Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 24(f) évesen érdemes felvennem...

24(f) évesen érdemes felvennem az oltást? Eléggé bizalmatlan vagyok, hosszabban leírásban.

Figyelt kérdés

Amióta van oltás hezitálok rajta. Nem vagyok oltásellenes, csak nincs meg a kellő bizalom se felé. Egyrészről hallom, hogy nyugodtan lehet oltakozni, másik felől pedig ismerősöktől, innen-onnan, hogy oltás után ha nem is közvetlenül, de súlyosan lebetegedett vagy meghalt. Családban is volt szívinfarktus 33 évesen, jó fizikummal, első oltás után kapta, a másodikat már nem engedték felvenni neki, szerencsére felépült, vizsgálták és megállapították, hogy nincs összefüggés. Persze lehet igaz, csak fura. Sok ilyen haláleset is van vírus nélkül is, viszont gyanús az egybeesés. Túl gyakori, túl sok. Nem az oltási reakciótól félek. Kezdetben engem az aggasztott, hogy nem volt kilátásban se oltás, utána meg egymás után jelentek meg, teljesen különbözőek. Most pedig ezek az esetek, rémhírek is hozzátesznek a dologhoz. Biztos van sok kamu és álhír ezek között is, de van közelebbi, hitelesebb forrás is és persze ugyan úgy vannak, akik megkapták és semmi bajuk.

Alapvető betegségekről nem tudok, elvileg egészséges vagyok.

Másfelől pedig korlátozzák az embert. Nem a maszkról beszélek (ha visszahozzák), mert felveszem, nem zavar, hanem még egészségügyi ellátásban is. Ha én vállalom a kockázatot, hogy kimegyek emberek közé, az oltottak védve vannak, akkor nem értem a dolgot. Ha az egészségügyben dolgozókat féltik, akkor elvileg oltottként is hordozhatom a vírust, tehát ez sem állja meg a helyét. Rossz ez a fajta nyomás, kötelezettség is. Most pedig nem arról beszélek, hogy nem engednek be egy szórakozóhelyre, mert kibírom nélküle. A PCR teszt pedig drága. Még ha 1-2 ezer lenne, de 15-20 ezerről beszélünk. Persze lehet mondani, hogy az oltás ingyenes, de körülbelül a leggyengébb érv mellette. Legalább a TB fedezné egy részét.

Mint mondtam: környezetemben, családban is vannak többen, akik megkapták az oltást, de nekem ez még nem jelent semmit. Kockázat persze van, hogy elkapom és abban halok bele vagy alakul ki komolyabb szövődmény, de ezt én önkéntesen veszem fel, beadják. Kockázat kisebb, de ezt annak mondják, aki a kicsibe beleesett, vagy már csak a családjuknak... Ha még 1% sincs, ekkora oltási számnál már jelentős mennyiségről beszélünk. Meg hát azért a statisztika ferdíthető, megkérdőjelezhető annak hitelessége.



2021. szept. 1. 00:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/122 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem akarod beoltatni magad, akkor ne tedd meg, nem kötelező. Csak ne dicsekedj másokkal ezzel. Ha kérdezik, hogy oltattad-e magadat, mondd azt, hogy semmi közük hozzá.
2021. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/122 anonim ***** válasza:
100%
61 Mért is kéne titkolnia, ha úgy dönt nem oltat? Jó, hogy nem bujkáljunk Sokan nem oltattak, és sokan oltattak, akik soha többet nem fognak oltatni, mert betegek lettek. de abban egyet értünk, senkinek semmi köze hozzá.
2021. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/122 anonim ***** válasza:
100%
61 remélem te is így teszel, akkor hiteles
2021. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/122 anonim ***** válasza:
0%
58 végülis így sikerült megszabadulni tőled, nem? Az én ismerőseim nagyon jól vannak... Ez jelent valamit?
2021. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/122 anonim ***** válasza:
32%

En is azt mondom, hogy be vagyok oltva, mert ez a legegyszerubb. Itt a fovarosban mar egyes kozmetikusok, fodraszok ragaszkodnak a vedettsegihez, persze nem kerik el, de megkerdezik, hogy be vagy-e oltva. Most mondjam azt hogy nem? O vedett, en pedig rosszul jarok. Az mar a maganugyem, hogy inkabb megfertozodom, de legalabb a hajam szep lesz 😂

Viccet felreteve, nem vagyok virusszkeptikus, de nincsenek emelkedett esetek, ugyhogy most még bevallalom. Egyebkent hogy ijesztgettek, h szeptember elejen mar X halottra lehet szamitani… de sztem Magyarorszag mar elerte a nyajimmunitast, az eselye a megfertozodesnek egyelore alacsony.

2021. szept. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/122 anonim ***** válasza:
8%

[tegnap 17:46]: "Ha azokra a döntés hozókra gondolsz, akik viszont elég jól profitáltak ezekböl a döntésekböl, akkor nyugodtan told csak azt a szekeret... Nem az orbán viktor fog sorban állni a munka nélküli segélyért, hanem majd te.."

- Mely döntéshozók profitáltak ebből, és milyen módon? Vegyük például Orbán Viktort, ha már őt említetted.


1. Évekig azzal döngette a mellét, hogy milyen jó a magyar államadósság alakulása a Gyurcsány-Bajnai korszakhoz képest. Jött a covid és bumm, korlátozások, a gazdaság több szektora leáll, és az államadósság magasabb, mint a Gyurcsány-Bajnai korszakban bármikor.


2. Azzal is döngette a mellét, hogy milyen alacsony a munkanélküliség. Jött a covid és bumm, korlátozások, a szolgáltató ágazatok leállnak, és százezrek veszítik el a munkájukat. Valóban nem Orbán fog a segélyért sorba állni, de az ő felelőssége, hogy a segély fedezete elő legyen teremtve, bizonyos szektorok egy-másfél éves üresjáratai miatt egy nagyon rossz állapotban levő gazdaságban.


3. A korlátozások népszerűtlenek, nagyon sokan szidják ezek miatt Orbánt. Tüntetések, tiltakozások.


4. Sokkal több halott, mint egyébként, a második és a harmadik hullám csúcsán 60-70%-kal több halott, mint más évek hasonló időszakaiban. Tudom, hogy ezt hamisításnak tartod, de azért hátha van, aki nem.


5. Az egészségügyi rendszer túlterhelés alatt, a halasztható ellátások egy része hónapokra leállt. (Sem te, sem családtagod nem futott ebbe bele? Hogy valami kellett volna, de néhány hónapra elküldték a covidra hivatkozva?) Plusz még többet is kell fizetni az orvosoknak, ápolóknak a brutális túlmunka miatt (és megint visszakanyarodunk ahhoz, hogy egy alapvetően rossz helyzetben levő gazdaságban, hiszen lényegesen kevesebb az adóbevétel, amikor a komplett vendéglátó szektor otthon malmozik). Jó, tudom, te ezt se hiszed el.


6. Meg kell szervezni az online oktatást az iskolákban. Informatikai felszereltség a tanárok otthonában egyik napról a másikra, gyerekeknek felügyelet (ahol apa-anya nem vesztette el az állását), mind egy csomó logisztikai probléma, ja és persze pénzügyi vonzata is van (sokadjára visszakanyarodunk ahhoz, hogy egy vegetáló gazdaságban).


Hosszan lehetne folytatni a sort, mert messze nemcsak a vendéglátást, az egészségügyet és az oktatást érintette a covid negatívan.


Mit profitált Orbán ebből az egészből? És itt most Orbánra hegyeztem ki, mert te őt említetted, de a világ minden országának kormánya nagyon nehezen élte meg a covidot.


Tegyük fel, hogy nincs is ez a covid-járvány, a vírus igazából jelentéktelen, nem kell ellene különösen védekezni. A világ kormányai mind a fejükhöz csapnak, hogy: "Hintsük már el, hogy világjárvány van, hazudjunk a halottak számáról, a kórházak terheltségéről, hamisítsuk meg a statisztikákat. Akkor majd be lehet vezetni egy csomó kijárási korlátozást, ami önmagában is népszerűtlen, plusz a gazdaság majd leáll, adóbevételek bezuhannak, államadósság elszabadul." Trump népszerűsége kb. 10%-ot esett azokban a hónapokban, amikor az USA-t a (szerintetek kitalált, szerintem nagyon is létező) járvány (állítólag) legjobban sújtotta. Nagyon is szerepe volt abban, hogy elveszítette az elnöki széket.


Újra kérdem. Kik azok a döntéshozók, akik ezen profitáltak? És milyen módon?

2021. szept. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/122 anonim ***** válasza:
93%
66 nem szeretnék a továbbiakban ehhez a szófosáshoz asszisztálni... Bizonyos néző pontból még irigylem is ezt a naiv együgyüséget
2021. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/122 anonim ***** válasza:
31%
66 Nem lehetsz ilyen naiv. Orbán, és akik a tűz közelében ülnek mindenből profitálnak, ha most kidobnák, és egy fillért se keresne, még a dédunokája is megél abból amije van.Te lehetsz szegényedsz, de ők mindenből 100 féle módon le tudják venni a hasznukat, ne má még egy stadiont is felépített a háza mellé, úgy hogy az egészségügy romokban. Azért mert az államadósság gyarapszik, az ő zsebük dagad tovább. Nézd meg a szemét, ha van kis emberismereted, látni fogod. A covid is számtalan módon hoz azoknak a köröknek pénzt. Akik mozgatják, akik asszisztálnak politikusok orvosok média, mind gazdagodnak.
2021. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/122 anonim ***** válasza:
58%
[ma 07:50]: Amit te szófosásnak nevezel, azt kulturált beszélgetésben érvelésnek hívják. Valaki (talán te) kinyilatkoztatásszerűen leírta, hogy a döntéshozók profitáltak az egészből. Én is leírhattam volna kinyilatkoztatásszerűen, hogy a döntéshozók *nem* profitáltak az egészből. Helyette érveltem. Talán te is megpróbálhatnád, nem rossz dolog.
2021. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/122 anonim ***** válasza:
91%

Nesze nektek szakmaiság ,legalább egyeztetnének mielőtt kiállnak hazudozni...


[link]

2021. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!