Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/209 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy írtál, én is ezen a héten szeretnék elmenni az urológiára. SZTK-ba csinálják? Várom a holnapi részletes beszámolódat:)

2011. aug. 21. 23:09
 12/209 anonim ***** válasza:
Igen,SZTK-ba
2011. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/209 A kérdező kommentje:
Én is SZTK-ba megyek majd. Akkor majd írj, hogy hogyan zajlott stb. Köszi
2011. aug. 21. 23:20
 14/209 anonim ***** válasza:
Majd én is várom a beszámolót! Dettó ugyanaz a helyzet nálam is, csak én már 30 vagyok. Most szteroidos kenőccsel kenem, "tágítom", de a fék az fék sajnos.
2011. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/209 anonim ***** válasza:
89%

Na Sziasztok!


Na átestem a "műtéten". Nem volt olyan vészes mint amire számítottam.Az egész beavatkozás az előkészületekkel együtt kb 20-25 perc volt.

Ugye át kellet először öltöznöm pizsamába,ezt még kedden mondták, hogy lehetőleg hozzak magammal.


Először befújták a makkom ilyen fertőtlenítő szer féleséggel az csípet kicsit,de nem volt vészes.Aztán kaptam 4 érzéstelenítő szurit a makkomba. Megjegyzem ettől "féltem" a legjobban hogy mennyire lesz rossz,de elmondhatom, hogy

kb szinte nem éreztem semmit.

Utána elkezdték a beavatkozást.Elektrokauter-rel metszették/vágták meg utána pedig varratokat raktak bele.

Hát így ennyi lett volna utána visszaöltöztem aztán jöhettem haza.Azt mondta nekem az orvosom hogy most ne húzzam hátra meg semmi hanem majd szerdán mennyek vissza ellenőrzésre.

Kicsit szokatlan volt az elején meg kellemetlen érzés de most már egész jó.Első pisilésen is túl vagyok és ugyan olyan mint máskor,szóval nem fáj meg ilyesmi.

2011. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/209 A kérdező kommentje:
Kell valamivel kenegetned? Mennyi idő múlva lehet használni másra is a pisilésen kívül? Amikor először mentél múlt héten, hogyan zajlott a vizsgálat? Mit mondtál? Mereven is megvizsgálta? Én is ezen a héten vagy jövőhéten szeretnék elmenni SZTK-ba az urológiára, úgyhogy nagyon érdekelnek most ezek a dolgok. Köszi(a beszámolót is)
2011. aug. 22. 13:08
 17/209 anonim ***** válasza:
89%

Nem mondta hogy kéne kennem valamivel,meg azt se hogy mennyi ideig nem szabad pisilésen kívűl használni(ahogy itt olvastam GyK-n általában 1 hónap szokott lenni vagy másfél). Ugye szerdán megyek vissza majd kontrollra megnézi majd gondolom hogy hogy alakul meg ilyesmi.Szóval szerdán majd rákérdezek azért ezekre.Most csak annyit mondott hogy ne húzogassam és jöjjek vissza szerdán.


Hát bementem és mondtam neki hogy nagy valószínűséggel rövid a fékem és lehet hogy szűkületem is van.

Fel kellet feküdnöm az "ágyra" mondta toljam le a gatyámat 2-3-or hátrahúzta fitymámat a makkon és már mondta dolgokat az asszisztensének meg már intézte is a telefont hogy ma megműtsenek.Merev állapotban nem kellett.


Szóval ezt kenegetős dolgot meg hogy kb mennyi idegig nem szabad azt majd szerdán megírom.

2011. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/209 anonim ***** válasza:

ja hozzátenném hogy ez az 1 hónap vagy másfél ez csak az elekrokauter-e vonatkozik ha azzal csinálják mert ugye vannak varratok is meg ugye be kell gyógyulnia a sebnek.

Lézerrel meg ugye nincs seb meg varrat se mert összeforr miközben átvágják.

2011. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/209 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nálunk az SZTK-ban se lézeres. Látom van más is, akit érdekel. Leírnád majd 1-2 naponta a tapasztalataidat?(mennyire érzékeny, mennyire más stb.) Persze csak, ha nem teher neked. Köszi
2011. aug. 22. 21:41
 20/209 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy Csütörtökön vagy Pénteken megyek az SZTK-ba urológiára. Többiek, ti mikor mentek? Te, hogy vagy így második nap a műtét után?:)
2011. aug. 23. 21:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!