Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elegem van. Van így valaki? 3...

Elegem van. Van így valaki? 3 mentális betegségem van.

Figyelt kérdés
Biooláris zavar , kényszerbetegség, skizoid személyiség zavar. Ezek keserítik meg a napjaimat felváltva. Kitartok évek óta ,de már elegem van. Szedek rájuk antideprenszánst ,antioszihotikumat és hangulatstabilizálót. Tudom sose gyógyulok meg ,de ez nem élet így. Vannak jobb napjaim,de ritka. Ha nem depi van,akkor kényszer. Ha nem kényszer,akkor depis fázis. Plussz még elzárkozok az emberek elől a személyiségzavartól,mert mindig beképzelek valamit és félek a megszégyenüléstől. Kényszerek is szorongásba visznek. Van valaki ennyi diagnózissal és,hogy éli ezt meg ?
2020. febr. 15. 15:55
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán. Ferdmár is megmondta hogy mentalis betegségek nem léteznek de ha neked jo ilyen címkekkel élni hat lelked rajta. Együtt érzek veled nekem sem könnyű csak nem gondolom hogy ez egy betegség
2020. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Fel lehet úvyis fogni ,hogy nem betegség,mert lehet,hogy pont mi vagyunk a normálisabb réteg. Csak mégis kell a gyógyszer,hogy enyhítse a tüneteket.
2020. júl. 9. 16:27
 13/44 anonim ***** válasza:
74%
Azért szerintem ha a társadalom elfogadó lenne meg segítő és nem címkéznének fel akkor messze nem lem lennél ilyen rosszul. Persze tudom ezt nem lehet irányitani meg mit kezdeni vele. :( de belegondolni jó egy ilyen világba. Legalább abba nem kéne energiát feketetni hogy ne látszon.
2020. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
azért jó lenne, ha laikusnak sem nevezhető tudatlanok nem osztogatnának itt tanácsokat...
2020. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Igen mindenki hülye csak te vagy helikopter.
2020. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
0%

15


Mondjuk speciel a gyógyszerről lebeszélő marhának szólt, de, ha magadra vetted a te bajod...

2020. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tudod, ha kapsz egy diagnózist(ami lehet téves is) az lehet kontraproduktív, ami annyit jelent, hogy szépen bebizonyítod a doktorbácsinak/néninek, hogy te tök beteg vagy. Ez úgy zajlik, hogy a fehérköpenyest kevesen kérdőjelezik meg. Bemész egy ellátó egységbe, már betegnek érzed magad, kapsz egy megnyugtató diagnózist ..megnyugszol, hogy tudod mi okozza a szenvedésed...utána olvasol, anonim oldalakon jó sok infót gyűjtesz...természetesen kapsz egy vödör "gyógyszert" amitől még több bajod lesz, de valamibe kapaszkodni kell. Ahelyett, hogy bíznál a saját megérzéseidben.

A hiba ott van, hogy a pszichiáter nem téged lát, Csak a diagnózist a címkét és Nem fogsz meggyógyulni, mert neki nem az a célja! Neki az a célja, hogy gyógyszer fogyasztóvá válj és benne maradj a rendszerben. Ugyanis ez működteti.

Életed végéig élhetsz megpecsételve stigmatizálva.

2020. júl. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
30%

17


Van egy jó ötletem, beraklak egy sima bipolárisok csoportjába, aztán ott süsd el ezt a dumát! :D Hidd el, évekig én is ezzel próbálkoztam, más is szereti Felmdárt. Csak épp az a baj tudod, hogy ez mind szép és jó, már így hangzásra! :D De tudod amikor a bipoláris lemegy az életről évente 8x, meg ilyen apróságok, akkor te aztán beszélhetsz címkékről, meg ilyen ökörségegről :D Tök jól hangzik Andris dumája, én is szeretem, sőt képzeld el, nálam még igaza is volt! Majdnem. Ugyanis nem vagyok bipoláris, és pont az általa imádott LSD óta tudom, hogy nincs ilyen problémám. De, például ugyan úgy ADHD vagyok, meg EUPD. Na, erre még az ő dumája se volt megoldás.


Tény, hogy sok a félre diagnosztizálás. Tény, hogy sokszor csak a sokadig gyógyszer válik be. Viszont, a kedves kérdező amit leír, az se nem félre diagnózis, se nem rossz gyógyszer. Amit leír az tökéletesen az, amivel diagnosztizálva van. Tudod mi a kontraproduktív ebben az esetben? Azzal tömni a fejét, hogy ezért ő lesz a hibás, vagy, hogy másképp csinálná, baja se lenne. Én örömmel elviszlek egy pszichiátriára, megnézheted magad is, hogy milyenek azok az emberek, akik nem olyan szerencsések, hogy itt a neten okoskodjanak 2 Feldmár videó után.

2020. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nekem diagnózisból van sok, mondjuk nem mind igaz valszeg, de ez mindegy. Van borderlineom, meg ADHD-m, meg generalizált szorongásom, ez biztos. Tudom, hogy mind az OCD mind a skizoid meglehetősen nehezíti a társas kapcsolatokat, nagyon sajnálom, hogy ezzel kell megbírkóznod. Én nekem valamennyivel könnyebb a dolgom, mert extrém extrovertált beszélőgépként nekem könnyen megy a barátkozás. Viszont például a párkeresés a borderline miatt nem könnyű. De, én szerintem nyomni kell, másképp tényleg nincs értelme az egésznek.


Szerintem az elején próbálkozz facebookos csoportokban, például Bipolárisok között, ők jó fejek. Ha gondolom privátban megadom az egyik csoport linkjét, ott rendes mindenki :)

2020. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
17 es. A hozzád hasnonlóknak csak annyit kívánnék,hogy egy hétig legyen bipoláris,de gyógyszer nélkül és utána nézze meg milyen gyógyszerrel. Olvasgass többet a bipoláris után!!!!!
2020. júl. 31. 17:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!