Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 24(f) évesen érdemes felvennem...

24(f) évesen érdemes felvennem az oltást? Eléggé bizalmatlan vagyok, hosszabban leírásban.

Figyelt kérdés

Amióta van oltás hezitálok rajta. Nem vagyok oltásellenes, csak nincs meg a kellő bizalom se felé. Egyrészről hallom, hogy nyugodtan lehet oltakozni, másik felől pedig ismerősöktől, innen-onnan, hogy oltás után ha nem is közvetlenül, de súlyosan lebetegedett vagy meghalt. Családban is volt szívinfarktus 33 évesen, jó fizikummal, első oltás után kapta, a másodikat már nem engedték felvenni neki, szerencsére felépült, vizsgálták és megállapították, hogy nincs összefüggés. Persze lehet igaz, csak fura. Sok ilyen haláleset is van vírus nélkül is, viszont gyanús az egybeesés. Túl gyakori, túl sok. Nem az oltási reakciótól félek. Kezdetben engem az aggasztott, hogy nem volt kilátásban se oltás, utána meg egymás után jelentek meg, teljesen különbözőek. Most pedig ezek az esetek, rémhírek is hozzátesznek a dologhoz. Biztos van sok kamu és álhír ezek között is, de van közelebbi, hitelesebb forrás is és persze ugyan úgy vannak, akik megkapták és semmi bajuk.

Alapvető betegségekről nem tudok, elvileg egészséges vagyok.

Másfelől pedig korlátozzák az embert. Nem a maszkról beszélek (ha visszahozzák), mert felveszem, nem zavar, hanem még egészségügyi ellátásban is. Ha én vállalom a kockázatot, hogy kimegyek emberek közé, az oltottak védve vannak, akkor nem értem a dolgot. Ha az egészségügyben dolgozókat féltik, akkor elvileg oltottként is hordozhatom a vírust, tehát ez sem állja meg a helyét. Rossz ez a fajta nyomás, kötelezettség is. Most pedig nem arról beszélek, hogy nem engednek be egy szórakozóhelyre, mert kibírom nélküle. A PCR teszt pedig drága. Még ha 1-2 ezer lenne, de 15-20 ezerről beszélünk. Persze lehet mondani, hogy az oltás ingyenes, de körülbelül a leggyengébb érv mellette. Legalább a TB fedezné egy részét.

Mint mondtam: környezetemben, családban is vannak többen, akik megkapták az oltást, de nekem ez még nem jelent semmit. Kockázat persze van, hogy elkapom és abban halok bele vagy alakul ki komolyabb szövődmény, de ezt én önkéntesen veszem fel, beadják. Kockázat kisebb, de ezt annak mondják, aki a kicsibe beleesett, vagy már csak a családjuknak... Ha még 1% sincs, ekkora oltási számnál már jelentős mennyiségről beszélünk. Meg hát azért a statisztika ferdíthető, megkérdőjelezhető annak hitelessége.



2021. szept. 1. 00:47
 81/122 anonim ***** válasza:
100%

Segítek kicsit, jó

[link]

2021. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/122 anonim ***** válasza:
23%

78


Attól, hogy


- az influenzánál jóval nagyobb a halálozása

- a járvány csúcsai alatt tele voltak a kórházak COVID-osokkal, nemcsak Magyarországon!! Olaszország, New York megvan?

- sok ember brutál durván beteg

- rengetegen poszt-COVID-osak.


Sokan annyira korlátoltak, hogy világméretű összeesküvés-elméletet sejtenek vagy azt hiszik, a saját ismerősi körük egy reprezentatív minta...

Az a baj, hogy ezek a végtelenül buta emberek közöttünk járnak, szavazati joguk van.



Mint ahogy az egyik korábbi válaszoló, én is azt kérem, ha betegek lesztek a COVID miatt, ne menjetek orvoshoz. Ha kaptok egy jó kis citokinvihart vagy autoimmun folyamatok indulnak, akkor így jártatok.

2021. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/122 anonim ***** válasza:
93%

78 és mennyi is a halálozás? Mondjak teljesen hétköznapi dolgokat, aminek nagyobb? Azoktól is rettegsz?


Amúgy hol legyenek a betegek, ha nem kórházban? Kik legyenek a kórházban, ha nem a betegek... Nem értem.


Sok ember durván beteg... Kik azok és hol vannak most?


Én voltam covidos, az ismerőseim nagy része volt covidos, de még kórházba se került senki... Biztos van olyan, aki igen, de kérdem én: hol az apokalipszis, semmiben amiben hiszel?

2021. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/122 anonim ***** válasza:
A rákban évente többen halnak meg mint ebben a "járványban"...
2021. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/122 anonim ***** válasza:
100%
[ma 11:21]: Honnan veszed, hogy rákban halnak meg emberek? Nem lehet, hogy azok egyébként is meghaltak volna, csak beszámolják őket rákos halottnak, hogy a gyógyszercégek nyerészkedjenek a kemoterápiás szereken?
2021. szept. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/122 anonim ***** válasza:
100%
85 de, amúgy simán lehet. Ellenben a válaszoló a te logikádnak megfelelően válaszolt, szóval nem nagyon értem a problémád
2021. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/122 anonim ***** válasza:

[ma 10:52]: Azért legalább vesd össze a korábbi évekkel. Csányi becsült vagyona

2017-ben 293 Mrd forint,

2018-ban 317 Mrd forint,

2019-ben 368 Mrd forint,

2020-ban 393 Mrd forint.

A covid előtti években többet gyarapodott, mint a covid alatt.


Mellesleg azért van abban valami cuki, hogy a Forbes számait elhiszed, a KSH-ét nem. :)

2021. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/122 anonim ***** válasza:

[ma 12:19]: Én meg az ő logikája szerint írtam. Neked mi a problémád? :)


Komolyra fordítva a szót. Nem, én a valóságban a daganatos megbetegedések veszélyességében sem kételkedem. Én tudom, hogy a világ több millió orvosát, gyógyszerészét, ápolóját nem lehet lefizetni, mert arra a világ összes pénze se lenne elég. A daganat sok halálért felelős -> a daganat veszélyes. A szív- és érrendszeri betegségek sok halálért felelősek -> a szív- és érrendszeri betegségek veszélyesek. A covid sok halálért felelős -> ... házi feladat kitalálni, mit kell ide írni. És még lehetne ide írni 8-10 másikat.


Időnként elmegyünk daganatszűrésre, megméretjük a vérnyomásunkat, a covid ellen pedig oltást veszünk fel. A többi 8-10 ellen is megtesszük, ami a módunkban áll. Számomra ez logikus. Nem az, hogy egyet kipécézünk, azt (annak veszélyességét, komolyságát) elkezdjük tagadni, és az ellen nem védekezünk.

2021. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/122 anonim ***** válasza:
91%

Nem is a covid a lenagyobb veszely, hanem amilyenne valtoztatja az embereket. Az oltott es oltatlanok kozott is vannak bunko, gonosz emberek, de velemenyem szerint a tobbseg normalis (meg azok is akik kozott jobban kielezodnek az ellentetek egyes vitak soran).

Ez a jarvany az oltatlanok egyik extrem csoportjabol paranoid skizofreneket csinal, akik minden mogott (meg egy PCR tesztben is) valamilyen osszeeskuveselmeletet latnak. Erre meg persze ráfoghato a tudatlansag, viszont amit egyes oltottak csinalnak, az kimaxolja a gonoszsag fogalmat, azt a fasisztoid felfogast, ami szaz evvel ezelott vilaghaborut eredmenyezett.

Konkret peldat is tudok mondani. Van/volt egy baratnom, akit regebb ota ismerek, de a jarvany altal kimutatta a foga feherjet. Amikor még mindketten oltatlanok voltunk, akkor csak feltetelek mellett akart talalkozni velem, szigoru tavolsagtartassal (egy egeszseges fiatal lanyrol beszelunk), utana o megkapta az oltast, en viszont nem. Egyre kevesebbet keresett, lathatoan elkezdett lenezni/megvetni, ugy kezelt, mint egy leprast, pedig egeszseges voltam/vagyok, idovel mar talalkozni sem volt hajlando, ha igen, akkor csak maszkban, de a kavezoba mar nem ult be velem, mert oltottkent felt hogy elkapja tolem a virust, es ennek hangot is adott. Gyakorlatilag ultimatumot adott: vagy beoltom magam vagy vege a baratsagunknak. Viszont nem ez csapta ki a biztositekot, hanem amikor elmeseltem neki, hogy mennyire borzaszto hogy egy maganorvos csak vedettsegi felmutatasaval vizsgalna meg, akkor nem azt mondta, hogy engem, oltatlant akar vedeni, hanem azt, hogy jol is teszi, felteni kell magunkat, oltottakat az oltatlanoktol, mert ok terjesztik a virust.

Hogy volt bor a pofajan…pedig meg a jozan esz is azt mondja, hogy aki oltott az vedett.


Szoval en azt gondolom, hogy ilyen szornyeket farag a jarvany az emberekbol. Pontosabban, valaki alapbol latens szornyeteg, es ez csak elohozza.


A tobbseg oltott/oltatlan akiket ismerek normalisak, elfogadjuk egymas nezeteit, nem diszkriminaljuk egymast. Annyi pozitivuma van az egesznek, hogy a romlott erkolcsu, pszichopatologias emberek megmutatjak a valodi onmagukat.

2021. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/122 anonim ***** válasza:
91%
87 csak 30 mrddal lett gazdagabb 2020-ban... Most komolyan, gyüjtést nem szeretnél szervezni neki?
2021. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!