Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orvosi végzettségűek/orvostanh...

Orvosi végzettségűek/orvostanhallgatók! Hogyan vélekedtek a mostanában kialakuló koronavírus-vitá(k)ról? (Gődény/Boldogkői, stb.)

Figyelt kérdés

Aki a szakmában benne van, az gondolom ismeri, miről van szó, de azért "emlékeztetőnek" például:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=WTIgoWUH9Mo


https://www.youtube.com/watch?v=zWG4uAcNYjE


[link]


stb. stb.



Köszönök minden hasznos választ előre is!



2020. szept. 23. 20:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/170 anonim ***** válasza:
7%

Nem hallottál még a svéd modellről? Mindenki azt próbálja szétoltani pedig, hogy jáááj de nem működik mindjárt kihalnak a svédek.


A kiugrás pedig többedjére is elmondva meg kell jelenjen pluszként az összhalálozásban, ezt nem tudom miért nem fogod fel, de a te dolgod. Ha évvégével átlagos népességfogyásnak megfelelő halál lesz ezekben az országban is akkor bizony mással kell magyarázni a kiugrásokat, például a pánikkal és semmiképp egy új tomboló járvánnyal, mert az innentől nonszensz hazudozás lesz. Én már alig várom emiatt az év végét, szerintem nagyon jól fogunk szórakozni.:DDD

2020. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/170 Barbell Deadlift ***** válasza:
84%

"Nem hallottál még a svéd modellről? Mindenki azt próbálja szétoltani pedig, hogy jáááj de nem működik mindjárt kihalnak a svédek."

Na ez a baj a covid-tagadókkal, hogy saját elméleteket gyártanak, és azt cáfolják meg, aztán verik a mellüket, hogy hogy megcáfolták...

Akkor tegyük tisztába a dolgokat

1. senki nem mondta, hogy a svédek kihalnak majd

2. a svéd-modellnek volt egy célja, amit előre deklaráltak, na ezt nem sikerült elérniük a modellel, tehát megbukott (ha tetszik neked, ha nem)

3. a svédek ugyan annyian vannak, mint mi, csak éppen ötöd akkora a népsűrűségük, az EÜ ellátó rendszerük fényévekkel jobb, mint itt, az átlagéletkoruk kb. 10 évvel magasabb (mármint a várható élettartam), az általános egészségügyi állapotukról meg ne is beszéljünk. Na ilyen körülmények között lett 10-szer annyi fertőzöttjük és 10-szer annyi áldozatuk. A gazdasági teljesítményük meg ugyan úgy a béka segge alá csökkent, mint nálunk. Akkor miért is volt sikeres szerintetek ez a híres svéd modell?

4. ez úgy él a fejetekben, hogy a svédek leszarták a járványt, pedig ez nem igaz, hoztak ők is korlátozásokat, csak nem olyan szigorúakat, mint pl nálunk.


"A kiugrás pedig többedjére is elmondva meg kell jelenjen pluszként az összhalálozásban"

Mármint minek kellene megjelennie a plusz halálozásban? Annak az 500 halottnak itthon? Nem hiszem... Arra amúgy nem gondolsz, ha már nagyon bele akarsz magyarázni ezekbe a számokba valami prekoncepciót, hogy a karantén időszak alatt pl. kevesebb közúti baleset volt esetleg?



"Ha évvégével átlagos népességfogyásnak megfelelő halál lesz ezekben az országban is akkor bizony mással kell magyarázni a kiugrásokat, például a pánikkal és semmiképp egy új tomboló járvánnyal, mert az innentől nonszensz hazudozás lesz. Én már alig várom emiatt az év végét, szerintem nagyon jól fogunk szórakozni.:DDD"

Én is várom, hogy mi lesz a kifogásotok, amikor kijön, hogy bizonyos országokban megugrott a halálozás. Én arra tippelek, hogy majd csípőből rávágjátok: meghamisították az adatokat a gyíkemberek meg a kínaiak!

2020. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/170 anonim ***** válasza:
0%

22-es


Van azt mondod 500 halott.

De jóval több azoknak a száma, akik elvesztették a munkahelyüket.

Nézz utána.


Most akkor kell-e az egész intézkedés vagy nem?


Illetve mit fogsz tenni, ha a jövőbeni intézkedés hatására te magad elveszíted a pénzforrásodat/munkádat? Akkor is gúnyolódsz majd?

2020. szept. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/170 Barbell Deadlift ***** válasza:
94%

"Van azt mondod 500 halott.

De jóval több azoknak a száma, akik elvesztették a munkahelyüket.

Nézz utána."

A munkahelyek nagy része a turizmus bukása miatt szűnt meg (leginkább a kapzsi, kapitalista tőkések miatt, akik 1 percre sem voltak hajlandók lemondani a luxusról, inkább kirúgtak mindenkit, csak nekik ne kelljen az éhbérért dolgoztatott munkás emberek verejtékén megszerzett vagyonukból egy forintot is visszapörgetni), ha a kormány nem hoz semmilyen védelmi intézkedést, akkor sem lehetett volna ezt meggátolni, mert külföldről ugyan úgy nem jött volna be senki.

Egyébként, miért gondolod azt, hogy ha atombombaként robbant volna itthon a járvány, és összeomlik az egészségügyi ellátórendszer, akkor annak nem lett volna káros hatása a gazdaságra?


"Illetve mit fogsz tenni, ha a jövőbeni intézkedés hatására te magad elveszíted a pénzforrásodat/munkádat? Akkor is gúnyolódsz majd?"

Én elvesztettem a munkám az első hullám miatt, pontosabban kényszerszabadságra kellett mennem. Mikor gúnyolódtam? Viszont azt fel kéne fogni, hogy minél inkább sz@runk a szabályokra, annál tovább fog tartani a járvány, tehát végsősoron pont a maszk miatt hisztiző hülyék vágják saját maguk alatt a fát, csak ahhoz sincs eszük, hogy felfogják ezt. Pont két napja beszéltem egy ismerősömmel, aki ugyan már csakazértsem vesz fel maszkot, de folyamatosan sír a szája, hogy alig van pénze...pedig senki sem tart pisztolyt a fejéhez, hogy hülye legyen.

2020. szept. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/170 anonim ***** válasza:
21%

[link]

A svéd modell megbukott, ordítva sírok...ja nem, röhögök! :DDD

Na itt kellene majd évvégén meglenni a kiugrásnak megfelelő haláloknak pluszként ahhoz, hogy a járvány vagy bármilyen új szokatlan körülmény deklarálható legyen, ha marad az évi átlag vagy alatta felette egy picivel akkor szopikázhat az összes kovidvallású az elméleteivel. ;)

2020. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/170 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként itt orvoskat és minket, orvostanhallgatókat kérdeznek a véleményükről, nem mindenkit, főleg nem olyanokat, akik megint csak szítják a tüzet.
2020. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/170 anonim ***** válasza:
93%
Nem érdekli senkit a véleményünk 26. Lepontozzák direkt aki szakmailag korrekt választ ad.
2020. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/170 anonim ***** válasza:
23%

Leiskolázzák a laikusok az orvostanhallgatókat, vajon miért? A szimpla számok összevetéséhez a józan paraszti ész is elég az a bajotok! Sőt a pcr tesztek működését megértik ezek az ostoba átlagpolgárok veletek ellentétben?

[link] Hát pedig ez van!

2020. szept. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/170 anonim ***** válasza:
85%
Ki iskoláz le? Ki írt támadó hangnemben először? Nem mi..
2020. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/170 anonim ***** válasza:
91%

A NYTimes cikk végkonklúziója az, hogy a teszt megismétlésével könnyen áthidalható a felvázolt probléma, és minél több tesztelést kell végezni, hogy a terjesztőket, szuperterjesztőket megtalálják, mert ezzel megállíthatják a járványt.

Laikusként nem politikusokra,és politikai ambíciókkal rendelkező, népszerűséghajhász megmondóemberekre kell támaszkodnunk, hanem szakemberekre. Jelen esetben az orvosi szakma 99,5 %-a egyetért a kérdésben, hallgassunk már rájuk és valljuk már be magunknak, hogy nem érjük őket utol szaktudásban egy kis netes böngészéssel. Sajnálom,hogy itt is visszariasztják őket, pedig tanulhatnánk tőlük,nyitottság kérdése az egész.

2020. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!