Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/209 lbpref ***** válasza:

Előzőnek: és nem feszülnek/feszültek a varratok nálad az első napokon, amikor teljesen hátrahúztad?


Kérdező: kitartás, nálam is 3 hét volt, mire eljutottam a lényegig. :)

2011. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/209 anonim ***** válasza:
62%
Ibpref: Nem,nem feszültek. Az első két nap nem is húztam hátra,de ezt az orvos is mondta hogy ne csináljak vele semmit.Hétfői nap volt a műtétem és szerdán mentem vissza kontrollra akkor húztam fel magamnak először.Kicsit óvatos voltam,de a doki mondta hogy bátran húzzam csak hátra és már akkor nem éreztem semmit,csak mikor visszahúztam a fitymát akkor kicsit a varrat bökését.
2011. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/209 lbpref ***** válasza:
Én viszont - úgy néz ki - elhagytam az első varratomat. :) Ami hátrahúzva a legalsó, a makkot fedve a fitymán a legfelső volt. Mögötte új szövet, lilás-rózsaszínes, nagyon vékony, nagyon friss. Szerintem még egy kicsit korai volt... (8. nap)
2011. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/209 A kérdező kommentje:
Köszi, a kitartás megvan, most már végigcsinálom:) Mindenféleképpen felszívódó varratokat alkalmaznak?:) Nem kell attól félnem, hogy még varratszedésre is mennem kell majd?:D
2011. szept. 1. 23:15
 85/209 lbpref ***** válasza:
Hát srácok, én nem tudom, mi lesz a sebemmel... de ma pár nap után ismét teljesen hátrahúztam, és úgy próbáltam kamillázni, de csípi a kamillatea... Az egész seb fel van ázva az állandó nedvességtől, és a makk alatti résznél a fityma és az új vágott fék megfeszül, ha egy ponton tovább húzom. Félek, hogy felszakad a varrat, nem merem tovább húzni... Lehet, hogy vissza kéne menni a dokihoz megmutatni, de esélytelen eljutnom hozzá. :( Valahogy szárazon kéne tartani a sebet, de esélytelen...
2011. szept. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/209 lbpref ***** válasza:
100%
A panaszmentes sorstárstól kérdezném, hogy ő hogyan tisztítja/mossa a sebet és a makkot?
2011. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/209 A kérdező kommentje:
Hát sajnállak:( Remélem azért happy end lesz a vége és ez csak egy kis bukkanó a gyógyulásod közben:)A műtét eredményével elégedett vagy valamelyest? Vagy továbbra is rövidnek titulálod a fékedet?
2011. szept. 2. 22:40
 88/209 lbpref ***** válasza:
100%

Nem nagyon vizsgáltam azóta, mert ha nagyon hátrahúzom, picit megfeszül, ami valószínűleg később, megerősödött bőrrel nem lesz gond, de amíg friss a seb és vékony a bőr, addig felszakadhat.

Ami most fura, hogy ha megérintem a sebet bármivel, érzékeny és csíp... valószínűleg a nedvesség miatt. A kamilla is csípi továbbra is. Azon gondolkodom, hogy kamilla helyett nem lenne-e jobb a bepanthen plus, ami hámosít, plusz fertőtlenít.

2011. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/209 anonim ***** válasza:
100%

Ibpref:

Én csak belerakom a kamillateába és egy 5 percig áztatom,nem nyúlok hozzá meg semmi ilyesmi,de nem is "koszos". Szóval nincsenek szmegmáim.

Az műtét után 2 nappal mikor először áztattam akkor volt szmegma, de akkor leázott róla azóta meg nincsen.

2011. szept. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/209 lbpref ***** válasza:
100%

Na, ma tüzetesebben szemügyre vettem a varratokat, hátra mertem húzni és igazából már a varrás miatt nincs fájdalom, de azért még óvatos vagyok, mert közvetlen a makk alatt nem túl laza (a fityma a makk alatt hátul ugyanúgy megáll, csak most már nem a makk tetején kapcsolódik a fék, hanem ami megmaradt belőle, az a makk alatt rögzül és ott tartja a fitymát, ezt a pici részt valószínűleg szikével nem lehet normálisan átvágni, csak lézerrel...)

De visszatérve: megvizsgáltam a sebet és úgy tűnik, azért érzem ezt az égő, csípő érzést, mert kipállott... :( Ugyebár nap közben sokat jövök-megyek, ilyenkor sajnos mozog az alsómban a téma, és így a fityma is, dörzsölődik, és a varratok is birizgálják, e mellé ugyebár a nedves környezet... Szóval szép rózsaszínes-piros, és a felső hámréteg meg is sérült, lehámlott, így fénylik is. Na most ezt valahogy szárítani kéne. Hintőpor, sebhintőpor, neogranormon, bepanthen... Tipp? :)

2011. szept. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!