Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki oltatlanul elkapja a...

Aki oltatlanul elkapja a koronavírust, az biztos, hogy lélegeztetőre kerül?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 20:45
 61/119 anonim ***** válasza:
16%

Figyelj, amennyi ember meghalt körülöttem kb áprilisig, az brutális, 56-ban éltem volna ilyet át.


Azóta is minden ismerősöm azt meséli, kije halt meg és kije beteg.


Lehet, hogy neked az én halálom nem fáj, nekem se a tied, ugyanis oltatlanul veszélyben vagy.

2021. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/119 anonim ***** válasza:
16%

#43: hát figyelj, szerintem senkire nézve nem volt sértő a válaszom, leírtam az én meglátásaimat, tapasztalataimat, és máris okoskodok, ellenben cáfolatot nem kaptam, csak cirka annyit, hogy elmúltam 10 éves, meg hogy szakmabeli nem hasonlítja össze a két oltást. Ha már itt tartunk az MMR, azaz morbilli-mumpsz-rubeola oltás élő attenuált kórokozót tartalmaz, tehát valóban nem úgy működik, mint bármelyik covid oltás. De ha laikus lennék bennem felmerülne a kérdés, hogy nem-e veszélyesebb egy élő kórokozót kapni, mint egy fehérjét a vírus felszínéről? A kanyarót mégse bántjuk. Se a BCG-t, se a HepB-t, se a többit. Gondolom a többség nem is ismeri, hogy milyen gyakran vagy ritkán fordul elő a postvakcinációs encephalitis például.


Valahogy úgy érzékelem, hogy az emberek többsége telibe egybemosta a kormány összevissza tájékoztatását, ésszerűtlen intézkedéseit azokkal az emberekkel, akik még próbálnak valami értelmeset kezdeni a helyzettel, hogy valahogy kijöjjünk ebből a szarból. Pubmeden szét lehet nézni, egy milliárd covid cikk van már. Egyre többet tudunk, csak még mindig nem eleget.

2021. nov. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 anonim ***** válasza:
82%

61

Jaj igen, az oltott nincs veszélyben ugye? 😂 Ezt meséld azoknak is akik oltottként vannak lélegeztetőn.

2021. nov. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 anonim ***** válasza:
14%
#63: senki nem mondta hogy az oltott nincs veszélyben, annyiszor túl lett már ragozva ez is. Nem mindegy mit kapott, mikor kapta, mennyit kapott, és ha ezek mind klappolnak még akkor sem garantált a siker, mert mindenkinek más az immunrendszere. 3 pfizert kaptam, mégis maszkot hordok és rendszeresen fertőtlenítem a kezem. Ettől még bizonyított tény, hogy az oltottak kisebb arányban lesznek súlyos betegek, mint a nem oltottak. Tudom, az lenne az egyszerűbb, ha beadnád és hasta la vista, nincs több vírus, de sajnos ez nem így működik, egyik védőoltás sem igy működik.
2021. nov. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/119 anonim ***** válasza:
64%

64

Mese 😂 nagyon megetettek téged a mesékkel. És nagyon hatott.

De légy nyugodt akkor hogy biztonságban vagy. Ha neked emiatt fáj a fejed 😂

2021. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/119 anonim ***** válasza:
78%

61, kifejtenéd bővebben, hogy oltatlanul miért vagyunk veszélyben?

Több hozzászóló írta, hogy a covid kezdete óta még csak náthás sem volt. Eddig sem voltak betegesek. Volt aki írta, hogy csak a jogosítvány meghosszabbítása miatt jár orvoshoz. Tehát akik eddig nem kértek ebből a "csodaszérumból", a mai napig egészséges emberek, köztük én is. Akkor mi veszélyes ránk? Mesélj....


Az összes oltott kolléganőm ősztől folyamatosan beteg.


Egyik kolléganőm két hete kapta meg a 3.oltást, 1 hete táppénzen van.


Apám cégénél mindenki be van oltva, fele cég covidos, köztük apám is. Őt nagyon kiütötte. Szerencsére nem került kórházba. Anyám oltatlanként kapta el, egy kis náthát leszámítva könnyen átvészelte.


Ismerős, oltatlanként lett covidos. Mire eljutott oda, hogy mehet tesztre, már semmi baja nem volt.

2021. nov. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/119 anonim ***** válasza:
89%

#41: "Én tényleg nem tudom mitől függ ez, engem is érdekel. Vannak olyanok, akik be vannak oltva és mégis kórházba kerülnek, lélegeztetőgépre kerülnek, míg vannak olyanok, akik nincsenek beoltva és simán átmegy rajtuk mint egy rosszabb nátha."

Azt régóta tudjuk, hogy vannak csoportok, akikre nagyobb veszélyt jelent ez a betegség. Most is túlnyomórészt közülük kerülnek ki azok, akik (akár oltva vannak, akár nem) kórházba kerülnek. Ha pedig bekerülnek, akkor már nem valami jók az esélyeik, hogy meggyógyulnak. Talán a 62-es kommentet író el tudja nekünk mondani, mégis mivel kezelik most a kórházi betegeket. Még mindig a kudarcot vallott remdesivirrel, aminek durva mellékhatásai lehetnek, pl. légzési nehézség, és már a WHO sem ajánlja? Légzési nehézség esetén mindenkit lélegeztetőgépre tesznek, vagy próbálják ezt elkerülni oxigén adásával, altatás nélkül? Az intenzívről hány % kerül ki élve, javult-e ez az arány a járvány kezdete óta? Ha nem javult, akkor ideje lenne a kórházi protokollt felülvizsgálni.

Azt is tudjuk, hogy vannak nagyon alacsony kockázatú csoportok. Aki alapvetően egészséges és normális testsúlyú, annak oltottként és oltatlanként is alacsony marad a kockázata (hacsak nem lép közbe az oltás miatt az ADE). Ezt a kockázatot tovább lehet csökkenteni vitaminok szedésével és egészséges életmóddal.

Mit lehet tenni, ha valaki észleli magán a COVID tüneteit? Nos, nekem nemrég volt egy COVID-szerű légúti fertőzésem. Bevetettem mindent: magasabb dózisú D, C és B komplex vitaminok, cink, NAC, nyers gyömbér, kurkuma, eukaliptuszos orrspray, illóolajok, gyógyteák. Nem bíztam a véletlenre. Fél napra teljesen elment a szaglásom, utána visszajött. A köhögésig el se jutottam. Nem tudom, hogy COVID volt-e, nem teszteltettem, csak otthon maradtam a teljes gyógyulásig. Majd ha csináltatok antitest-vizsgálatot (tervben van), kiderül, hogy tényleg COVID volt-e.

A 62-es azt is elmondhatná, hogy ha ez egy ilyen veszélyes, gyorsan terjedő vírus, hogy lehet az, hogy egy háztartáson belül nem fertőződik meg mindenki, akkor sem, ha nincsenek beoltva és nem szeparálják el magukat a fertőzöttől? Több családot is ismerek, ahol ez történt, PCR tesztet is csináltattak.

Létezik olyan tudományos tanulmány, ahol azt vizsgálták, hogy azok, akik többszöri kitettség ellenére sem kapták el a vírust, vajon miért lehetnek rezisztensek?

2021. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 anonim ***** válasza:
94%
#62! A #43 te voltál, de szerintem nekem szól a válaszod (#48). Én egy szóval nem írtam, hogy sértő dolgot írtál volna. Egy másik válaszolónak írtam, aki mindenkit szakértőnek hisz, aki vele ért egyet. Arra próbáltam rávilágítani, hogy az írásodból az nem derül ki. Cáfolatot azért nem írtam, mert nem akartam offolni a kérdést. De mindjárt írok egyet, csak egy másik kommentben, mert folyton lefagy a telefonom és félek, hogy hiába írok regényt, ha nem tudom elküldeni, mert elveszik. Annyira nem érek rá, hogy egész nap próbálkozzak, de egyszer megpróbálom.
2021. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/119 anonim ***** válasza:
89%
Nekem most 7 oltatlan ismerősöm van teszt pozitivitás miatt, köhögés, taknyos állapot végett karanténban OTTHON. Semmi bajuk, elvannak, mint Marci Hevesen...
2021. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/119 anonim ***** válasza:
89%

41-es vagyok. Hála az égnek majdnem 2 év alatt oltatlanként (ez is annyira gáz amúgy, hogy két csoportra osztjuk a társadalmat és vannak az "oltottak" meg az "oltatlanok" és így megbélyegezzük egymást) nem sikerült elkapnom ezt a nagyon veszélyes vírust és egyetlen családtagomnak, közeli ismerősömnek sem. 1-2 emberről tudok a távolabbi ismerősök között, de szerencsére ők sem kerültek kórházba, és úgy tudom, még akkor betegedtek meg, amikor nem volt oltás vagy még csak elkezdték az oltásokat, így ők akkor még nem voltak beoltva. Egyik barátnőm barátjának az anyja volt covidos, mégsem kapta el, illetve egészségügyi szakgimnáziumban tanult, mentek gyakorlatra a kórházba, a mai napig nincs neki se semmi baja. Édesapám feleségének az édesanyja 60 éves, utólag derült ki, hogy átment rajta a covid úgy, hogy semmit nem észlelt belőle (és apámék sem kapták el, pedig mivel nem tudták, hogy covidos, találkoztak vele), de az is igaz, hogy ő nagyon fitt, nagyon egészségesen él.

Most már a legtöbb családtagom nekem is oltott, de nem mindenki és akik nincsenek beoltva, azok sem kapták el, kutya bajuk, még csak betegek sem voltunk, én sem.

2019 decemberében voltam legutóbb beteg, ki tudja, lehet az is covid volt (bár nem hiszem), mert ugye akkor kezdődött, csak akkor még nem volt ekkora hisztéria belőle, hanem próbálták eltitkolni. Folyt az orrom, köhögtem, eleinte fájt a torkom meg a fejem, rekedt voltam.

Nagyon sajnálok mindenkit, aki covidban elhunyt vagy kórházba került, tudom, hogy én szerencsés vagyok, hogy nem tapasztaltam ilyet, részvétem, elhiszem, hogy van ilyen és az egészséges életmód sem garancia mindenre, de biztosan sokat számít és olyan érdekes, hogy erről soha sehol nem beszélnek! Soha nem mondják azt, hogy éljél egészségesen, mozogj, ne hízz el, szedj vitaminokat, erősítsd az immunrendszered stb., csak hogy vedd meg az X gyógyszert, meg menjél beoltatni magad.

Jelenleg én azt gondolom, hogy elég kicsi esélye van, hogy én elkapjam ezt a vírust, mert nem élek jelenleg olyan életmódot, hogy nagyon ki lennék téve ennek a veszélynek. Nem azt mondom, hogy nem kaphatom el, mert bármi lehet, de nem tartom valószínűnek, arra meg pláne nagyon kicsi esélyt látok, hogy én ebbe belehalnék...

Nekem is erős az immunrendszerem, fiatal vagyok, soha nem szoktam betegeskedni (ha igen, az is csak kb. 2 évente egy kis nátha, az orvos már ezer éve nem látott), szedek vitaminokat, mozgok eleget, normál testalkatom van, nagyrészt egészségesen táplálkozom, nincs semmilyen betegségem, nem dohányzom. Influenzás sem voltam soha és csak a kötelező oltásokat kaptam meg. Jelenleg pedig sokat vagyok itthon, heti kétszer szoktam eljárni esti iskolába, ahová elég kevesen járunk be, tehát bőven van köztünk távolság, szellősen ülünk, bevásárolni és ügyet intézni pedig akkor megyek, amikor kevesen vannak, tömegrendezvényekre, bulikra nem járok, nem találkozom sehol sok emberrel. Egyedül, ahol sokan vannak, az a villamos, amit suliba menéshez használok, ott ugye felveszem a maszkot, távolságot tartani nem tudok, de nem állok bele az emberek nyakába és van, hogy pár megállót legyaloglok, ha ráérek és rengetegen vannak. Itthon és az iskolába beérve alaposan kezet mosok, máskor kézfertőtlenítőt használok, koszos kézzel nem nyúlok a számhoz/szememhez, de most már hogy jön a tél, egyre gyakrabban fogok kesztyűt is hordani. Nem hiszem, hogy nekem rettegnem kéne.


A média meg azt a hamis képet próbálja elhitetni az emberekkel, hogy ha be vagy oltva, akkor tök jó, védve vagy (védettségi igazolvány ugye), ha meg nem vagy beoltva, akkor szinte úgy viselkednek, mintha leprás lennél és te terjesztenéd a vírust, és biztos el fogod kapni és bele fogsz halni. Hagyjuk már...

2021. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!