Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Tudom, hogy nem...

Miért van ez? Tudom, hogy nem kellene élnem, mert semmi értelme az életemnek, és vágyom is a halálra, mégsem tudom megtenni a döntő lépést?

Figyelt kérdés

Nem félek a haláltól,csak az oda vezető úttól. Illetve néha még attól sem, mégsem tudok fizikailag ártani magamnak...Emiatt pedig csak mégjobban haragszom magamra. Hiába szoktatom magsm évek óta egyes halálnemek gondolatához, információt gyűjtök róluk, szinte mindet kívülről ismerem, egyiktől se félek, néhányat el is tudnék képzelni magamnak és már rengetegszer pontról pontra megterveztem hog mit hogyan fogok csinálni, mégsembtettem meg. Mit csinálhatnék, hogy legyen elég merszem?


Azt legyetek szívesek ne írjátok hogy menjek pszichológushoz, mert van amin ő se tud változtatni.


2019. szept. 14. 12:38
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
Átbeszéled vele a dolgokat és ráfog vezetni a megoldásra.Ez így nem jó?
2019. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Figyelj, úgyis ki akarod nyírni magad, akkor már miért ne próbálkoznál meg előtte egy pszichológussal?

Drága? Lehet! De mire spórolnál?

Ha sikerül, akkor ennyi pénzt, megért az életed szerintem. Ha nem, akkor meg nem tök mindegy, mennyi adósságot hagysz hátra?

2019. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
De vannak olyan dolgok amiket nem fejben kell rendbe tenni. Már százerszer átbeszéltem magammal a dolgokat, de egyszerűen nem kérek ebből a nyomorult világból. Kinyírni meg nem tudom magam, erről szól a kérdés, nem arról hogy menjek-e pszichomókushoz vagy sem. Felőleg bekaphatja az összes.
2019. szept. 14. 14:45
 24/32 anonim válasza:
Akkor ezt tedd meg:Megpróbálsz egészségesebben élni,alszol eleget,sportolsz
2019. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Arra már válaszoltam, azért nem tudod kinyírni magad, mert nem elég nagyon a fizikai/lelki fájdalmaid.

Létezik olyan erős migrén, ahol az ember konkrétan öngyilkos lesz (számos alkalommal meg is történt már), annyira erősen fáj a feje.

Na, látod, nekik nem voltak ilyen gondjaik, nem írtak ki róla kérdést, nem töprengtek, hanem egyszerűen megtették, mert olyan erős volt a fájdalom.

2019. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél,köszi. Mindjárt bekapcsolom a Nóta tv-t...
2019. szept. 14. 14:53
 27/32 anonim ***** válasza:
Jaaaj a siránkozás az megy igaz kérdező? A legkönnyebb utat választani egyszerű mert nem kell semmiért sem küzdeni. Hát szomorú hogy ennyit jelent neked az élet. Más halálos beteg kisgyerekek mellett ott sír az anyjuk hogy meg fog halni te meg csak így dobálózni akarsz az életeddel? Hát van neked egyáltalán szíved? Nem csodálom hogy a kutya se akar téged barátnak ennyi önsajnálatot senki nem visel el. Szerinted minden felesleges szerinted semminek nincs értelme. Ha te magad nem akarsz kitörni ebből mert nem akarsz cseppet sem attól még igen is van értelme a pszichiáternek. Azért mert te egy életképtelen buts ember vagy mások még nem azok és hisznek dolgokban emberekben és érdekes ők ki tudnak az ilyen helyzetből jutni te meg csak sajnáltatod itt magad. Ezt a legegyszerűbb nem megy valami úgy ahogy én szeretném akkor egyből legyek öngyilkos? Nem őrültem meg nekem fontos az életem és igen képzeld el több millió ember van a földön akinek senkije nincs hanem tök egyedül van és még is éli az életét nem itt nyafog mint te. Jaj olyan dolgok vannak amin a pszichológus sem tud segíteni. Hagyjuk már a süket dumát. Sajnáld akkor magad ennyi agysejttel úgy sem tudsz jobbat.
2019. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Várjál, ne most, a bulibáró kezdi megtenni a hatását.
2019. szept. 14. 18:04
 29/32 anonim ***** válasza:
Általánosságban igazad van. De aki nem talál értelmét az életben az sosem látta meg milyen az élet. Az élet arra való hogy cselekedjünk, megéljünk dolgokat. Gondolom te Általánosságban érted hogy mi az élet értelme. Valóban nincs semmi értelme a létezésnek. De nem is ez a lényeg. Hanem az hogy ki tud használni amíg lehet ezeket az időket. Mert ha lepereg az életed akkor sok mindent megfogsz bánni. Rengeteg dolgokat. Azokat az elhalasztott dolgokat amiket megtehettél volna amíg lehetett volna. A létezésnek nem is az a lényege hogy értelmet adj hanem hogy ki tud használni és boldogan távozz majd az élők sorából. Ez a lényeg. Agyalhatsz az életről a lényegét sosem fogod megtudni.
2019. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
2019. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!