Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak engem háborít fel a...

Csak engem háborít fel a tegnapi tömees Pfizeres oltakozás?

Figyelt kérdés

Betegségem révén, sajnos Pfizert vagy Modernát kaphatok. Jelenleg egyikből sem volt raktáron, ma pedig hiába vártam ki a sort, sajnos nekem már nem jutott. Ehhez képet teljesen egészséges fiatalok lenyúlták az oltóanyagot, miközben nekik csak a bulizáshoz kell a vakcina.


Szerintetek mikor lesz a következő száálítmány?



2021. máj. 1. 01:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
100%
16 nem is a +60as korosztályról beszélek. 30 alatt vagyok, a baráti társaságban van epilepsziás, PCOS, Chron beteg, trombózisos, tachycardias, pajzsmirigy alulműködéses, stb. Az az az igazság, hogy szinte mindenkinek van valami baja itthon...
2021. máj. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
100%

#12:

4-es vagyok. Végig olvastad, amit írtam, vagy csak odáig jutottál, hogy fertőzött voltam?

Amit nem írtam le, olyan vérképzőszervi daganatos betegségem van, ami csökkent immunrendszerrel jár, plusz emellett olyan daganatkezelést kapok, ami csökkenti az immunrendszert.

Amit viszont leírtam: várhatóan július végén olyan orvosi beavatkozásom lesz, ami után fél évig nem kaphatok oltást, de ha elkapom a vírust oltatlanul, belehalhatok.

Ez a fél év még egészségeseknél sem garantált, nálam főleg nem. A beavatkozás őssejt transzplantáció lesz, ami előtt konkrétan teljesen kinyírják egy nagy dózisú kemóval a csontvelőt. Így annyi védekezésem marad, amit a sejtes immunitás nyújt. Ha az nincs, és úgy elkapom, akkor kész, elvisz. Ezért kell az, hogy a teljes védettséget még előtte elérjem.

2021. máj. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
46%
22-es, szerintem sikerült. Igen, a stratégiával nem értek egyet én sem, mert a dolgozó néppel kellett volna kezdeni, de legalább sok oltóanyagot szereztek be. Annyiban érheti kritika a rendszert, hogy a Pfizert csak annak kellett volna kapnia, akit mással nem lehet oltani.
2021. máj. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
100%

#23: Igen, pont ezen vagyunk felháborodva. A háziorvosomon keresztül elvben hozzájuthatnék Pfizerre, de azt mondta, ők nem kapnak, ahogy Modernát sem. Oltópontra, mint megtudtam, küldhet, de oda se mindig, és még van adva, hány embert.

Nekünk jó lenne a Moderna is. De abból meg feleannyit hívott le a kormány, csak mert véleményük szerint csak annyit tud, mint a Pfizer, de sokkal drágább. Aztán meg megvették a kínait kétszer annyiért (a Pfizernél háromszor drágábban).

Mint írtam, a dokim rábólintott az Astrára, de azért van bennem kis para, mert tudom jól, hogy benne vagyok abban a rizikócsoportban, amelyben előfordultak a rögképződéses esetek. Viszont a dokim tudja, hogy ennek vannak előjelei, laborom látszik, gyógyszeresen orvosolható, és a vérem folyamatosan kontrollálva van, így megelőzhető. Más kérdés, hogy az oltóponton az orvos is így látja-e, és hajlandó-e beadni, hiszen a felelősség az övé...

2021. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
89%

21-es, meglepődnék ha legtöbb esetben ne lehetne mással oltani.


22-es, az oltás nem egy csoda szer, ami az immunrendszer nélkül is megvéd. Ha attól tartasz, hogy a természetes immunitás nem tart ki addig, mert legyengült az immunrendszered, akkor június elejére lenne célszerű időzíteni az első dózist.

2021. máj. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
11%

24-es, igen, a Moderna olcsóbb, de abból csak később kaptunk volna nagyobb szállítmányt, míg a kínaiból már most nagyon sokat leszállítottak.


Jaj hagyjuk már ezt a vérrögös dolgot. Egyéb mindennapi gyógyszereknek gyakoribb és hasonlóan súlyos mellékhatásaik vannak. Főleg azért is, mert a Pfizernek és a Szputnyiknak is van ilyen mellékhatása.

2021. máj. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
76%

Plusz még szintén a 23-asra:

A háziorvosok megkapják, hány embert küldhetnek Pfizerre, vagy Modernára, amikor küldhetnek. De akkor sem bármikor. Sokan vagyunk, akiknek a kezelési ciklusok szüneteiben kell beidőzíteni 1, vagy két napra.

Az elosztás elvileg a praxis létszáma alapján megy, viszont amivel nem számolnak, az a praxis összetétele. Azokban a praxisokban, ahol sok az idős, vagy a beteg, még ma is sokan várnak mRNS oltásokra olyanok, akik januárban regisztráltak. Ahol meg kevés az idős, már rég a fiatalokat oltják.

A másik meg, a prioritást élvező csoportok.

Ugye kezdték az eü dolgozókkal, meg a szoc otthon lakókkal, akkor nem volt más, ez OK.

Aztán jöttek például a kismamák. Ez is rendben, csak ennek a szernek van rá engedélye, és fontos az időfaktor.

Na, aminél kinyílt a bicska, az a pedagógusoltás volt. Egyrészt nemcsak a pedagógusokat érintette, hanem minden iskolai dolgozót. A prioritást értettem, nyitnak az iskolák. De mi a fene indokolta azt, hogy prióbam mindenkit Pfizerrel oltsanak???

Aki egészséges, ott miért nem volt jó bármelyik más oltóanyag?

Akkor most jönnek a 16-18 évesek. Addig rendben van, hogy azért kapnak Pfizert, mert csak annak van rá engedélye, és fontos a mielőbbi átoltottság. De most a betegeknek azért nem lesz hetekig Pfizer (Orbán jelentette be a rádióban), mert félretesszük nekik.

Miért kell egy 16-17 éves egészséges fiatalt prioritással kezelni egy daganatos beteg előtt?

És Müller Cecília is bejelentette, hogy annyi vakcinánk van, hogy már oltjuk a külföldi diplomatákat is. Nem mondta, mit kapnak, de gyanítom, ök is Pfizert.

Amikor jótékonykodtunk, oda is Pfizer ment.

Csak éppen nekünk, betegeknek nem jut, mi kb dögöljünk meg. Úgyhogy senki ne csodálkozzon ahhoz, hogy az ilyen black friday akciókon nyílik a bicska, mindez csak azért, mert a Fradi elkezdte árulni a jegyet, és Orbán beígérte péntek estére a négymilliót, amihez csütörtökön este még hiányzott 87 ezer. A kínai meg nem úgy fogyott, mint ahogy szerette volna, ezért ennek érdekében bedobott a közösbe 100 ezer Pfizert szabadrablásra. Hát köszönöm...

2021. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
100%
Komárom-Esztergom megye egyik kisvárosában kaptam oltást (orosz, jövő héten kapom a 2-at), oltóponton. Nemhogy káosz nem volt, de olyan szervezettség volt, hogy az állam leesett, mert a facebookos hisztik és a média pánikkeltései után nem erre számítottam.
2021. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
82%
Engem az bosszant, hogy azt szajkózzák, lehet válogatni az oltások, között, miközben nem. Biztosítani kellene, hogy mindenki kaphasson olyan oltást, amit kaphat, és amiben bízik, az is, aki bármelyiket kaphatná, és az is, aki nem. Felháborító, hogy erőltetnek olyan oltóanyagot, amit sokan okkal nem akarnak, tegnap persze, hogy balhé volt.
2021. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
13%
“ Biztosítani kellene, hogy mindenki kaphasson olyan oltást, amit kaphat, és amiben bízik, az is, aki bármelyiket kaphatná, és az is, aki nem” nem, nem kellene. Nem vagy orvos, nem értesz hozzá.
2021. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!