Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örök boldogtalanságra ítélt...

Örök boldogtalanságra ítélt emberek, ti hogy bírjátok a mindennapokat? Mit tesztek, hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos számomra nemrég, a 30. születésnapom alkalmából tudatosult, hogy el van rontva minden. Hogy felesleges küzdeni, nem lehet helyrehozni. A sok rossz döntés mellett (nem jó főiskolát, illetve végzettségeket választottam) annyira gyűlöl az élet, hogy esélyem sincs boldognak lenni. Nem fogok olyan életet élni, mint amit szeretnék.

Gondolom másoknak is nehéz. Ti hogy bírjátok, mit csináltok, hogy elviselhetőbb legyen ez a pokoljárás? A helyrehozás, a kijavítás nem lehetséges, de akkor mi a "megoldás"? Van megoldás, hogy legalább egy kicsit enyhítsük ezt az életnek nevezett rémálmot? Vagy bele kell nyugodni a felsőbb hatalom döntésébe és lehajtott fejjel, vesztesként tovább vegetálni?

30 F


2019. szept. 18. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/128 anonim ***** válasza:
Mindig biológus akartam lenni. De szüleim beleszóltak nem támogstták ögy sajnos már irányba fordultam. Volt már 3 másik diplomám. De 30 évesen újraérettségiztem 2 tárgyból felvettek biológia szakra és most biológus vagyok és a szakmában dolgozom. :) életem legjobb döntése volt. Élveztem minden percét és büszke vagyok hogy sikerült ráadásul évfolyam elsőként
2019. szept. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/128 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok. Rinyálhattam is volna helyette. Akkor most mi lenne? 36 évesen csinálnám ugyan azt a szart mint előtte és sajnálnám magam. Nem értem te miért nem teheted ugyan azt mint én? Mert lusta vagy?
2019. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/128 anonim ***** válasza:
82%

"nagyon szeretném, de épp itt jön a képbe a felsőbb hatalom."

Talán itt is lehet egy kis gubanc. Ha egy felsőbb hatalom hatásának tulajdonítod a kilátástalan helyzetedet, akkor valószínűleg rossz felső hatalmat választottál magadnak. Vagy keress magadnak másikat, vagy hagyd őket békén és állj a saját lábadra.

Talán az is megoldás lehetne a helyzetedre, hogy utazgassa egy kicsit. Mondjuk szedj össze egy kis pénzt bárhonnan és utazz el egy hónapra Indiába, vagy Dél-Szudánba. Hamar rá fogsz jönni, hogy milyen isten-császár életed van neked.

2019. szept. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/128 A kérdező kommentje:

20: miért, ha valaki elkezd valami mást, akkor 100% a siker?

Ugye, hogy nem! Ha valaki arra van kárhoztatva, hogy hibás döntéseket hozzon és, hogy minden lépését akadályozza a felsőbb hatalom, hiába pattog.


22: Nem lusta vagyok, hanem realista. 30+ kezdjem el elérni azokat a dolgokat, amiket mások 20 évesen elértek? Ez nonszensz, nevetséges és lelkileg megterhelő. Látni a többiek sikerét, és tudni, hogy nekem nem adatik meg.


23: csak egy felsőbb hatalom van. A szadista. És ha ő kinézett magának, csinálhatsz akármit, nem fogsz sikeres lenni, hiszen elakar pusztítani, boldogtalanná fog tenni.

Persze, rossz az éhező indiaiaknak meg afrikaiaknak, de látni az ő nyomorúkat nem oldja meg a helyzetem. Nem fogom értékelni a "semmit". Ez demagóg duma.

2019. szept. 19. 13:22
 25/128 anonim ***** válasza:
82%

Nem demagógiának szántam, hanem gondolatébresztőnek. Ismerek olyan embert, aki miután hazajött Indiából azóta nem panaszkodik semmire és szerinte Magyarország az egyik legjobb hely a világon :)


Erről a felsőbb hatalomról mesélhetnél még egy kicsit. Bárkit kinézhet magának? Mindenkivel szadista, vagy embere válogatja? Téged miért szemelt ki ?

2019. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/128 A kérdező kommentje:

25: úgy gondolom, hogy isten (kisbetűvel) válogat. Sokakkal nem törődik, néhány embernek megad mindent, míg másokat mindenáron elbuktat. Nyilván te is ismersz olyanokat, akik semmit sem tettek le az asztalra, pusztán szerencse és nulla munka miatt sikeresek. Ők a kedvezményezettek.

Míg másokkal állandóan peches dolgok történnek, akadályozva vannak. Na őket (minket) nézett ki magának.

2019. szept. 19. 14:39
 27/128 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy végérvényesen elrontottad az életed.

Viszont azt nem hiszem el, hogy olyan rengeteg mindent tettél volna a helyzetet javulása érdekében, csak Isten (nagybetűvel) folyamatosan keresztbe tett neked.

Elrontottad az életed, de legalább ne próbáld ezt valamilyen felsőbb hatalomra rákenni!

2019. szept. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/128 A kérdező kommentje:

Elvégeztem több iskolát, 10 éven keresztül próbáltam meggyógyulni, orvosokhoz jártam, gyógyszert szedtem, dolgoztam, volt, hogy két hét alatt 120 órát (külföldön), plusz igyekeztem élni a felkínált lehetőségekkel (pl. ha munkát ajánlottak, azonnal utána érdeklődtem, stb.).

Ezek után is azt gondolod, nem tettem eleget?

2019. szept. 19. 15:15
 29/128 anonim ***** válasza:
58%
Én vagyok aki 30 évesen új szakot kezdtem. Nem harahudj de röhögőgörcsöt kaptam attól amit írsz. 30 éves vagy nem 90. Még előtted az élet. Azért nem csinálsz semmit mert úgy érzed lemaradtál 10 évvel? :) Nem lenne jobb megvalósítani az almaidat 10 évvel később mint soha? Ha nem mész olyat tanulni amit csinalni szeretnél akkor sosem csinalhatod amire vágysz. Csak ülsz egy helyben és duzzogsz milyen szar minden. A lottó 5 sem nyerheti meg aki nem vesz lottót. Sajnos mindenért meg kell dolgozni. Én is 4 évig jártam az egyetemre 30 felett. De olyan jó volt. Én nem úgy élrtem meg hogy lemaradtam. Masok miatt. Hanem hogy milyen klassz hogy végre azt csinalhatom amit mindig is akartam. Te duzzogsz és megsértődtél a világra. Es beállítod magad a sarokba. De ezzel egyedül magaddal szúrsz ki senki mással. 50, 60, 70 évesen is érdemes új dolgokat tanulni új dologba kezdeni. A suliban nem is én voltam a legidősebb volt 40 éves hölgy is akinek az első diplomája volt. Nem nézte ki senki. Milyen sulit végeztél és milyen betegséged van? Mi ez a felsőbb hatalom? Ilyen nincs! Csak a te fejedben. Senki nincs arra ítelve hogy semmi ne sikerüljön neki. De aki így all hozzá mindenhez az magát ítéli arra. Te magad vagy a felsőbb hatalom és te teszed tönkre a saját életed a rossz negatív gondolataiddal. Sajnos a gondolatainknak teremtő ereje van. Akit úgy látod minden összejön neki az úgy all hozzá. Neked is úgy kéne. Mikor allamviusgaztam nem volt időm megtanulni minden tételt baromira féltem hogy megbukom. De annyira 5 akartam kapni hogy semmi másra nem gondoltam csak arra és hogy máshogy nem törtenhet. És 5 kaptam. :) Sokszor az lesz amit elkepzelsz. Próbálj valami szebb jövőt elkepzelni magadnak.
2019. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/128 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem kezdesz el új dolgokat mert nem 100% a siker? :D :D hansemmit nem csinálsz akkor 100% a sikertelenség igazad van nencsinalj semmit :D

Még mindig jobb próbalkozni mert abból lehet uj tapasztalatokatmszerezni mint ülni és sajnani magunkat a gödörben. Az meg vegképp szanalmas hogy keresel "felsőbb hatalmat" akit okolhatsz ezért. Tudod "segíts magadon isten is megsegít" . Ha létezne akkor nem olyan meglepő hogy feléd nem néz. Tán mrg kéne mozdulni hogy észrevegyen. Senkinek nem fenekig tejfel az élete max.neked nem meseli el a problémáit. Persze van akinek könnyebb van akinek meg nagyon nehez. De talan nezd meg Nick Vujicicot. Se keze se lába. Mégis kihozta az adott helyzetéből a maximumot. Mindenkinek vannak korlátai. Kinek több kinek kevesebb. De aki mindig máshoz méri magát az örökké boldogtalan lesz. Ne masokkal foglalkozz hanem hasznald ki az eletet ameddig a korlátaid engedik. Aztán ezeket a korlátokat feszegetni is lehet ami tenyleg örömet okoz.

2019. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!