Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/209 lbpref ***** válasza:
100%

Én is kórházban voltam, rendes nagy műtőben. :) A labort viszont nem értem, eddig senki sem írta. Gyógyszerérzékenységre és állandó gyógyszerszedésre kb. 5× rákérdeztek, de ennyi.

Ma egy hete, hogy műtöttek, javult valamicskét. Áztatom kamillában és nem bántom, nem húzom hátra sem a bőrt, megvárom, míg teljesen fájdalommentes nem lesz, mást nem tehetek egyelőre. Volt itt egy srác, aki írta, hogy ő már a 4. napon sem érzett semmit. Irigylem.

2011. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/209 A kérdező kommentje:
Csodálkoztam én is, hogy elküldött laborra, mivel titeket se küldtek. De nem bánom, úgyis nagyon rég voltam már. Így most nem tudom, hogy ki fog műteni, mert abban a kórházban van vagy 4 urológus:D Viszont most azon kattog az agyam, hogy valóban csak rövid fitymafék problémám van-e. Mert bár a fitymát mikor lehúzom, nem szorít. De a fitymám viszont feszül, de én úgy látom, hogy a fitymafék rövidsége miatt. Mert olyan rövid, hogy alul egyáltalán nem engedi, hogy hátrahúzzam a fitymát. Az egész megakad a makk alatt, de mondom alul semennyit nem enged a fitymafékem, feszül az egész. Szóval én azt mondom, hogy nincs relatív szűkületem se, de mégis ezen kattogok most. Nektek mi a véleményetek erről? Amúgy jobbulást nektek:)
2011. aug. 31. 18:12
 73/209 A kérdező kommentje:
Amit leírtam, az merev állapotra értendő és csak kézzel tudom lehúzni a makkról. Ernyedt állapotban simán teljesen hátratudom húzni és ki is simul a fitymám.
2011. aug. 31. 18:14
 74/209 lbpref ***** válasza:
100%
Szerintem úgy lehet nálad, mint nálam volt, hogy hátul fenntartja a fitymát a fék, elöl menne le, így nem körkörösen, hanem elliptikusan van a farkadon, és úgy ugye nagyobb a belső kerülete, mint ha egyszerre tudna hátul is lefelé húzódni. Nekem viszont lankadt állapotban is húzta a makkom onnantól, hogy a makk alá került a fityma. Egészen a makkom tetején volt hozzánőve a makkhoz a fék. Onnan kezdte a vágást a doki.
2011. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/209 A kérdező kommentje:
Nagyon jól leírtad, pontosan így van nálam is. Elliptikusan jön le a fitymám a makkról és így nagyobb kerületűre kell tágulnia és ezért érzem feszesnek. Alul meg teljesen oda tartja a fitymát a makkomhoz, semennyire nem engedi hátra. És mivel elliptikusan van és feszül, ezért felül se tudom hátrahúzni.
2011. aug. 31. 19:15
 76/209 anonim ***** válasza:

Nálam is pont így volt.

Amúgy ez a 9. napom hogy megműtöttek és tök jó:) Nem érzek semmi fájdalmat most már reggeli merevedésekkor se.A varratok persze még benn vannak.De úgy érzem napról-napra jobb lesz.Szóval, ha így haladok akkor tartom azt a 3 hetet amit a doki mondott.


Kérdezőnek sok sikert a műtéthez majd:)

Ibref-nek pedig,neked is helyrejön:) Lehet hogy az a 10 év ami van köztünk lehet hamarabb regenerálódok még:)

2011. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/209 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Holnap megyek vérvételre, aztán még ezen a héten vissza az urológiára(ha minden jól megy) és megbeszéljük az orvossal a továbbiakat. Nektek jobbulást és persze én is folyamatosan befogok számolni a fejleményekről:)
2011. aug. 31. 21:57
 78/209 lbpref ***** válasza:

21:51-esnek: remélem, igazad lesz... Nekem úgy tűnik, hogy nálam a doki nagyon "belevágott" a témába, mert csak egy ponton érzékeny, szerintem "húst kapott" a szike... Azért is vérzett még a 6. napon is. Egy ponton érzékeny nagyon. Persze lehet, én rontottam el és túl hamar, vagy sokszor, vagy túl erősen húztam hátra a fitymát. Apropó, te a kamillázást hogy és hányszor csinálod? Hátrahúzod a bőrt és úgy lógatod bele?

Most egyelőre én csak lógatom, teljesen hátra nem húzom, csak amíg nem érzékeny (kb. 1/3-áig). Javulgat, de nagyon lassan. Nálam lesz ez 5 hét is...

2011. szept. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/209 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen, de csak holnap tudok menni az eredményért, ezért ezen a héten nincs esélyem visszajutni az urológiára. Úgyhogy hétfőn megyek majd és akkor tudom meg a továbbiakat.
2011. szept. 1. 08:11
 80/209 anonim ***** válasza:

Ibpref: Igen,teljesen hátrahúzom és úgy lógatom bele.

Hát az elején minden nap egyszer,de most(szombat óta) már minden második nap csak.Amúgy én két nappal a műtét után kezdtem el kamillázni és amikor hátrahúztam már nem éreztem semmi fájdalmat,csak mikor vissza húztam rá fitymát kicsit megbökött a varrat de az is csak az első két napba.

2011. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!