Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1N1. Még most sem oltattok?

H1N1. Még most sem oltattok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 13:03
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/160 anonim ***** válasza:
60%

Én okos vagyok és felelősségteljes. Mégsem oltatok. Jó észbeli képességeimmel, és felelősségemmel el tudom dönteni, mikor lesz szükségen rá! Most nincs. Nem vagyok buta! Magamat én ismerem legjobban! Ki döntene felőlem?

Te vállalnád?


Másrészt 10-15 ezer forintból birok én a családomnak természetes immunvédelmet biztosítani!

Nálunk a Mikulás is sav. káp.-t hozott, s naponta megy idegeskedő ímél a gyereknek, hoyg mosson kezet!

2009. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/160 anonim ***** válasza:
87%
:D:D:D helyes! Százezer dolog van, amivel védheted magad! Én sem oltok, pedig terhes is vagyok és van egy kétéven aluli gyermekem is. Oltás nélkül de immunvédelemmel!
2009. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/160 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdésfeltevő! Valahol írtad, hogy az oltás elölt kórokozót tartalmaz, ez nem igaz. 2féle technológiával készülhet oltás: elölt ée legyengített, ez az utóbbi változat. És fertőz is, aki elkapta, nem olyan veszélyes módon, de pár napig, hétig egy minimális módon sajnos igen. Családtagok elkaphatják, veszélyesebb a szexuális partnerre nézve. Én beoltattam magam, nem tetszik ez az oltás körüli mizéria, mert tök felesleges, annyira azért nem vészes, de orvostanhallgatóként megkaptam ingyen, és nem szeretnék a vizsgaidőszakra lebetegedni. Persze nem biztos, de szerintem a barátom tőlem kapta el, mert pár napig nagyon beteg volt, én meg nem kaptam el tőle, ebből gondolom, hogy h1n1 lehetett, mert az ilyen légúti dolgokat én mindig elkapom, de most nem, gondolom az oltás miatt. Persze ő meggyógyult, és nem lett semmi baja, szóval ennyit a nagy hajcihőről.
2009. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/160 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, azt akartam írni, hogy az fertőz, aki megkapta az oltást.
2009. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/160 A kérdező kommentje:
Nekem leölt vírustörzsből készült vakcináról van információm...
2009. dec. 10. 15:43
 86/160 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon elölt vírus van az oltásban, így teljes képtelenség, hogy fertőzzön, mivel nem tud szaporodni. Az oltásban lévő vírusoktól biztos nem fertőz. (Egyébként az amerikai oltásban is elölt vírusok vannak, csak abban nem teljes vírus. Az oroszban őszintén megmondom gőzöm sincs mi van, talán egy kis vodka :)


Más kérdés, ha egy oltott ember később valahonnan elkapja a vírust (mert ő is elkapja, csak nála tünetmentes lesz, és gyorsan leöli a szervezet), akkor rövid ideig természetesen ő is fertőzhet, mint mindenki más. De NEM az oltástól, hanem mert elkapta máshonnan a betegséget!

2009. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/160 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Mégis mi a felelős döntés???

Az, hogy egy teszteletlen szert beadatsz magadnak, esetleg terhesen, aztán majd évek múlva mert vered a fejedet a falba, hogy mit tettél? Én nem hiszem, hogy ez lenne a felelős döntés. Egészséges ember még egy sem halt meg az új influenzába, a sima szezonálisba viszont annál több.

2009. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/160 anonim ***** válasza:
87%
napi egy fej fokhagyma, 2 km futás, 50 fekvőtámasz, forró fürdő, egy liter tea, 3 deci bor egy héten, napi egy korty svédcsepp, vagy egy feles pálinka, sok gyümölcs, vagy ha túlparázod napi 3szor 200mg C-vitamin. ha ez sem elég, jöhet ami akar, legalább nem adom tovább az evolúciótlan génjeimet:)
2009. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/160 anonim ***** válasza:
90%
14:17-es: hülye indok. Akkor mekkora lelkifurdalásod lesz, ha az oltás miatt kerül lélegeztetőgépre? Vagy még rosszabb? Vagy szülők nélkül kell felnőnie?
2009. dec. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/160 anonim ***** válasza:
84%
eléggé rosszul teszi az aki beoltatja magát, 1 rokonom patikába dolgozik és ott senkise oltatta bemagát a kövezkező miatt: ukrajnába aki beoltattam agát az beszopta mert a vírus átváltozott magyarul már az oltás nem véd elene, szerintem ittis ezlesz a másik pedig hogy az oltás 10-15 év mulva idegi hatások jelenthetnek meg. 1 hete hallottam hogy 1 kisbaba elvileg az oltás miatt halt meg mert az anyja beoltatta magát, szoptatáskor a vírus h1n1 módban simán átment a gyerekre majd belehalt..
2009. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!