Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire néznek...

Szerintetek mennyire néznek hülyének az emberek / lesz belőle problémám ha gázszűrős félálrcba járok majd bevásárolni? (Gázálarc)

Figyelt kérdés

Koronavírus idejére teljesen elfogytak a maszkok. Már a hasztalan orvosit sem kapni, és a speciális munkához (egy laboratóriumban, vegyszerekkel és elő mintákkal dolgozunk) nem tudunk beszerezni FFP3 maszkot.


Viszont tudtam szerezni gázálarcokat és P3 filter cartridge-t.


Egy barátom azt mondta hogy nem vagyok normális... és hogy le fogják tépni a fejemről / megtámadnak miatta, ha így megyek utcára.


Oké, de ha nincs N95 maszk akkor majd tátott szájjal metrópótlózzunk?


[link]



2020. febr. 26. 00:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/233 anonim ***** válasza:
62%
Holnaptól én is azzal járok. Nem érdekel, ha hülyének néznek az emberek. Sok itt a kínai meg az olasz is.
2020. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/233 anonim ***** válasza:
85%

Azt, ha elkapod mi van? Idős, daganatos, nagyon beteg, krónikus beteg emberek haltak csak meg, ahogy minden más influenzába. Te elkapod és 1 hét múlva meggyógyulsz. Minek parázol ennyire?


Amúgy gázalarc nem ér semmit. Füleden keresztül is bejuthat. Sőt, ha megvarakod a segglyukad akkor is.

2020. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/233 A kérdező kommentje:

#22, én nem parázok, viszont van két nyugdíjas 65-70 éves szülőm akikért igenis aggódok. Jól tartják magukat, nagyon fiatalos házaspár, de eléggé félek mi lesz ha kitör a járvány.

Ha karantén lesz akkor hazamennék én is home officeból dolgozni, és Hazmat felszerelésben vinném nekik az ellátmányt.


...

A másik dologra a válasz: Nem nem igaz amit írsz. Ha betartod a kézfertőtlenítés szabályait, kesztyűt viselsz, kapucnis overált... akkor minimális az esélye a cseppfertőzésnek. Nézd meg a számokat. Be is b..szna ha a kórházakban az ápolók secpec elkapnák a vírust, mert megvakarják a seggüket. Előfordul, de ésszel kikerülhető.


Egy biztos, védekezés nélkül egy metrón mondjuk garantált hogy beszopod a zsúfolt szaron... és viszed el az időseknek ajándékba az 50%-os halálrátát.

2020. febr. 26. 21:55
 24/233 A kérdező kommentje:

2. Pedig hogy nem nem gyógyulsz meg 1 hét alatt, átlag 5-7 hét a felépülés kb és nagy eséllyel egy fos lepukkant kórház folyosóján töltheted.


Persze sokan egy náthával kiheverik, de sokan bekerülnek. Még ha 2% a halálozási ráta, az utolsó hely ahová be akarok kerülni az a magyar kórház, ahonnan a betegeket hazazavarják mert nincs ágy. Lassan elmaradott balkáni szinten leszünk.

2020. febr. 26. 21:57
 25/233 anonim ***** válasza:
0%
Vedd fel én 3lkapzam
2020. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/233 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tudatosan védekezni. Akaratlanul is megvakarod a füled, a szádhoz nyúlsz..stb. ilyen az ember...
2020. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/233 anonim válasza:
62%
Magyarországon még nincs semmi, ha így jobban érzed magad vedd fel, de egyenlőre nincs értelme.
2020. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/233 A kérdező kommentje:

Mégis hogy a toszba vakarom meg a számat egy gázszűrős teljes/félálarcban? 😃 meg a szememet, ha rajtam van egy zárt védőszemüveg?


...

Mellesleg egy BSL1-es (Biosafety level 1) víruslaborban végzünk génmódosító vírusokkal teszteket és műtéteket kisállatokon. Ott alapvető a P3-as maszk, orvosi overál, szemüveg, kesztyű és virucidos fertőtlenítés. Van hogy valaki 5-8 órán keresztül is bent dolgozik... tehát aki betartja az alap védelmi szabályokat, az nem is tud sem a szeméhez, sem a füléhez, sem a végbeléhez érni. Csak ha megszúrja magát tűvel akkor lehet gond. Egyébként pont ezért kellenek a védőfelszerelések, hogy ez ne történjen meg... kint lehet vakarózni, ha lemosakodtál.


Eddig még nem történt baleset, talán 1x az egyik kutatónő beleszúrta az ujjába as üvegpipettát amiben a vírus volt 😃 szerencsére nem patogén.


...

Egyébként meg nem vagyok paranoid, még felesleges szerintem a komoly védelem. Viszont ha kb Olaszországi szitu lesz akkor nincs min szégyenkezni.

2020. febr. 27. 00:57
 29/233 A kérdező kommentje:

[link]


BSL2 már elég amúgy a kicsit komolyabb bacikhoz és vírusokhoz (pl veszettségvírusok)

2020. febr. 27. 01:03
 30/233 anonim ***** válasza:
50%

Aki a WHO meg CDC baromságait emlegeti, annak az IQ-ját már nem lehet megmenteni... :-)


És de, még mindig de, 1 hetes magasdózisú C vitamin kúra, és kiröhögöd az egészet. ;)

2020. febr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!