Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki oltatlanul elkapja a...

Aki oltatlanul elkapja a koronavírust, az biztos, hogy lélegeztetőre kerül?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 20:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 anonim ***** válasza:
92%

Ezeket így nem lehet megmondani. Én tényleg nem tudom mitől függ ez, engem is érdekel. Vannak olyanok, akik be vannak oltva és mégis kórházba kerülnek, lélegeztetőgépre kerülnek, míg vannak olyanok, akik nincsenek beoltva és simán átmegy rajtuk mint egy rosszabb nátha.

Nem lehet kijelenteni semmit.

2021. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/119 anonim ***** válasza:
64%

[ma 14:19]: Ismétlem, konkrétan hazugság, hogy bármit is mondott Mullis a covid és a PCR kapcsolatáról.


"Általában a vírusok okozta megbetegedések és a fertőzőttség deklarálására való alkalmatlanságáról beszélt és konkrétan a HIV vírus kimutatásáról is, szóval ez akkor a covidra is igaz kell legyen."

- Persze, hiszen minden vírus egyforma... Ja, távolról sem.


De hogy tisztába tegyük. Arról beszélhetett Mullis (bár ennek se találom hirtelen nyomát), hogy a PCR teszt nem fogja megmondani, hogy az illető megbetegszik-e, és ha igen, akkor mennyire. Arról soha nem beszélt, hogy a vírus kimutatására alkalmatlan lenne a tesztje. Éppen arról beszélt, hogy lényegében akármilyen kicsi partikulaszám esetén ki tudja mutatni a teszt a vírust, merthogy arra van kitalálva. Cserébe azt valóban nem tudja megmondani, hogy mennyire lesz beteg a fertőzött egyén, mert nem arra van kitalálva. Vírus"realisták" (és a laposföldesek, gondolom) ezt úgy interpretálják, hogy Mullis szerint is alkalmatlan a PCR a covid kimutatására. Gratulálok nekik.

2021. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 anonim ***** válasza:
38%

#23: márpedig erről aztán már egy rakás statisztika van. Sokkal gyakoribb a covid szövődmény, mint az oltás utáni. Ráadásul súlyosabb, maradandóbb is, oltás után még az az elenyésző számú is zömében reverzibilis. De miért pont a covid vakcináktól félünk? A kanyaró ellenitől is lebénulhat a fél arcod meg lehet anafilaxiás sokkod, mégis kérdés nélkül beadatjuk.

#26: nem tudom hogy ezeket az adatokat honnan veszed, a fiataloknak is kevesebb rizikóval jár az oltás, mint átesni a fertőzésen.

A C és D vitamin nagyon jó, csak a delta esetén lényegében mint halottnak a csók.

A mellékhatások elemzésével nonstop törődnek.

Azt se tudjuk, ha már itt tartunk, hogy a covid miért szalad át valakin nátha formájában, mást pedig miért tesz lélegeztetőgépre. Ez szerintem aggasztó.

Mondd, mik azok a szükséges lépések? Mert hogy egyébként nincs covid specifikus gyógyszerünk, a favipiravir pedig nem csodaszer. Esetleg antitestet kaphatnak az érintettek, de abból is a kombinált készítmény kell, és csak akkor válik be, ha nagyon korán adod. Erre lényegében elenyésző esetekben van példa. Van hogy reggel érkezik a beteg, este meg tolják ki tepsiben.

Oltás után fél óraig kötelező megfigyelés van, pont az anafilaxia miatt. Ami egyébként iszonyú ritka, és ott helyben beléd is vágják a tonogent.

2021. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/119 anonim ***** válasza:
13%
Oltass, ha jót akarsz magadnak, de sürgősen! Egy közeli ismerősöm orvosként dolgozik kórházban,és nagyon durva dolgokat mesél erről a deltáról. :( Ne akarj oda jutni.
2021. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/119 anonim ***** válasza:
91%
Szeptemberben voltam deltás, 4-5 nap volt ebből 3 nap elég durva, nagyon gyorsan romlott az állapotom majd gyorsan javult. Az tény, hogy 12 óra alatt ágyba vágott és 130-as pulzus mellett 39 fokos lázban vacogtam. Másnap ordenáré köhögés kezdődött és 3 napig tartott. 1 hét alatt jöttem ki teljesen belőle. Keményebb influenza jellegű csak ez a magas pulzus nem volt nálam influenzában még. Azóta elmúlt az is, semmi bajom.
2021. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/119 anonim ***** válasza:
91%
Hozzáteszem oltatlan vagyok :)
2021. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 anonim ***** válasza:
24%
43-ason látszik, hogy vagy szakmabeli, vagy legalábbis hobbiból brutálisan beleásta magát. De inkább az előbbi. Viszont le van pontozva. No comment.
2021. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 anonim ***** válasza:
81%
#47! Ó, nagyon. Csak okoskodik, pont, mint te szoktál. De muti már, hol írt valami szaktudásról árulkodó tényt a 43, mert én sehol se találom?
2021. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/119 anonim ***** válasza:
82%
43-ason annyi látszik, hogy beszippantotta a kovidszekta.
2021. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 anonim ***** válasza:
21%

Neked talán szabad okoskodnod??


Akkor szétszedem neked a válaszát.


"márpedig erről aztán már egy rakás statisztika van. Sokkal gyakoribb a covid szövődmény, mint az oltás utáni. Ráadásul súlyosabb, maradandóbb is, oltás után még az az elenyésző számú is zömében reverzibilis. De miért pont a covid vakcináktól félünk? A kanyaró ellenitől is lebénulhat a fél arcod meg lehet anafilaxiás sokkod, mégis kérdés nélkül beadatjuk."


Ezek szerint egy rakás statisztikát néz, ismer, tudja őket értelmezni és ismeri a többi oltást is.


"A C és D vitamin nagyon jó, csak a delta esetén lényegében mint halottnak a csók."


Mondjuk ehhez tájékozottnak sem kell lenni, hogy tudja az ember.

Náthánál sem ér. Influenzánál sem ér. Hányás-hasmenés vírusnál se. Bárányhimlőnél sem. Tetanusznál sem. Torokgyíknál sem.


"Azt se tudjuk, ha már itt tartunk, hogy a covid miért szalad át valakin nátha formájában, mást pedig miért tesz lélegeztetőgépre. Ez szerintem aggasztó."


48-as, te talán tudod?


"Mondd, mik azok a szükséges lépések? Mert hogy egyébként nincs covid specifikus gyógyszerünk, a favipiravir pedig nem csodaszer. Esetleg antitestet kaphatnak az érintettek, de abból is a kombinált készítmény kell, és csak akkor válik be, ha nagyon korán adod. Erre lényegében elenyésző esetekben van példa. Van hogy reggel érkezik a beteg, este meg tolják ki tepsiben."


Ez alapján kórházban dolgozik, vagy minimum orvos másvalahol, vagy ha nem, hobbiból nagyon beleásta magát.


"Oltás után fél óraig kötelező megfigyelés van, pont az anafilaxia miatt. Ami egyébként iszonyú ritka, és ott helyben beléd is vágják a tonogent."


Nekem például utána kellett néznem annak, mi az a tonogen.

2021. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!