Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire néznek...

Szerintetek mennyire néznek hülyének az emberek / lesz belőle problémám ha gázszűrős félálrcba járok majd bevásárolni? (Gázálarc)

Figyelt kérdés

Koronavírus idejére teljesen elfogytak a maszkok. Már a hasztalan orvosit sem kapni, és a speciális munkához (egy laboratóriumban, vegyszerekkel és elő mintákkal dolgozunk) nem tudunk beszerezni FFP3 maszkot.


Viszont tudtam szerezni gázálarcokat és P3 filter cartridge-t.


Egy barátom azt mondta hogy nem vagyok normális... és hogy le fogják tépni a fejemről / megtámadnak miatta, ha így megyek utcára.


Oké, de ha nincs N95 maszk akkor majd tátott szájjal metrópótlózzunk?


[link]



2020. febr. 26. 00:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/233 A kérdező kommentje:

#9, Ez téves!


Több szempontból is...


Egy új tanulmány bizonyította, hogy az N95/FFP3 maszkokban dolgozó eü alkalmazottaka a kórházban 720%-al hatékonyabban kerülték el a fertőzést mint a kollégák.


Jól záró maszkban, gázálarcban a megfelelő filterekkel. P3R, a részecskék és aeroszolok kiszűrhetőek.


Hülyeség, hogy nem állítaná meg a vírust, mivel azért gázmaszk a neve amiért. Veszélyes gőzök, nanorészecskés porok ellen fejlesztették ki, de mérgesgáz filtereket is kapni. Olyat is amivel a szénmonoxidos szobában is túléled x ideig.

A gázok hány nagyságrenddel kisebbek mint a vírusok?


...

Tehát hasznos, ha rendesen hordják akkor még a sokkal fertőzőbb vírusokkal és ágensekkel szemben is véd, védőszemüveg mellett.


...

Ami nem jó semmire kb az az orvosi maszk, mert szellőzik. Csak arra jó hogy az illető ne fertőzzön kb.


Eleve amúgy az az irányelv, hogy az átlagemberek ne hordjanak feleslegesen pormaszkokat, mert pazarló és nem marad az EÜ dolgozók számára. Ugyanis ha a zombiapokalipszistől rettegők elhasználják a maszkokat és nem lesz több a kórházakban, akkor nem lesznek orvosok és ápolók. Akkor viszont hatalmas baj van, mert az intenzíven ápolt betegek meghalnak kb. Meg a kórházban lévők nagyrésze ellátatlanul marad.

2020. febr. 26. 12:36
 12/233 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként bírom hogy valaki el se olvasta a kérdést, de már írja hogy “Kínában élsz?” meg “Magyarországon nincs vírus”.:D


Szerintem bármire is kell ez a maszk, ne foglalkozz vele hogy ki mit gondol. A buszon egy hölgy ma maszkot viselt (sima FFP1-nek tűnőt) de már furán néztek rá. Tehát elkerülni nem tudod, csak figyelmen kívül hagyni.

2020. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/233 anonim ***** válasza:
69%

Látogasd a diákmenzát,

Elkapod az influenzát.

Ma játszik a Verona,

Kiderült, hogy korona!!!

2020. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/233 A kérdező kommentje:

[link]


Majd ilyenben megyünk bevásárolni.

...

Amúgy a kérdésben említett cimbim meggondolta magát, és már nem ez a véleménye... ugyanis cégénél karanténba rakták az utazókat. Lehet hamarosan home officeba kell vonulniuk, mert valaki Milanoban nyaral épp.


Nemrég még kiröhögött, most meg megrendelte a saját 3M 6200 félálarcát 😃

2020. febr. 26. 15:41
 15/233 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholos filccel,körömlakkal akármivel rajzolj rá egy békejelet,tüdőt,szívet,virágot jót mosolyognak és még meg is köszönik,hogy felvetted... barátodnak megmondhatod,hogy nem állatok vagyunk,egyébként valóban mindenhonnan elfogyott,ahol még akad pár darab ott meg méregdrága lett...Néhol még találni FFP2-est,de ilyen félálarcot amit belinkeltél én biztosan nem vennék,mert nehéz tisztítani.A sima orvosi is felesleges,mert egyszerhasználatos és senki nem tudhatja mennyi kell belőle ráadásul ha duplán használod hamarabb elfogy.


Ezen a faceoldalon mindig belinkelik ha talál valaki:

[link]


Ebben a csoportban olvastam valakiről akinek az öccse kint él Milánóban,akkor az olaszok is pont olyan felkészültek voltak mint mi.Amikor bejelentették a karantént mindenki összevissza kezdett pánikolva rohangálni és 7 óra alatt sem sikerült nekik olyan üzletet találni ahol még lett volna szájmaszk,vagy fertőtlenítő tehát jobb előre gondolkodni...

2020. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/233 anonim ***** válasza:

:DDDD Én is a méhészcuccra esküszöm :DDD


meg ez sem rossz: [link]

2020. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/233 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják letépni rólad, addigra komolyabban fognak a dolgokhoz állni.
2020. febr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/233 anonim ***** válasza:
22%

@9


Pont, hogy a betegeknek SEM szabad hordani. Alap, hogy a véroxigén szintet nem csökkentjük, főleg, ha a tuüdőd szórakozik. A maszk pedig pont ezt csinálja, mert a saját kilélegzett széndioxidodat szipózod vissza... Ergó szépen megölöd magad. :D

2020. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/233 A kérdező kommentje:

#18, Már hogy lélegeznéd vissza 😃 Ezeken a gázálarcokon van kilégzőszelep. (Egyébként az N95/FFP3 maszkokon is)


Tehát kifelé simán lélegzel. Épp ezért valóban, aki fertőzött már annak az orvosi maszk jobb. Mivel az kifelé nem enged.


Aki viszont tünetmentes, vagy nem beteg annak jó a maszk.


Nem én találtam ki, olvasd el a WHO/CDC ajánlását egészégügyi dolgozóknak. Ott a legszigorúbb a dolog, mert NEM kaphatod el, még akkor sem ha vért öklendeznek melletted.


...a 3M fél és teljesálarcok amúgy jól tisztíthatóak munka után (szakszerűen persze), és a filter műanyaggal védett, tehát nem koszolódik. Ezeket ajánlják kórházi munkára a dolgozóknak, a legdurvább terepen.

2020. febr. 26. 17:49
 20/233 A kérdező kommentje:

Egyébként a magyar mentalitást és eü helyzetet ismerve sokan szeretnék majd lábon/otthon kihordani.


Máshol önként mennek az emberek karanténba...a magyar általában akkor megy orvoshoz ha már vér folyik minden testnyílásából 😃


Mondjuk a kórházakat ismerve nekem se sok kedvem van infektre kerülni, voltam ott fosós hányós vérussal... elég volt az a zombihely egyszer.


Így viszont izgalmas lesz a helyzet egy ilyen balkáni országban. Na de ne szaladjunk előre. :)

2020. febr. 26. 17:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!