években, ki ezért ki azért de semmiképp a tiltások miatt. Nem tartom valószínünek Hogy kifogják szorítani teljesen mert nem az egészség a cél hanem hogy minnél több több pénzt bevasaljanak.Nekem is felmerült már az agyambam hogy leszokom, de csak mérsékelni tudtam.Talán ha tudatosul az emberek agyában hogy ön adózók abba hagyják.

2011. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:

Megmondom én a tutit. Az adózók kb. fele dohányzik, átlag 15-20 ezer plusz adót jelentenek havonta.

Gyűjtsünk aláírást, hogy mindenki vállalja, hogy havi plusz 10 ezret adózik, cserébe tiltsák be a dohányzást. Így már senkinek nem lenne kifogása ellene.

(bár én tuti felkapnék vagy 10 kilót, ha most hirtelen le kéne tennem a cigit...)

2011. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim válasza:
53%
Amíg a citromlé mesterséges anyagokból, ellenben a bútorápoló természetes citrom kivonatból készül , addig nekem ne mondja senki , hogy a dohányzás káros , értem?
2012. jan. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:

utolsó, kár, hogy a két dolognak semmi köze egymáshoz. A statisztika az statisztika, nem lehet megcáfolni. A dohányosok kevesebb ideig élnek. Akkor is, ha volt egy bácsikátok, aki 110 évig élet, pedig napi 3 doboz cigit szívott el. Olyan is van, aki túl él egy balesetet, mert nem volt bekötve. Ez nem azt jelenti, hogy senki se kösse be magát.


Engem nem is érdekel az egészségkárosító hatása sem az alkoholnak, sem a cigarettának. Mindenki azt csinál a testével, amit akar. Sokkal aggasztóbb a társadalmi hatása. Személyes tapasztalatimból nagyon jól meg tudom ítélni, milyen károsan hatnak a családokra ezek az "élvezeti" cikkek. 24 hátrányos helyzetű, kertészeti gyakorlat alkalmával 3 nap alatt megtöltött cigaretta csikkel egy 25 literes savanyúságos vödröt. De ez csak szemléltetésképpen mondom. A lényeg, hogy családok ezreit taszítja mély szegénységbe a mértéktelen alkohol, és cigaretta fogyasztás. Én még soha nem találkoztam olyan hátrányos helyzetűvel, aki szorgalmasan dolgozó, nem dohányzó, nem kocsmázó, nem csavargó, 2-3 gyerekes, normális házasságban élő lett volna. Megy a nyervogás az adó emeléseken, és úgy általában mindenen, de a keresetünk 30-40%-t kitevő alkohol, és cigaretta fogyasztás szóba sem jön. Se a TV-ben, se sehol máshol.

2012. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

Kedves 37% -os Én életem során sok furcsa emberrel találkoztam már de ennyire közömbössel mint te nem!

Azt írod hogy te csak olyan emberrel találkoztál(aki mélyszegénységben)van aki iszik és dohányzik. Lehet hogy sok tisztességesen adózó embert botránkoztatsz meg ezzel a kijelentéseddel.Vedd már le az ellenzőt a szemedről! Amíg a dohányzó elszív egy pár cigit semmivel sem károsabb, mint a mértéktelen zabálás az ehízás!Sőt az ebből kialakuló betegségek sorozata, és az azt követő gyógyszerek mellékhatásai.

Az én véleményem erről az mintha kötelező lenne a fizetésünkből kb 10000 forintot szerencsejátékra költeni.

2012. jan. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
46%

Van több rokonom is, aki dohányzik. Nem erős, csak közepes dohányosok, de mégis amikor egy méternél közelebb kerülök hozzájuk, akkor a bőrükön érezni a bagószagot. Holott nem a szüleimről és nem is a barátnőmről van szó, akikhez fél méternél közelebb kerül az ember. Mégis zavaró tud lenni a bagószaguk. Na ezért is vagyok antinikotinista.


Pont emiatt sohasem tudom megérteni, hogy a dohányos csajoknak miért nem szingli a 90%-a??? Mert velük még valakinek csókólózniuk is kell, és bagószagú bőrrel és szájszaggal ez nemigazán kellemes dolog!

2012. jan. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim válasza:
Dohányozni igényesen is lehet. Jó magam parfümöt és rágót használok, így alig észrevehető. A dohányos csajok is jól tudják , ezért használnak hasonló dolgokat. Mellesleg nekem semmi bajom azzal , hogyha egy csajnak dohány szaga van.
2012. jan. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
62%

Kedves nekem válaszoló. Nem voltam mindig közömbös. Körülbelül 5 évbe tellett, mire minimálisra csökkent a szociális érzékenységem a szegénység(!!!) iránt. Tragédiákból, és hasonlókból adódó nyomorúság engem is szíven üt, nem vagyok lelketlen. De azt látni kell, hogy nem a Fókusz, meg a többi szenny által felvázolt világban élnek a szegények. Múltkor például egy 5 gyerekes anyukát mutogattak, hogy egyik nap zsíros, a másik nap vajas kenyeret esznek. Anyukám, csinálj paprikás krumplit, fele annyiból ki jössz! Ez az egyik. A másik, hogy mi a francért is szült 5 gyereket? Meg gondolom az apuka sem egy tisztességes mérnök ember lehetett, hanem az is valami alja senkiházi. Amelyik házaspár megkeresi a 3 milliót, vagy az 5 milliót évente, az vacillál, hogy legyen-e két gyerek, a minimálbéres meg meg sem áll 3-4 gyerekig (a cigányt meg inkább nem is említem)? Érdemes lenne megnézni egy statisztikát arról, hogy a kereset növekedésének arányában, hogyan csökken az egy családra jutó gyerekek száma. Az Orbán Viktor meg nevelje fel a kölkét, nem? Nyugodtan meg lehet botránkozni, de az ilyen alja népek felszaporodásával egyre rosszabb lesz a helyzet az országban. Hova jut így a társadalom szerinted? Nem csak azért szűkül a gazdag réteg, és nő a szegény, mert egyre nehezebb felkapaszkodni (bár ebben is van igazság), hanem a szaporulat miatt is eltolódik ez az arány. Ez rideg statisztika, bármilyen megbotránkoztató is.


Elmondom neked, hogy nem minimálbért keresek, nekem még sincs egyetlen olyan szenvedélyem, vagy hobbim sem, ami 20-30 ezer forintba kerülne havonta. Olyan meg pláne nincs, ami a keresetem 1/3-t felemészti. Neked kellene levenni a szemellenzőt, és látni, hogy minimális azoknak az aránya, akik 2-3 gyereket vállaltak, mindketten dolgoznak (ha csak minimálbérért is), nem dohányoznak, nem kocsmáznak, nem csavarognak, nem kurnak félre, nem keveredtek uzsorába, nem kezeskedtek valamelyik alja rokonnak, és még sem mennek semmire. És ezek csak az általános tényezők, sok minden más hülyeség miatt is mély szegénységbe lehet kerülni. Amelyik 2-3 gyerekes család okosan bánik a pénzel, akár netto 120-130 ezerből is el van (1 kereset, gyerekneveléssel kapcs. segélyek, netán valamelyik nagymama ápolásija, és meg is van). Nem élnek nagy lábon, de mindig van étel az asztalon, és az ünnepekre is jut mindig valami értékesebb ajándék, stb... Aki meg ennél többet akar, ne várjon az Orbán Viktorra, hanem vagy dolgozzon többet, vagy tegyen azért, hogy jobb helyen dolgozhasson, vagy termeljen otthon, és még sok sok technika van a jövedelem kiegészítésre.

2012. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!