Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Be oltatnád magad a covid...

Be oltatnád magad a covid elleni vakcinával?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 18:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
60%
szóval.. aki nem oltatja be magát, az olyan, mint a bolhás macska.. hiába a bolhairtás az egész családon.. a bolha túlél a macskán.. de a virus nem bolha.. ha mutálódik.. veszélyes..mmivel elég fura - denevér- malac- kutya -ember kitudja hogy fejlődött.. lehet kerül bele megint egy olyan fehérje, ami veszélyes.. mi van ha kiszabadult vegyifegyver, és azért a pánik.. mert bajt okozhat? Az a baj, hogy nem akartok részt venni egy ember kísérletben.. ami az oltás.. DE részt vettetek egy ember kisérletben ami a maga virus :-) És a maszk, meg a bezárósdi.. szociális kisérletté vált, ami nem mellesleg traumatizál.. egyes ágazatokat nyomorba dönt..a gyerekek otthon.. tehát az oltást valamiért erőltetik.. az előző madár influenza nem volt ilyen.. én nem félek a vírustól.. de az oltástól sem..
2021. jan. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha nem lennének a korlátozások meg a kötelező maszkviselés.

És csak a halálozási ráta statisztikáit emlegetnék a híradóban.

Akkor itt mindenki olyan mértèkben szarná le a korona vírust az oltásával együt mint annak a rendje és módja.

Még a nagy szent és felelősegtudó oltáshivők is.

A konteósok meg találnának mást maguknak amiért nyafogjanak.

2021. jan. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/102 anonim ***** válasza:
45%
Igen. A környezetemben (család és munkahely) is így tesz. S mivel sok ismerősöm, rokonom volt Covide-os, láttam mit szenvedtek és van aki nem is élte túl én nagyon szeretném, ha a járvány minél előbb megszűnne és a korlátozásoknak is vége legyen. Nem félek a vakcina mellékhatásaitól sem, mert azok minden számomra megbízható információ szerint ezerszer kisebb gondot, fájdalmat, szövődményt okoz(hat)nak, mint egy pandémiás betegség.
2021. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
41%
Be , egyrészt mer eü dolgozó vagyok , másrészről nekem is voltam rokonaim akik elkapták (nem idősek!) és elégé meg szenvedték
2021. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 anonim ***** válasza:
35%
*voltak *eléggé *megszenvedték
2021. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 anonim ***** válasza:
21%
Én most kaptam meg az első dózist.
2021. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 gettó_gróf válasza:
56%

29. Az oltást azért kell mindenkinek beadni akinek csak lehet, mert jelenleg a vírus R értéke 3 körül van, ami azt jelenti, hogy ha elkapod (és elkapod), 3 embert fogsz vele lefertőzni. Így szaporodik. Amíg ez az érték 1 felett van, a járvány bármikor és kiszámíthatóan újabb gócokban ki fog újulni. Ezért kell a maszk is, nem csökkenti nagyon de csökkenti az esélyt és bármi ami segít most kell, hogy végre megszünjőn ez a karantén mizéria, a folyamatos lezárás-lazítás a gazdaság és az emberéletek közti egyensúlyozás közben (igenis számít egyeseknek, hogy él-e a többi ember, nagyszülők, stb ).


Az oltás azért kell minél több embernek, és nem csak annak aki fél, mert ha a lakosság 60%-a be van oltva, akkor a fentebb említett 3 emberből akinek továbbadhatom fertőzés esetén, 2 be van oltva. Ebben az esetben az R érték 1 alá csökken, és a vírus másfél-két hónap alatt elhal ( azt hiszem 3 hetig éli túl fém felületeken és hasonlókon, de érdemes belekalkulálni egy hónap puffert szerintem).

2021. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 anonim ***** válasza:
38%

gettó kám nagyon elvagy tévedve, ha denevérből egy piacon ment át a vírus az emberre :D akkor holnap miért nem mehet át megint?

Ez az egész egy kabaré, fake news

2021. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: Én azért nem kérkednék azzal, hogy sík h.ülye vagyok a biológiához, inkább meghúznám magam és csendben olvasgatnám a sejtbiológia alapjait
2021. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg se értetted a kérdésem, nemhogy válaszolni tudnál :D
2021. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!