Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak engem háborít fel a...

Csak engem háborít fel a tegnapi tömees Pfizeres oltakozás?

Figyelt kérdés

Betegségem révén, sajnos Pfizert vagy Modernát kaphatok. Jelenleg egyikből sem volt raktáron, ma pedig hiába vártam ki a sort, sajnos nekem már nem jutott. Ehhez képet teljesen egészséges fiatalok lenyúlták az oltóanyagot, miközben nekik csak a bulizáshoz kell a vakcina.


Szerintetek mikor lesz a következő száálítmány?



2021. máj. 1. 01:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
100%

#39: Lehet, azok mennek a diplomatáknak, vagy második körös oltásokra.

Korábban írtam, hogy nem tehetem meg, hogy várok. Minden három hetes ciklusban kettő nap van, amikor megkaphatom az oltást. És a transzplant előtt ajánlott elérnem a teljes védettséget.

A jókívánságokat köszönöm, de sajnos ez nem gyógyítható, "csak" rendkívül jól kezelhető, a transzplanttal akár több, mint 10 év teljes tünetmentesség is elérhető. Utána előjön újra, de kezelhető újra... Meg hátha addigra gyógymód is lesz, 10 év nagy idő. :)

Ezért is fontos az oltás. Az Astrával ugyan vállalok némi kockázatot, de most nem látok más lehetőséget.

2021. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
100%

41-es, csatlakozok a többiekhez.


Jó szerencsét.

2021. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
28%

Mindenki tudja, hogy miért volt. Nem ment a kínai, de kellett péntek éjfélig a 4 millió a Főhülyének, hogy lehessen szotyizni a meccseken.

Egy normális országban ez nem történhetett volna meg, de minimum az összes potyázót páros lábbal rúgták volna ki a sorokból.

2021. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
100%

de minimum az összes potyázót páros lábbal rúgták volna ki a sorokból


Igazolni kellett, hogy korábban regisztrált. Milyen potyázóról beszélsz?


Akarsz venni gumicumit, de nincs. Jön a hír, hogy van a boltban. És nem, á, dehogy te vagy a szerencsétlen, aki nem megy oda, aki elmegy érte, az a rossz. Csodás országban élünk.

2021. máj. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
82%

Elég szép viták alakultak itt ki, jó érvekkel. Minden oldalon nagyon sokmindenkivel egyet tudok érteni.

Én is beálltam pénteken egy sorba, egészséges harmincasként, mégis volt okom rá, hogy miért Pfizerre álltam be. Tényleg közel sem olyan nyomós ok, mint a kérdezőé, de nem is bulizás vagy nyaralás vagy hasonló huszadrangú dolog.

Mégis kicsit szégyellem magam. Jobb lett volna, ha nem így történik, ha nem így jutok hozzá.

Az egészséges 16-18 évesek előrevétele szerintem is felháborító, ahogy a 100 ezer Pfizer "aki kapja, marja" alapon történő beszórása is.

A kormányt hibáztatom, ki mást? Minden háziorvoshoz ugyanannyi Pfizert küldenek, a körzet nagyságától és korösszetételétől függetlenül. Ezért van, ahol a beteg 50-esek még nem kaptak, van, ahol meg már az egészséges 20-asokat is beoltják vele. Miért van ez így? Iszonyúan szakmaiatlan, iszonyúan igazságtalan.

Miért nem lehetett kiépíteni egy olyan rendszert, ahol a háziorvosok tudják jelezni, hány regisztrált krónikus betegük van, akinek Pfizer/Moderna ajánlott, és ennek megfelelő arányban kaphattak volna vakcinát? Őket kellett volna előbb oltani. Utána, mikor az idősek és a krónikusak nagyjából elfogytak, akkor meg betegszám-arányosan kaphattak volna, és akkor sorra kerültek volna lassacskán azok, akik csak preferálják a Pfizert. Baromira nem lett volna bonyolult.

Ehelyett kizárólag a szerencsén meg a szemfülességen múlik, hogy ki, mikor, mit kap. Nem, totál nem a háziorvoson, nem tudom, miért gondolják ezt egyesek. Hogy oltson olyannal, amit nem kap? Ha meg indokolatlanul előrevesz protekcióval, mert a nyakára jársz, az pont nem azt erősíti, hogy ő beletartozna a "jó orvos" fogalmába, hanem csak azt jelenti, hogy etikátlan, és valószínűleg miattad hátrébblökött olyat, akinek nagyobb szüksége lenne rá.


Igen, a pedagógusok, katonák körében is igazán adhattak volna más vakcinát azoknak, akiknek más is adható, és elfogadják. Csak nem fűlt a foguk a munkához, hogy megszervezzék hozzá a logisztikát.

Ha értelmes szervezés, arányos elosztás lett volna, szerintem akkor is kb most juthattam volna Pfizerhez, huszonévesek közül viszont még csak a krónikus betegek kaptak volna.


Ennyit tud ez a kormány, szarik bele mindenbe, csak akkor mozdul meg, ha másnap focimeccs van, és kell a létszám. És akkor is baromságot csinál. Várom a választást, remélem meglesz az eredménye.

2021. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 A kérdező kommentje:

"Igazolni kellett, hogy korábban regisztrált. Milyen potyázóról beszélsz?"


Ok, az egy dolog hogy igazolni kellett. Nyilvan. Viszont a sok fiatal miatt, akik raertek felvenni az oltas,tobb olyan 50+os van, akinek csak mrns vakcina lenne jo, es most megint varhat heteket. Mikozben a fiatalok ertek volna ra aegtovabb varni. Ismerosoi koromben sokan atestek fiatalon a viruson, es nem volt komolyabb bajuk. De edesanyam 58 eves cukorbetegkent eddiv csak egy adag sinopharmot tudott bezsakolni.

2021. máj. 2. 10:47
 47/81 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, az én ismerősi körömben egy 26 éves és egy 34 éves halt bele ebbe a szarba, három 30-40 közötti pedig hónapok óta az utóhatásokkal küzd. Az egyik túlélő túlsúlyos, a többiek teljesen egészségesek voltak, szóval kijelenteni azt, hogy a fiatalok ráérnek egy kicsit erős.
2021. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
100%
46, ezért miért a fiatalokat kell gyűlölni? Bárki mehetett volna.
2021. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, én már lemaradtam, 36 éves vagyok, novemberig végig be kellett járnom az irodába, és az utolsó nagy zárásig csak heti 2-3 nap home office lehetőségem volt, holnaptól meg vissza kell mennem az irodába, pedig olyan munkám van, ami bárhonnan végezhető, oltást még nem kaptam, január elején regisztráltam, de mindenki elém kerül. 80+ éves nagymamám már rég megkapta a Pfizert, pedig sehova nem jár, mások vásárolnak be neki. Ő nem jobban ráért volna? Én a tömegközlekedésen nem vagyok jobban veszélyben? Meghaltak olyanok is, akiknek nem volt alapbetegségük, sportoltak, egészségesen éltek, nem voltak öregek.
2021. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
63%
2021. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!