Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 24(f) évesen érdemes felvennem...

24(f) évesen érdemes felvennem az oltást? Eléggé bizalmatlan vagyok, hosszabban leírásban.

Figyelt kérdés

Amióta van oltás hezitálok rajta. Nem vagyok oltásellenes, csak nincs meg a kellő bizalom se felé. Egyrészről hallom, hogy nyugodtan lehet oltakozni, másik felől pedig ismerősöktől, innen-onnan, hogy oltás után ha nem is közvetlenül, de súlyosan lebetegedett vagy meghalt. Családban is volt szívinfarktus 33 évesen, jó fizikummal, első oltás után kapta, a másodikat már nem engedték felvenni neki, szerencsére felépült, vizsgálták és megállapították, hogy nincs összefüggés. Persze lehet igaz, csak fura. Sok ilyen haláleset is van vírus nélkül is, viszont gyanús az egybeesés. Túl gyakori, túl sok. Nem az oltási reakciótól félek. Kezdetben engem az aggasztott, hogy nem volt kilátásban se oltás, utána meg egymás után jelentek meg, teljesen különbözőek. Most pedig ezek az esetek, rémhírek is hozzátesznek a dologhoz. Biztos van sok kamu és álhír ezek között is, de van közelebbi, hitelesebb forrás is és persze ugyan úgy vannak, akik megkapták és semmi bajuk.

Alapvető betegségekről nem tudok, elvileg egészséges vagyok.

Másfelől pedig korlátozzák az embert. Nem a maszkról beszélek (ha visszahozzák), mert felveszem, nem zavar, hanem még egészségügyi ellátásban is. Ha én vállalom a kockázatot, hogy kimegyek emberek közé, az oltottak védve vannak, akkor nem értem a dolgot. Ha az egészségügyben dolgozókat féltik, akkor elvileg oltottként is hordozhatom a vírust, tehát ez sem állja meg a helyét. Rossz ez a fajta nyomás, kötelezettség is. Most pedig nem arról beszélek, hogy nem engednek be egy szórakozóhelyre, mert kibírom nélküle. A PCR teszt pedig drága. Még ha 1-2 ezer lenne, de 15-20 ezerről beszélünk. Persze lehet mondani, hogy az oltás ingyenes, de körülbelül a leggyengébb érv mellette. Legalább a TB fedezné egy részét.

Mint mondtam: környezetemben, családban is vannak többen, akik megkapták az oltást, de nekem ez még nem jelent semmit. Kockázat persze van, hogy elkapom és abban halok bele vagy alakul ki komolyabb szövődmény, de ezt én önkéntesen veszem fel, beadják. Kockázat kisebb, de ezt annak mondják, aki a kicsibe beleesett, vagy már csak a családjuknak... Ha még 1% sincs, ekkora oltási számnál már jelentős mennyiségről beszélünk. Meg hát azért a statisztika ferdíthető, megkérdőjelezhető annak hitelessége.



2021. szept. 1. 00:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/122 anonim ***** válasza:
16%

[ma 13:09]: Szerinted kinek van annyi pénze, hogy lefizeti nemcsak a WHO-t, hanem a fejlett világ összes kutatóintézetének és összes nagy kutatóegyetemének összes dolgozóját? Te ezt hogyan képzeled el? Magyarországon lefizették a covid-osztályra átvezényelt összes orvost, ápolót, oda beteget hordó mentőst? Lefizették a falusi jegyzőket, hogy nagyobb halálozási számokat adjanak be? Vagy a KSH dolgozóit fizették le, hogy nagyobb halálozási számokat közöljenek a honlapjukon? Lefizették a papot, aki a kisvárosi tévében bemondta, hogy áprilisig annyit temetett, mint máskor augusztusig szokott (plusz persze a kisváros temetkezési vállalkozóját, a sírásókat és a hullaszállítókat, mert egy se állt elő, hogy az atya hazudik a tévében)? A covid akkora felfordulást okozott a világban, hogy ha ez nem történt meg, akkor itt emberek tömegeit kellett lefizetni. Nem ezer embert, milliókat. Kinek van erre pénze? És miért nem állt elő egyetlen ember sem azzal, hogy "engem megkeresett a háttérárnyékgyíkember, és ajánlott nekem egymillió eurót, ha átírom a halál okát, hazudok a temetések számáról, stb."? Mert dögivel vannak, akik tudnak az összeesküvésről, és hirdetik ezt ezerrel, de olyan egy se állt elő, akit be akartak szervezni az összeesküvésbe. Nagyon trükkös volt ez a háttérhatalom: meg tudta venni milliószám az embereket, de ráadásul mindenki, akit megkörnyékezett, bele is ment a játékba, egy se mondta, hogy "kösz, én nem, inkább kitálalok".


Ennyi erővel azt is hihetnéd, hogy a Hold nem egy égitest, hanem egy világító kifli az éjszakai égbolton, csak az árnyékháttérgyíkemberek lefizettek egy csomó tudós, űrhajóst, fizika- és földrajztanárt, aztán most az egész világ nem tud a világító kifliről. És ez azért jó az árnyékháttérgyíkhatalomnak, mert különben este ácsolnánk egy bazinagy létrát, és lehoznánk a világító kiflit. Miért nem ebben hiszel?


Oltásnak álcázott afrikai sterilizáció, grafén-oxid az oltásokban, egytől egyig sületlenségek.


[ma 13:09]: Minden korábban ismert betegségre kifejlesztett védőoltás minden eddig ismert mellékhatása néhány nap, maximum néhány hét alatt előjött. Elég irracionális attól félni, hogy most a covid-vakcinák olyanok, hogy majd tíz év múlva okoznak valamit. Soha nem látott az emberiség olyat, hogy egy oltás évek múltán csapott vissza. Lehet ettől félni, de ennyi erővel attól is félhetsz, hogy leszeded az almát a fáról, és felrobban a kezedben.

2021. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/122 anonim ***** válasza:
75%
41 kibic, kibic, kibic
2021. szept. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/122 anonim ***** válasza:
71%

"Minden korábban ismert betegségre kifejlesztett védőoltás minden eddig ismert mellékhatása néhány nap, maximum néhány hét alatt előjött."

Ez nem igaz. Ellenpéldák:

Dengvaxia: [link] - voltak gyerekek, akik évekkel az oltás után haltak meg

Pandemrix és narkolepszia: [link]

Kb. 6 hónappal az oltásprogram kezdete után derült ki az esetszám növekedése.

[link] itt írnak arról, hogy a tudományos lapok és szakemberek mennyire vonakodnak elismerni az oltások mellékhatásait (darázsfészekbe nyúl, aki szembemegy a "szakmával" e téren)

Public should be told that vaccines may have long term adverse effects (1999) [link]

2021. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/122 anonim ***** válasza:
80%
Azt még megértem, hogy Merkely, Szlávik, meg a többi, magán egészségügyben és oltás bizniszben érdekelt szereplő az oltakozásra buzdit... De aki itt Jehova tanújaként térít, és még pénzt se kap érte... Azt hiszem öket nevezte Sztálin hasznos hülyéknek
2021. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/122 anonim ***** válasza:
18%

Sohasem a Föld teljes lakosságához képest nézzük a halálozást, hanem mindig az összes eset számához.


A Föld lakosságához nézni azért ferdítés, mert éppen a korlátozások miatt rengetegen vagyunk, akik még nem kaptuk el plusz mivel éppen a korlátozások által lassult a terjedés, különben mégnleterheltebbek lettek volna a kórházak, így még több halott lenne.

2021. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/122 anonim ***** válasza:
92%
Nem, csak úgy csináltok, mintha kihalna az emberiség...
2021. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/122 anonim ***** válasza:
94%
45 azt honnan tudod ki kapta el és ki nem?
2021. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/122 anonim ***** válasza:
51%

46


Nem csinálunk úgy. De ha úgy csinálnánk, akkor is fertídés a Föld lakosságához nézni.


Amúgy szerinted viccből veszi komolyan az egész Föld?



47



Úgy, hogy általában tünete van...

Sokan nézetnek antitestet is, nekem pl kínai után épphogy pozitív.

2021. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/122 anonim ***** válasza:
95%
48 sarkitás, hogy az egész föld, mert pl én sem, és sokan mások sem... Miért tennénk? Ha azokra a döntés hozókra gondolsz, akik viszont elég jól profitáltak ezekböl a döntésekböl, akkor nyugodtan told csak azt a szekeret... Nem az orbán viktor fog sorban állni a munka nélküli segélyért, hanem majd te..
2021. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/122 anonim ***** válasza:
91%
Ezt neked kell eldönteni beadatod e vagy nem, de jelentős segítség, hogy vannak már tapasztalatok. 80000 es pfizer oltás károsult a facén. Biztos csak szórakoznak, hogy minden tizediknek bevérzések a testén, a többit meg érdemes megnézni, biztos unatkoznak. Nem zörög a haraszt ha a szél nem fújja.
2021. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!