Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1N1. Még most sem oltattok?

H1N1. Még most sem oltattok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 13:03
 101/160 anonim ***** válasza:
36%
"1 hete hallottam hogy 1 kisbaba elvileg az oltás miatt halt meg mert az anyja beoltatta magát, szoptatáskor a vírus h1n1 módban simán átment a gyerekre majd belehalt.." vagyok, a doktornő teljesen elvolt sápadva mert 1xrűen nemértette hogy mi baja lehetett, mert ő azt állapítottam eg hogy a anyuka beoltathatja magát, és a baba belehalt, elsőnek nem evett majd sorra ezek, többet nem tudok
2009. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/160 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenlőre hezitálok, nem tudom mikor teszek jót, vagy éppen rosszat.


Az biztos, hogy van rizikócsoport, akiknek nagyon érdemes megfontolnia. ( daganatos, vagy más krónikus betegségben szenvedők, tüdőbetegek főleg, súlyosan elhízottak és a terhesek - utóbbinál a legnehezebb dönteni szerintem)


A 49. héten az ÁNTSZ 10 influenza A(H1N1)v fertőzött haláláról

értesült. Közülük hat személy egy vagy több krónikus alapbetegsége miatt az influenza

szempontjából fokozottan veszélyeztettek csoportjába tartozott (négyen 42-64 évesek és ketten a

65 éven felüliek korcsoportjába tartoztak). Az alapbetegség nélküli négy személy közül három

elhízott (24, 40 és 41 éves), egy várandós (20 éves) volt. 58 fő, 10

gyermek és 48 felnőtt részesült intenzív ellátásban. A súlyos légzési elégtelenség miatt gépi

lélegeztetést igénylő új betegek száma (30 fő) megegyezett az előző hetivel.

Az 50. héten az ÁNTSZ 13 influenza A(H1N1)v fertőzött haláláról értesült. Ezen a héten halt

meg az első gyermek pandémiás influenza következtében. A 10 éves gyermek több, idegrendszert

érintő idült betegségben szenvedett. További tíz személy az influenza szempontjából fokozottan

veszélyeztettek csoportjába tartozott egy vagy több krónikus alapbetegség miatt (nyolc fő a 30-64

éves, két fő 65 éven felüli). A két, korábban egészséges elhunyt közül az egyik várandós (40 éves)

volt. www.oek.hu



A heti válasz oldalán találtam ezt a statisztikát (érdekelet, hogy mennyire veszélyes a helyzet, előző években mennyi halálos áldozata volt pl az influenzának), kiegészítettem zárójelben a KSH adatai alapján. [link]


A hagyományos influenzában meghaltak száma:


2007: 10 (15-39 évesig 1 , 40-59 4, 60 felett 5)

2006: 2

2005: 24 (0-14 éves 2 , 15-39 éves 2, e felett 20)

2004: 11

2003: 35

2002: 8

2001: 15

2000: 45


A tüdőgyulladásban meghaltak száma:


2007: 740

2006: 687

2005: 867

2004: 876


Közben feltűnt egy pár adat.

Évente ennyien halnak meg


öngyilkosság miatt közel 500,

daganatos betegségekben 500 felett

mind a 15-39 éves korosztályból!


terhesség, gyermekágy vagy szülés közben 5-8 nő évente

motorbalesetben évente 500 felett


Évente 6-10 kisgyermek agyhártyagyulladás miatt és 10-20 tüdőgyulladás miatt. Alsó légúti megbetegedések miatt még több.


Szóval erről az jutott eszembe, hogy sok minden más is van, amivel törődhetne a média (és az emberek) még, sőt, ami még több ember életét megmenthetné. persze nincs minden ellen védőoltás sem.


Természetesen nem kicsinylem le ennek a vírusnak a veszélyét sem. Mert bármi lehet még, csak most kezdődik a tél.

Nem értem azokat akik vagy az egyik vagy a másik oldalt szídják viszont. Ez mindenkinek a saját döntése, hogy gyermekének, magának beadatja-e vagy sem. Senki nem veszi félvállról szerintem. Mindenki a saját legjobb tudása, és ismeretei, meggyőződése alapján dönt. Ne bántsuk egymást.

2009. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/160 anonim ***** válasza:
100%
az lemaradt, hogy évente kb 50 gyermek 0-15 éves korig daganatos betegségekben
2009. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/160 anonim ***** válasza:
100%

Összegzés: A klinikai és a virológiai adatok értékelése alapján megállapítható, hogy

Magyarországon az 50. héten csak kissé erősödött az influenza aktivitása. Az országos

morbiditás 458,2%ooo-nek bizonyult, a lakosság érintettsége továbbra is

mérsékeltnek/közepesnek minősíthető. A pandémiás vírus ezen a héten legintenzívebben

Közép- és Észak-Magyarországon valamint az Észak-Alföldön terjedt. www.oek.hu

2009. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/160 anonim ***** válasza:
65%

De nem ám! Ezeket nézzétek meg, mielőtt döntötök!!!


http://www.youtube.com/watch?v=YZUnwN-Dtpo


[link]

2009. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/160 anonim ***** válasza:
65%
ugyan má
2009. dec. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/160 anonim ***** válasza:
22%
Nem szeretem az ilyen összeesküvés elmélet gyártókat.Ez csak a filmben volt jó Mel Gibsonnnal.
2009. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/160 anonim válasza:
86%

Mi eddig úgy voltunk, hogy nem oltatjuk magunkat. De a 1.5 és 4 éves gyermekem is beteg lett. Nekem is az orvosom azt mondta, hogy már influenzás vagyok. Annyit mondott, hogy C vitamin, sok folyadék és pihenés. Semmi antibiotikum vagy ilyesmi. Ha rosszul vagyok akkor elküld röntgenre.

A híradóban azt hallottam, hogy tojásallergiásokat nem lehet csak kórházban beoltani. Én az vagyok. Ez már kicsit gyanús is, hogy tényleg nem e veszélyesebb mint ahogy mondják. A dokim azt mondta, hogy Ő aztán engem be nem olt.

Nagyon kételkedem most is és nem tudom, hogy mit csináljak.


Ki tudja milyen ez az oltóanyag.

A gyermekem mikor megszületett a kórházban ugye a kötelező BCG oltást megkapta. És van aki újra kapja pár hónaposan, ha nem fakad meg. Na a mi városunkban az összes abban a hónapban született gyermek újra megkapta. Az orvos azt mondta, rossz volt az oltóanyag.

Akkor ez is vajon jó e, még szavatosság sincs rajta.

Az üzleteket megbüntetik, ha olyan áru van kint a polcon amin nincs rajta a szavatosság.

Annyi kérdés van: pénzről szól, népírtásról vagy tényleg járványról?


Végül mi se tudjuk oltassunk vagy ne.

2009. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/160 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2009. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/160 anonim ***** válasza:
16%

Azért azok a 30-70 éves emberek, akiknek gyerekkorukban beadták a kötelező védőoltásokat tudják, hogy mit kaptak?Akkor nem kísérleteztek ennyit, s abban sokkal több káros anyag volt, mit a mostani védőoltásokban.

Mégis felnőttünk, lettek gyerekeink és nem a higanymérgezésben haltak meg az emberek.Olyan marhaságokat tudnak össze-vissza hordani, hogy majd 20-30 év múlva lesz ennek hatása.

Lesz a fenéket. Ha fostok beadatni a védőoltást, akkor ne adjátok be, de marhaságokat ne terjesszetek a neten, melyek még még nagyobb marháktól származnak.


Ha meg ilyen összeesküvés elméleteket akartok olvasni, akkor keressetek rá a könyvesboltokban.

Elvis él, Marilyn Monroe-t elrabolták az Ufok és a holdraszállás nem is történt meg....

Bla, bla, bla...

2009. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!