Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológushoz rövid...

Ha elmegyek urológushoz rövid fitymafék problémával, létezik olyan, hogy azonnal megműtse (átvágja)? Vagy visszahív más időpontra? Illetve az SZTK-kban elérhető a lézeres megoldás vagy az csak a fizetős helyeken van?

Figyelt kérdés

SZTK-ba megyek urológushoz és minél előbb szeretnék túl lenni ezen a "kis műtéten". Ezért kérdezem, hogy van-e rá esély, hogy ha jövőhéten elmegyek, még azon a héten el is végezze a műtétet.

A problémám: ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de kicsit húzza lefele a makkomat.

merev állapotban: kézzel tudom csak hátrahúzni, egy kicsit feszülő érzést érzek és a makk alatt meg is akad közvetlenül a fitymafékem pedig feszül és elfehéredik. Köszönöm a segítségeteket!


2011. aug. 19. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/209 A kérdező kommentje:
Bízzunk benne, hogy jobb lesz és nem kell újra megműttetned.:) SZTK-ba voltál urológusnál? Mikor mentél először? Köszi
2011. aug. 24. 17:42
 32/209 lbpref ***** válasza:
TB alapon csináltattam, de a MÁV rendelőbe mentem, ami végülis SZTK-jellegű, ugyanazok az orvosok, csak normálisabb körülmények, és előjegyzett időpont. Augusztus elején mentem először, de az idős doki, aki ott volt, már nem műt, két hét múlva, múlt hétfőre adott időpontot a másik, fiatal dokihoz, aki mára jegyzett elő műtétre, és ő is műtött. Már lassan 6 órája. :) Amúgy azt vettem észre, hogy felülről a legelső varrat nem zárja tökéletesen a seb tetejét, ezért ott picit nyitott, friss vér is látszik, és csíp picit. :( Ez lesz 1-2 nap, amíg beforr. Lentebbi varratoknál teljesen rendben, egyáltalán nem érzem a műtétet.
2011. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/209 A kérdező kommentje:
És maga a műtét milyen volt? Én kicsit tartok tőle...
2011. aug. 24. 19:23
 34/209 lbpref ***** válasza:
Beöltöztettek egy műanyag műtős ruciba, felkísértek a műtőbe, ott ücsörögtem pár percet, aztán jött a doki, alsógatya le :D, műtőasztalra fel, a lábamat leszíjazták, a karomat nem (azért köszi, hogy bíztak benne, hogy van ennyi önuralmam 30 évesen :D), raktak elém valami rongyot, hogy ne lássam, mit csinálnak (ami ebben zavaró, hogy a dokit-asszisztenst se láttam, a műtéti terület annyira nem érdekelt :) ), aztán lemosták fertőtlenítővel, jött a doki, bedöfte sec. perc alatt a 4, vagy 5 érzéstelenítő szúrást, és pár mp. múlva már vágta is egy gyors mozdulattal. A vicc, hogy akkor még nem voltam teljesen elérzéstelenedve, annyira gyorsan csinálta, de nem fájt, csak egy kis szúrás-félét éreztem, azt is vagy fél mp-ig se. Az érzéstelenítés és a vágás nem tartott egy percig se, a varrás tette ki a műtéti idő nagy részét (aminél már semmi fájdalmat nem éreztem). Azzal 3-4 percig is elpiszmogott. Aztán kész, asztalról le, gatya fel, papírok átad, lekísértek, felöltöztem, irány haza.
2011. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/209 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát majd meglátom mi lesz:D Mindenesetre Pénteken megyek, akármennyire is kellemetlen muszáj elmennem. Remélem jövőhéten túl is leszek rajta. Bár ahogy így belegondolok a hideg kiráz a műtéttől:D Igaz valaki a fogorvostól fél, én meg attól nem:D
2011. aug. 24. 20:02
 36/209 anonim ***** válasza:

"Tehát mikor merev állapotban van és kézzel húzom hátra a fitymát, már akkor feszül a fékem, mikor még le se húztam a makkról. Aztán mikor lehúzom a makkról, közvetlenül a makk alatt megakad az egész, mert annyira feszül a fékem, hogy még felül se tudom kisimítani."


Nekem is ugyanez ez volt.Amúgy nem kell félni ettől se:)

Én is paráztam hogy milyen lesz,főleg az érzéstelenítő injekciótól,de így utólag azt mondom hogy "laza" volt.


De várom már, hogy kiessenek a varratok aztán, hogy milyen lesz,de ez még beletelik kis időbe.


Nem kell már visszamennem.Szerintem nem fog nyoma maradni,ugye a seb az begyógyul a varrat meg kiesik,utána már nem hiszem hogy bármit fogsz/fogok látni.

2011. aug. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/209 lbpref ***** válasza:
Előzőnek: neked mondtak valamit, hogyan tisztítsd? Mert nekem a világon semmit. Nekem alapesetben teljesen fedi a makkot a fityma, wc-zésnél teljesen hátra szoktam húzni, most csak annyira, hogy a makk teteje kilátsszon, jobban nem merem, és ugyebár megtörlöm az akció után :), de még ma reggel is voltak rózsaszín foltok a papíron, tehát még mindig vérezget, csak persze egyre kevésbé... Nálad volt ilyen? Ill. fájdalom? Mert nekem egy enyhe, picit talán csípő érzés van, mint amikor megsérül a bőr, és 1-2 napig érezni, csak ez most a makkom hegyén... Remélem, ez normális.
2011. aug. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/209 anonim ***** válasza:
100%

Szia lbpref!


Engem hétfőn műtöttek és a doki műtét után azt mondta most ne nyúljak hozzá majd menjek vissza szerdán kontrollra.


Szerdán/tegnap visszamentem és mondta hogy langyos kamilla teába áztassam kb egy 5 percet.Kérdeztem, hogy pl zuhanyzás közbe moshatom vagy valami azt mondta ne hanem a kamillába áztassam szóval így kell tisztán tartanom.Azt nem kérdeztem meddig,de gondolom én addig míg kiesnek a varratok/begyógyul a seb.

Amúgy nekem is első két nap kicsit véres volt, de nem durván kb úgy mint neked,de most már nem.


Nekem nem volt fájdalom mondjuk nekem az orvosom mondta műtét után,hogy ne húzogassam szóval így pisilés közbe nem húztam hátra.Amúgy tegnap mikor tisztítottam és hátra húztam egyáltalán nem éreztem fájdalmat,csak furcsa volt ugye a varratok miatt.

2011. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/209 A kérdező kommentje:
Ti legalább már túl vagytok rajta:) Én holnap megyek először és hol van még a műtét... Esküszöm, a fogorvostól egyáltalán nem félek, pedig ott is volt már részem 1-2dologban. De ez most olyan kellemetlen, tudom, hogy neki ez minden napos, de akkor is:D Egyébként amennyire utána olvastam, itt nálunk az SZTK-ban egy nyugdíjhoz közeli urológus van, de eléggé elismert, ahogy így olvasgattam. Majd meglátjuk:D Nektek mi a véleményetek erről, hogy ilyen idős dokihoz megyek?
2011. aug. 25. 13:58
 40/209 anonim ***** válasza:

Nekem is idős volt. És jó fej volt,meg műtét közbe mindig mondta,hogy épp mit csinál.

Meg azért ő még megtanulta a szakmát,jó nem vonom kétségbe a mai orvosok tudását,de inkább az idősebb,tapasztaltabb mint a fiatal.


Meg nekem amúgy sincsenek jó tapasztalataim az orvosokról.

6 éves koromba volt orrmandula műtétem,és előtte volt tüdőgyulladásom és ugye amíg el nem múlik nem altathatnak el. Na és maradt egy kicsi folt a tüdőgyulladásomból amit nem vettek észre és ugye az orvosi "bizottság" azt mondta hogy műthetnek.Aztán az orrmandula műtét egy kb annyi perces rutinműtét mint ez a fitymafék műtét.Aztán kb voltam bent 2 órát mert bevérzett a tüdőm és újra is kellet éleszteni.Amúgy ezt anyám mondta így 10 évre rá.

Meg azt is mondta,hogy szerinte ha apám a műtét előtt nem tömi meg a főorvosnak a zsebét akkor ottmaradtam volna.

2011. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!