Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elegem van. Van így valaki? 3...

Elegem van. Van így valaki? 3 mentális betegségem van.

Figyelt kérdés
Biooláris zavar , kényszerbetegség, skizoid személyiség zavar. Ezek keserítik meg a napjaimat felváltva. Kitartok évek óta ,de már elegem van. Szedek rájuk antideprenszánst ,antioszihotikumat és hangulatstabilizálót. Tudom sose gyógyulok meg ,de ez nem élet így. Vannak jobb napjaim,de ritka. Ha nem depi van,akkor kényszer. Ha nem kényszer,akkor depis fázis. Plussz még elzárkozok az emberek elől a személyiségzavartól,mert mindig beképzelek valamit és félek a megszégyenüléstől. Kényszerek is szorongásba visznek. Van valaki ennyi diagnózissal és,hogy éli ezt meg ?
2020. febr. 15. 15:55
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

20# Annyit kívánnék mindenkinek, hogy senkinek ne kelljen szenvednie.

Viszont, aki ettől szenved az próbáljon meg kicsit nyitni más gyógymódok irányába. Tapasztalatból írom, engem is kezelt pszichiáter, csak 10 évvel később jöttem rá, hogy miért szenvedek még mindig. Tovább mentem és kutattam, mert soha nem fogadtam el, hogy ez életem végéig így marad. A kiváltó okokat kell megkeresni.

Jobbulást kívánok mindenkinek.

2020. aug. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

21


És mivel voltál diagnosztizálva, és mi az a nagy alternatív gyógymód? Nyilvánvaló, hogy a betegségből nem szabad karriert csinálni, de a betegség tagadása sem jó irány.

2020. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Bipoláris, Borderline, kevert tünetek, Hisztriónikus, Kodependens. Semmi hókuszpókusz, csupán egy jó szakembert kerestem Klinikai szakpszihológus.
2020. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Ebben semmi alternatív nincs tehát, és gyógyult sem lettél. :D A személyiségzavarokat meglehet oldani, de a bipot sose.
2020. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
24# Nekem bőven elég, hogy jól érzem magam a bőrőmben. 😉
2020. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
48%
Ennek örülök, csak itt a csávó már annyi baromságot összehordott, hogy az alternativ szó után azt hittem megint van egy előadónk, aki szerint ez mind csak "fejben" létezik... :D
2020. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Attol,hogy megvan az oká,még nem gyógyítható meg a bipo. Ha egyszer előjön,az életünk végéig ott lesz. Csak kezelni lehet.
2020. aug. 1. 23:47
 28/44 anonim ***** válasza:

Nem értem nektek ez miért jó, hogy magatokat folyamatosan mondogatjátok. A bipo nem múlik el a bipo életem végéig velem marad. Próbálj már 1 percig másra fókuszálni. Vagy akkor is jól leszek, ha nem múlik el.

Az alkoholizmus sem múlik el, de megtanulja kezelni és ezzel együtt, éli az életét.

Van egy nagyon jó film Egy csodálatos elme

2020. aug. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Azon gondolkodtam ebben az esetben mit tennék.

Nos, kutatnék, megkeresném a bipo csoportokat a neten és összeírnám, hogy kinek mi segített jobban lenni. Másrészt naplót vezetnék magamról mikor és mitől vagyok jobban és mi váltja ki a rosszabb fázisokat.

Például: a reggeli ébredéstől kezdve, mit álmodtam, hogy aludtam, milyen a hangulatom..és így tovább

Étkezés- mit eszem

Mozgás- naponta minimum egy kis torna 20 perc

Káros szenvedélyek- cigi, kv stb

Kivel találkoztam és milyen hatással volt rám.

Ha a gyógyszer segít, akkor szedném, de ha gyógyszerrel együtt szenvedek akkor csökkenteném fokozatosan és próbálnám elhagyni.

Vitaminok- B komplex, Magnézium, D vitamin pótlás az idegrendszer működéséhez szükséges, bármelyik hiánya alapból depressziót vált ki.

Egy teljes vérkép fél évente a háziorvostól lehet kérni, amiben pajzsmirigy TSH T3 és Prolaktin vizsgálatokat is kérj.

Nos, kb 1-2 hónap múlva kapsz egy képet arról, ami segíthet önmagad kezelésében. Emellett pszichoterápia, ami szükséges, mert a gyógyszer csak átsegít a nehezebb időszakokon, magyarul tünetmentesít. A pszichoterápia segítségével nagyon jó állapotba hozhatod magad és ez a lényeg. Van fény az alagút végén!

2020. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

28


Attól még, hogy az ember leírja egy forumon, hogy a bipolár nem múlik el, nem fog az ember 24\7 ezen sírni. Csak vannak olyan tudatlan majmok, akik ezt képtelen felfogni, és azt hiszik, hogy magas lóról lehet osztani a bölcseletet. BTW egy hollywoodi filmel jössz, amiben ráadásul nagyon jól láthatod magad is, hogy mennyire fasza 0 betegség tudattal élni. Ha nem tünt fel, ott pont azért tud az ember funkcionálni, MERT MINDIIG TISZTÁBAN VAN VELE, HOGY BETEG. D:DDD

2020. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!