Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örök boldogtalanságra ítélt...

Örök boldogtalanságra ítélt emberek, ti hogy bírjátok a mindennapokat? Mit tesztek, hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos számomra nemrég, a 30. születésnapom alkalmából tudatosult, hogy el van rontva minden. Hogy felesleges küzdeni, nem lehet helyrehozni. A sok rossz döntés mellett (nem jó főiskolát, illetve végzettségeket választottam) annyira gyűlöl az élet, hogy esélyem sincs boldognak lenni. Nem fogok olyan életet élni, mint amit szeretnék.

Gondolom másoknak is nehéz. Ti hogy bírjátok, mit csináltok, hogy elviselhetőbb legyen ez a pokoljárás? A helyrehozás, a kijavítás nem lehetséges, de akkor mi a "megoldás"? Van megoldás, hogy legalább egy kicsit enyhítsük ezt az életnek nevezett rémálmot? Vagy bele kell nyugodni a felsőbb hatalom döntésébe és lehajtott fejjel, vesztesként tovább vegetálni?

30 F


2019. szept. 18. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/128 A kérdező kommentje:

#10-es: Ez esetben nem értelek. Az életed sínen van. Mégis itt "problémázol", mar bocsánat?! Szégyelld magad, hogy elhitetted másokkal, hogy minden veszve van! Van, akinek ez igenis probléma, ennyi együttérzés lehetett volna benned!


#9: 30 évesen megpróbálni rendbehozni??? 30 évesen új egyetemen elkezdeni tanulni felesleges. Középkorúként lennék pályakezdő - nevettek rajtam eleget az életben, nem hiányzik még ez is! 30 évesen már karriert sem lehet elkezdeni, ilyenkor az emberek már befutnak. Ennyi idősen már nem fogok ugrálni, ez a hajó elment.

Látszik, hogy soha semmilyen, valódi problémája nem volt.

2019. szept. 18. 21:34
 12/128 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 20 éves!

Lehet, hogy kioktatóra sikerült a hangnem, de úgy látszik, nem értette meg a lényeget. Ne kívülről várják a segítséget! A belső békét, boldogságot, elégedettséget mindenkinek saját magában kell megtalálnia. Kívülről jövő boldogság, elégedettség nincs.

Nagyon nagy baj, ha nem találja az apró örömöket az életében. Ebből csak az derül ki, hogy nem jó úton jár, másikat kell keresnie.

Leírtam, hogy én mit teszek azért, hogy én jól érezzem magam a bőrömben. A saját útját mindenkinek magának kell magtalálnia, de ne tőlünk fórumozóktól várják, hogy megmondjuk a tutit. 57.

2019. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/128 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!

30 évesen egyáltalán nem cikis pályakezdőnek lenni. Én 36 évesen keztem neki a főiskolának, egyik legöregebb voltam a hallgatók között, mégsem pusztultam bele. De van olyan ismerősöm, aki 52 évesen államvizsgázott a szegedi jogi egyetemen, és ő is túlélte.

Ne húzd az időt, keresd meg a saját utad! Ne mások életéhez méricsgéld a sajátodat, mert abból csak önsajnálat lesz, és megkeseredett ember válik belőled.

30 évesen bőven lehet tanulni, én is ezt teszem 57 évesen, lehet vállalkozásba fogni. Te tudod, mit szeretnél csinálni, hát valósítsd meg!

2019. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/128 A kérdező kommentje:

#12: azzal, hogy nem törődök a gondokkal, még ott maradnak. És súlyosbodnak. Lehet itt hobbit, érdeklődési kört találni, de attól a helyzet tragikus. És menthetetlen. Az életet elég egyszer elrontani. Én pedig többször megtettem.

Ha csak ilyen pótcselekvésekkel lehet kibírni ezt a poklot, akkor az életem legnagyobb hibája az, hogy évekkel ezelőtt nem gyilkoltam meg magam.

2019. szept. 18. 21:56
 15/128 A kérdező kommentje:

13: Nem ciki?!?!?!

Az sem ciki, hogy mások húszonévesen elérnek mindent, miközben te 30+ kezdesz neki?

Tényleg nem a valóságban élsz, és tényleg nem voltak valós gondjaid az életben. Fogalmad sincs az egészről.

Az élet verseny. Akkor tekinthető sikeresnek, ha nyersz. Ha legyőzöl másokat, ha legyőzöd az időt. Ez az élet értelme.

Pénzt szerzel, hogy elérj dolgokat. Párkapcsolatot kezdesz. Mindkettő arra vezethető vissza, hogy neked több/jobb értékeid vannak, mint másoknak. És akkor mondhatod, hogy nyertél az életben.

2019. szept. 18. 22:01
 16/128 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, te egy roppant nagy marha vagy, már ne is haragudj! :D

Pont azért nem értél el semmit, mert végig azt hitted, hogy másokat kell legyőzni, és majd az lesz a BOLDOGSÁG! Közben, akik valóban elértek valamit az életben, azok egyszerűen csak élvezték amit csináltak, nem pedig kényszeresen másokkal versengtek, épp ezért érték el, azt amit elértek.

Amíg másokhoz hasonlítgatod magad, és másokkal akarsz versenyezni, mindig is veszíteni fogsz!

2019. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/128 A kérdező kommentje:
16: Nem, nem ezért nem értem el a céljaimat. Hanem azért, mert rossz, helyrehozhatatlan döntéseket hoztam, plusz az élet is megleckéztetett egyszer-kétszer.
2019. szept. 18. 22:39
 18/128 anonim ***** válasza:
34%
Oké, ezt értem, de ez most azt jelenti, hogy mostantól a halálodig folyamatosan fogod ide írkálni az önsajáltató kérdéseidet?
2019. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/128 A kérdező kommentje:

18: Megoldani sajnos nem tudom. De ugyanakkor "beszélni" róla jó lenne. Ezért kérdezek.

Nem kell olvasni, elhiszem, hogy irritál, hiszen ha valakinek nincsenek gondjai, nehezen azonosul azzal, ha a másiknak nem sikerült.

2019. szept. 18. 23:08
 20/128 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy örök boldogtalanságra ítélt ember meg nincs más lehetőség. Max te ítélheted arra magad. Marhaságokat beszélsz! Te döntésed kezdesz e valami másba újba. Ha folyton azt mondogatod magadnak mekkora suerencsétlen vagy azzal tényleg azzá teszed magad mert sugárzik rólad és más is annak fog kezelni. Az ágyban fekszel gyógyíthatatlan betegként lebénulva? Gondolom nem. Akkor ne rinyálj hanem kezdj valami másba.
2019. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!