Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 24(f) évesen érdemes felvennem...

24(f) évesen érdemes felvennem az oltást? Eléggé bizalmatlan vagyok, hosszabban leírásban.

Figyelt kérdés

Amióta van oltás hezitálok rajta. Nem vagyok oltásellenes, csak nincs meg a kellő bizalom se felé. Egyrészről hallom, hogy nyugodtan lehet oltakozni, másik felől pedig ismerősöktől, innen-onnan, hogy oltás után ha nem is közvetlenül, de súlyosan lebetegedett vagy meghalt. Családban is volt szívinfarktus 33 évesen, jó fizikummal, első oltás után kapta, a másodikat már nem engedték felvenni neki, szerencsére felépült, vizsgálták és megállapították, hogy nincs összefüggés. Persze lehet igaz, csak fura. Sok ilyen haláleset is van vírus nélkül is, viszont gyanús az egybeesés. Túl gyakori, túl sok. Nem az oltási reakciótól félek. Kezdetben engem az aggasztott, hogy nem volt kilátásban se oltás, utána meg egymás után jelentek meg, teljesen különbözőek. Most pedig ezek az esetek, rémhírek is hozzátesznek a dologhoz. Biztos van sok kamu és álhír ezek között is, de van közelebbi, hitelesebb forrás is és persze ugyan úgy vannak, akik megkapták és semmi bajuk.

Alapvető betegségekről nem tudok, elvileg egészséges vagyok.

Másfelől pedig korlátozzák az embert. Nem a maszkról beszélek (ha visszahozzák), mert felveszem, nem zavar, hanem még egészségügyi ellátásban is. Ha én vállalom a kockázatot, hogy kimegyek emberek közé, az oltottak védve vannak, akkor nem értem a dolgot. Ha az egészségügyben dolgozókat féltik, akkor elvileg oltottként is hordozhatom a vírust, tehát ez sem állja meg a helyét. Rossz ez a fajta nyomás, kötelezettség is. Most pedig nem arról beszélek, hogy nem engednek be egy szórakozóhelyre, mert kibírom nélküle. A PCR teszt pedig drága. Még ha 1-2 ezer lenne, de 15-20 ezerről beszélünk. Persze lehet mondani, hogy az oltás ingyenes, de körülbelül a leggyengébb érv mellette. Legalább a TB fedezné egy részét.

Mint mondtam: környezetemben, családban is vannak többen, akik megkapták az oltást, de nekem ez még nem jelent semmit. Kockázat persze van, hogy elkapom és abban halok bele vagy alakul ki komolyabb szövődmény, de ezt én önkéntesen veszem fel, beadják. Kockázat kisebb, de ezt annak mondják, aki a kicsibe beleesett, vagy már csak a családjuknak... Ha még 1% sincs, ekkora oltási számnál már jelentős mennyiségről beszélünk. Meg hát azért a statisztika ferdíthető, megkérdőjelezhető annak hitelessége.



2021. szept. 1. 00:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/122 anonim ***** válasza:
41%

Ne aggódj! A 33 éves családtagod szívinfarktusának szinte biztosan az égvilágon semmi köze nincs az oltáshoz (ha autóbalesetben sérült volna meg, akkor eszedbe se jutna, hogy az oltásnak ehhez köze lehet). Már több, mint 2 milliárd embert beoltottak, törvényszerű, hogy ezek között vannak olyanok, akik másnap meghalnak autóbalesetben, akik egy héten belül infarktust kapnak, stb., ennek statisztikai alapon így kell lennie. Ez nem jelenti azt, hogy a védőoltásnak ezekhez bármi köze van.


Valóban lehetnek súlyos mellékhatásai az oltásnak, az agyi trombózis komolyan felmerült, néhány tucat embernek volt ilyenje, amikor már több tízmilliót beoltottak, ergo ezek a mellékhatások tényleg extrém ritkák. A betegségben több tízmillió fertőzött közül százezrek haltak meg.


A helyzet az, hogy van ez a vírus, járványszerűen terjed. Jó eséllyel a te szervezeted is fog vele találkozni. Ha valaki oltatlan, akkor ebbe átlagosan 1% eséllyel belehal (mivel 24 éves vagy, ha nem vagy krónikus beteg és túlsúlyos, akkor a te esélyeid valamennyivel jobbak). Ha valaki beoltatja magát, akkor a halálozás esélye mondjuk tizedrészére csökken. Cserébe be kell vállalnia az oltási kockázatot, ami mondjuk a 0,0001% körüli nagyságrendben van. És akkor mindenki eldöntheti, hogy oltatlanul az 1% veszélyt vállalja be, vagy oltva a 0,1% (halálozás oltottan) + 0,00001% (oltás kockázata) veszélyt vállalja be. Innen szimpla matek...

2021. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/122 anonim ***** válasza:
31%
Dejovagy 11-es. Ezt igy kell! :)
2021. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/122 anonim ***** válasza:
64%

Azok akik egy ilyen hip-hop védőoltást képesek maguknak beadatni és ráadásul úgy, hogy senki sem vállal felelősséged a vakcináért, azoknak az embereknek a félelem és a rettegés elvette a józan ítélőképességüket!


Vagy lehet csak az "agymosó propagandának" dőltek be? Nem tudom, de hogy bizonyos IQ felett ilyesmit nem csinál az ember az tuti!


Egyébként vannak hatékony gyógyszerek és vitaminok amelyek az mRNS és a DNS vakcinákat szükségtelenné is teszik. Tehát semmi értelme felesleges kockázatokat bevállalni!


"Dr. Vladimir Zelenko – A vakcinánál bizonyítottan biztonságosabb covid kezelések"



[link]

2021. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/122 anonim ***** válasza:
69%

Tök érdekes, hogy most itt mondogatják, hogy az oltás után semmi bajuk, meg hogy aki utána halt meg, azt csak rá fogták... De amikor valaki a covidra mondta ezeket, az bezzeg lapos föld hívő... Gratulálok


A legnagyobb probléma, hogy statikusan néztek egy dinamikus jelenséget: ok, most nem tünik gáznak az oltás. És mennyit kell még beadatni? Mi lesz a többi mutációval? Felültetek egy repülöre, aztán vagy sikerül leszállni, vagy nem... Majd landolás után tapsoljatok.

2021. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/122 anonim ***** válasza:
57%

Csak szubjektíven és anekdotikus jelleggel tudok nyilatkozni. Én szerettem volna kivárni kicsit az oltással, hátha megúszom az egész járványt covid és oltás nélkül is. Végül csak addig vártam ki, amíg kora 30-asként muszáj volt, és amint lehetőségem lett rá, beoltattam magam. Mert mikor a 2. hullám után rögtön jött a még nagyobb 3., akkor rájöttem, hogy nem lesz egyhamar vége, és nem úszom meg.


A környezetemért is aggódtam (elég sok idős családtagom van), amiatt is, hogy a meglévő gyerekünk mellől mindketten kórházba kerülünk, és szerettem volna még egy gyereket is, de oltás nélkül nem mertem volna vállalni a kockázatát, hogy terhesen covidos legyek. Neked ezek közül az érvek közül max az első van, talán vannak helyettük másmilyenek.


A közelebbi családomnak kb a háromnegyede van oltva (Pfizer, Szputnyik, Sinopharm). Közülük hárman egyéb okok miatt laborvizsgálatokon vettek részt az oltást követő pár hónapban, mindhárman Pfizeresek. Egy idős, akinek szokásos időskori krónikus betegségekre szedett gyógyszerek miatt (magas vérnyomás, cukorbetegség) kell rendszeresen ellenőrizni a vérképét. Egy fiatalabb (30-as), akinek középsúlyos autoimmun betegség és az arra kapott kezelés miatt, és egy középkorú, akit az oltás előtt nem sokkal kezdődött ízületi probléma miatt vizsgáltak ki. Nem lett a leleteikben semmilyen indokolatlan, gyanús vagy jelentős változás, csak az oltás nélkül is szokásos apró eltérések, mint kb mindenkinek.

A többieknek sincsenek panaszai, és nekem sem (június elején kaptam a 2. Pfizert).


A környéken, mint mindenhol, futótűzként terjednek a coviddal és oltással kapcsolatos hírek. Így hallottam sok olyan covidosról, aki fiatalon úgy érezte, tutira kórházban köt ki (végül csak kihúzták valahogy otthon, most viszont tényleg kórházban van egy környékbeli fiatal csaj), középkorúak ténylegesen kerültek kórházba, sőt páran hosszútávú vagy maradandó károsodást szenvedtek, néhány idős meghalt. Persze a legnagyobb arányban olyan covidosokról tudok, akik 1-2 hetes, átlagosan vacak betegsègként élték meg, és meggyógyultak otthon, köztük egy viszonylag fiatal, oltásellenes családtagom is. Döbbenetesen kirívó esetekről, akik fiatalon meghaltak vagy majdnem, én is csak a híradókból hallottam.


Oltásról csak olyat hallottam, hogy a lázzal járó oltási reakció viselt meg embereket, de az napokon belül elmúlt. Ha ennél súlyosabb is lett volna, biztos szétkürtölik, itt is rengeteg az oltásellenes meg a mindenen jajgató, akik harapnak az ilyesmire.


Így nekem messze az oltás tűnik a kisebb kockázatnak.

2021. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/122 anonim ***** válasza:
20%

Én mindig az oltásellenes rokonoktól, haveroktól hallom a sztorikat, hogy az ismerősének az ismerőse milyen pórul járt, meg hogy rengetegen rosszul lettek. De ők az elejétől kezdve elutasították az oltást, nem ezen események(?) hatására döntöttek így.

Akiket én ismerek, oltott emberek közül viszont semmi ilyet nem tapasztaltam, magamon főleg nem, bár én hasonló korú vagyok, mint te kérdező.

Abban viszont nem tudok hinni, hogy ezektől az oltásoktól nekem évek múlva problémáim lennének.

2021. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/122 anonim ***** válasza:
20%
13 as ezek nem hipphopp oltàsok… fingod nincs rola csak beszoptad az oltasellenes propagandàt amit pont az alacsony iskolàzottságuak szoktak.
2021. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/122 anonim ***** válasza:
16%

[ma 08:43]: "Egyébként vannak hatékony gyógyszerek és vitaminok amelyek az mRNS és a DNS vakcinákat szükségtelenné is teszik."

- Ez nem igaz, jelenleg a covid ellen nincs könnyen elérhető, hatékony gyógyszeres kezelés. A vitaminos védekezés tökdili: érdemes D-vitamint szedni, hogy ne legyünk vitaminhiányosak, ez tényleg javítja a covid elleni esélyeinket, de a vakcináció hatékonyságának a közelében nincs. DNS alapú vakcinák egyébként Magyarországon nincsenek is használatban (amúgy is csak pár hete jegyezték be Indiában az első ilyet).

2021. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/122 anonim ***** válasza:
16%
Aki azt mondja hogy hip-hop oltás annak tényleg elveszett a józan ítélőképessége! Fogalma sincs arról hogy hogy készül , milyen kísérletek kellenek stb.. a vitaminos cucc meg.. semmit nem ér a covid ellen , nagy tévhit hogy a D vitamin az majd megvéd.. ha megvédene akkor már rég rájöttek volna… csak nyilván most hirtelen mindenki virológus meg mikrobiológus lett… ez nagyon gáz..
2021. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/122 anonim ***** válasza:
54%
Daganatos betegként, kemoterápiás kezelés mellett beadattam. Az égvilágon semmi bajom nem lett tőle. Valahogy úgy érzem, elég nekem a magam baja, nehogy már egy xaros vírus öljön meg.
2021. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!