Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki oltatlanul elkapja a...

Aki oltatlanul elkapja a koronavírust, az biztos, hogy lélegeztetőre kerül?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 20:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/119 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj ezzel a "környezetemben így meg amúgy van" meg "olvasom a neten a sztorikat" álláspontokkal, hogy a valóságnak csak egy kis szeletét látod. Ha ez alapján tájékozódnék, akkor valszeg én is tojnék az egészre, mert az én ismerősi körömben se oltott se oltatlan nem volt még súlyos beteg, talán egyetlen egy volt kórházban pár napig. Ez alapján valóban egy humbug ez a járvány. Aztán bemegyek a kórházba dolgozni és félve húzom fel a második maszkot az arcomra...

Sajnos politikai mederbe helyezték a járványt, az oltásokat. Propaganda plakátokkal reklámozzák az oltást, mintha csak valami tusfürdő lenne. Pedig érdemleges tájékoztatást a szakmának kellene adnia, csak éppen minden ember, aki nyilatkozik, azt az emberek a kormány lefizetett szócsövének hiszik. Pedig a sok idióta cikk között időnként fellelni valami értelmes tájékoztatást is. Lényeg a lényeg, a szakmai oldal egyöntetűen úgy véli, hogy szignifikáns terhet ró ránk a koronavírus, hogy jelentősen leterheli az ellátást, a delta vírus már korban sem válogat, az esendőt és a fiatalt is támadhatja, és egyszerűen nincs rá kezelés. Csúsznak a műtétek, nőnek a várólisták, mert az altatóorvosok fele jelenleg is a covidosokat látja el. Az oltás nem valami szentelt víz, nem mindig működik, nem mindig és nem is örökké véd, a hatása lecseng. De szerintem érdemesebb adni magadnak egy esélyt a védekezésre, mert nem tudod, hogy majd a covid vagy a covidbol adódó emberhiany milyen hatással lesz rád a jövőben. És még mindig nagyobb az esélye, hogy a covidtol lesz bajod, mint az oltástól.

2021. nov. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/119 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! És azt is hogy nem veszekedésbe ment át a téma, hanem tényleg normális hangnemben írtatok :)
2021. nov. 17. 07:05
 23/119 anonim ***** válasza:
84%
21. " És még mindig nagyobb az esélye, hogy a covidtol lesz bajod, mint az oltástól" Na látod, én és sok másik ember, ebben nem vagyunk biztosak. 11-es
2021. nov. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/119 anonim ***** válasza:
72%
Ez is egy érdekes videó, ezt a hírt sem látod a híradóban és nem látod az óriásplakátokon sem: [link]
2021. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/119 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Ez egy nagy propaganda duma, egy hatalmas hülyeség.

Harmadjára vagyok vírusos, oltatlan és semmi bajom.

2021. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/119 anonim ***** válasza:
77%

"És még mindig nagyobb az esélye, hogy a covidtol lesz bajod, mint az oltástól." Ez talán a magas kockázatú csoportok esetén lehet igaz (idősek, cukorbetegek, bizonyos gyógyszereket szedők, elhízottak). Minél fiatalabb és egészségesebb valaki, az oltások kockázat/haszon aránya annál kedvezőtlenebb.

A COVID esetén vannak ismert megelőzési módok. Vitaminok (D és C), cink stb. Az oltási mellékhatások ellen nincsenek, nem tudjuk, miért lesz valakinek baja az oltástól, másnak meg nem. Mivel a mellékhatások előfordulásának elemzésével nem igazán törődnek az illetékesek, nem lehet tudni, hogy ez az esély egyes korosztályokban mennyire tér el.

Ha COVID-os leszel, az első tünetek megjelenésétől kezdve van kb. 1 heted, hogy megtedd a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy ne kerülj súlyosabb állapotba és kórházba. Az oltást követően a súlyos mellékhatások akár azonnal is bekövetkezhetnek (pl. anafilaxia). A súlyos mellékhatások egyike a halál, akár 1 napon belül is.

2021. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/119 anonim ***** válasza:
80%
"Harmadjára vagyok vírusos" - ez mit jelent, 3x teszteltél pozitívat? Vagy beteg is voltál, jellemző tünetekkel?
2021. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/119 anonim ***** válasza:
100%

27

Harmadjára ülök 2 hetes karanténban mert pozitív lett a tesztem. Mindhárom alkalommal ugyanazok voltak a tünetek: fáradékonyság, orrdugulás, fejfájás, elvesztettem a szagokat és ízeket.

2021. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/119 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 4 ismerősöm, rokonom kapta el. 1 nem volt oltott. 3 kétszer. Az egyik oltott lélegeztetőn van. 50 körül lehet. Többiek otthon karanténban gyógyultak.
2021. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/119 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, egész egyszerűen arról van szó hogy van akinek a szervezetére ez a vírus radikálisan hat, van akin pedig simán végigmegy függetlenül attól hogy oltott vagy sem. Van aki meghal egy darázscsípéstől van aki szinte meg sem érzi, ez is ilyesmi lehet. Olvastam több kutatást hogy többek között különböző speciális généktől, etnikumtól is függ mennyire lesz súlyos.
2021. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!