Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 24(f) évesen érdemes felvennem...

24(f) évesen érdemes felvennem az oltást? Eléggé bizalmatlan vagyok, hosszabban leírásban.

Figyelt kérdés

Amióta van oltás hezitálok rajta. Nem vagyok oltásellenes, csak nincs meg a kellő bizalom se felé. Egyrészről hallom, hogy nyugodtan lehet oltakozni, másik felől pedig ismerősöktől, innen-onnan, hogy oltás után ha nem is közvetlenül, de súlyosan lebetegedett vagy meghalt. Családban is volt szívinfarktus 33 évesen, jó fizikummal, első oltás után kapta, a másodikat már nem engedték felvenni neki, szerencsére felépült, vizsgálták és megállapították, hogy nincs összefüggés. Persze lehet igaz, csak fura. Sok ilyen haláleset is van vírus nélkül is, viszont gyanús az egybeesés. Túl gyakori, túl sok. Nem az oltási reakciótól félek. Kezdetben engem az aggasztott, hogy nem volt kilátásban se oltás, utána meg egymás után jelentek meg, teljesen különbözőek. Most pedig ezek az esetek, rémhírek is hozzátesznek a dologhoz. Biztos van sok kamu és álhír ezek között is, de van közelebbi, hitelesebb forrás is és persze ugyan úgy vannak, akik megkapták és semmi bajuk.

Alapvető betegségekről nem tudok, elvileg egészséges vagyok.

Másfelől pedig korlátozzák az embert. Nem a maszkról beszélek (ha visszahozzák), mert felveszem, nem zavar, hanem még egészségügyi ellátásban is. Ha én vállalom a kockázatot, hogy kimegyek emberek közé, az oltottak védve vannak, akkor nem értem a dolgot. Ha az egészségügyben dolgozókat féltik, akkor elvileg oltottként is hordozhatom a vírust, tehát ez sem állja meg a helyét. Rossz ez a fajta nyomás, kötelezettség is. Most pedig nem arról beszélek, hogy nem engednek be egy szórakozóhelyre, mert kibírom nélküle. A PCR teszt pedig drága. Még ha 1-2 ezer lenne, de 15-20 ezerről beszélünk. Persze lehet mondani, hogy az oltás ingyenes, de körülbelül a leggyengébb érv mellette. Legalább a TB fedezné egy részét.

Mint mondtam: környezetemben, családban is vannak többen, akik megkapták az oltást, de nekem ez még nem jelent semmit. Kockázat persze van, hogy elkapom és abban halok bele vagy alakul ki komolyabb szövődmény, de ezt én önkéntesen veszem fel, beadják. Kockázat kisebb, de ezt annak mondják, aki a kicsibe beleesett, vagy már csak a családjuknak... Ha még 1% sincs, ekkora oltási számnál már jelentős mennyiségről beszélünk. Meg hát azért a statisztika ferdíthető, megkérdőjelezhető annak hitelessége.



2021. szept. 1. 00:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/122 anonim ***** válasza:
4%

A 39-es amit hivatkozott, az abban lévő dolgokon már régen röhögtem ilyen jót, a kedvencem: "A mágneses vagy álmágneses jelenséget az oltás után szerzik be; lényegében a beoltott embereket szupravezetőkké alakítja.

Izgatott állapotban a grafén -oxid megsokszorozza a frekvenciákat."


:D :D


Bárcsak ott tartanánk már, hogy hétköznapi körülmények között létezhessenek szupravezetők.


Hát meg ha az oltásban lévő grafén oxid okozza, duplán megéri. :D

2021. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/122 anonim ***** válasza:
0%

49


Olyan értelemben az egész Föld, hogy jóformán az összes állam komolyan veszi. Lásd a nézők nélküli, maszkos olimpiát, lásd a különböző beutazási szabályokat, az EU-s oltási igazolványt...

2021. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/122 anonim ***** válasza:
24%

Oltasd bemagadat! Érvként csak annyit,hogy unokatesómnak nem oltatta be magát, elkapta a covid(tünetmentesen) majd 1-2 hétre rá olyan súlyos szövődmények léptek fel nála, hogy majdnem belehalt!! Szerencsére felépült.



Viszont a testvére beoltatta magát, igaz nála is volt covid(szintén tünetmentesen), de mint utólag kiderült az oltás miatt nem volt utána semmilyen szövődmény

2021. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/122 anonim ***** válasza:
58%
Bocs a helyesírás miatt de sietek
2021. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/122 anonim ***** válasza:
81%
53 jaja... Szóval akkor nem halt meg ... Az én oltatlsn ismerőseim tünet mentesen voltak covidosok. .. mit szeretnél mondani?
2021. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/122 anonim ***** válasza:
5%
#55 lehet hogy tünetmentesen voltak covidosak de elképzelhető,hogy nem vettek észre valami szövődményt. Nálunk is ez volt
2021. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/122 anonim ***** válasza:
17%

Az én ismerőseim pedig olyan betegek voltak a COVID miatt, mint még soha és poszt-COVID is volt. Elhunyt ismerősök is vannak. Sőt, múlt héten beszélgettem valakivel, akinek közeli 31 éves ismerőse halt meg.


Viszont a saját ismerősi körünk még mindig nem reprezentatív minta.

2021. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/122 anonim ***** válasza:
31%
57 lehet, hogy már nem akartak az ismerőseid lenni... Erre gondoltál már?
2021. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/122 anonim ***** válasza:
0%
56 jaja... Majd mondom nekik bérrettegö
2021. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/122 anonim ***** válasza:
24%

58



Azért haltak meg, mert nem akartak az ismerőseim lenni? Ha ez poén akart lenni, morbidra sikerült.

Bér-oltás-rettegő.

2021. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!