Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendelkezel mentális betegségg...

Rendelkezel mentális betegséggel? Ha igen, milyen gondokkal küszködsz?

Figyelt kérdés

Tudom, a legtöbbek nincsenek diagnosztizálva, viszont azzal is tisztában vagyok, hogy a legtöbbek olvasgatnak, kutakodnak, hogy mégis mi a bajuk és legalább elképzeléseik vannak arról, mi az az állapot, amiben ragadtak.


Kérlek titeket, hogy az alábbi szavazás keretein belül jelöljétek meg, hogy milyen lelki gonddal bajlódsz. Ha esetleg több is van, akkor azt jelöld be, amelyik a legdominánsabb.

Természetesen olyanok válaszait is várom, akik úgy érzik, mentálisan rendben vannak.


Szívesen veszem azt is, ha kifejted, mire alapozod azt, hogy az adott állapotban szenvedsz. Írhatsz kommentet, vagy privátot, amelyik jobban esik.


A válaszokat előre is köszönöm!


UI: Nyugodtan írj regényt, szívesen elolvasom! Ne fogd magad vissza!



2020. máj. 28. 16:15
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, nekem az elsődleges célom az volt, hogy megismerjem az egyes problémák közötti arányokat. Szerencsére én magam nem küszködtem soha effélében, de a közvetlen környezetemben volt/van érintett. Mondhatjuk, hogy ennek kapcsán is érdekes a leírásotok.


Természetesen továbbra is várok akár szavazást, akár leírást!

2020. máj. 30. 05:56
 22/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ!

42 szavazat! - nagyon elismerésre méltó!

Továbbra is várom az újabb szavazatokat, leírásokat.

2020. máj. 31. 10:39
 23/33 anonim válasza:

Én srác vagyok, a hónap végén leszek 20 éves. Több kérdést kiírtam magamról, így ahelyett, hogy ismét regényeznék, azokat linkelem be ide:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Eljutottam odáig, hogy szeretnék kiszabadulni a depresszióból és megváltoztatni AZ EGÉSZ életemet, mert meg kell, de nagyon nehéz. Nagyon nehéz megpróbálni pozitívan gondolkodni sok év pesszimizmus után, nehéz olyan közösségeket találni, ahol számomra érdekes emberekkel találkozhatok. Jártam pszichológushoz, de olyan drága volt, hogy abbahagytam.


Úgyhogy én az a típus vagyok, aki mostanra rájött, hogy így nem élhet tovább, de nem igazán tudja, hogyan kezdjen bele a vlátozásba.


Egyébként örömmel beszélgetek bárkivel, írjatok nyugodtan. Addigis legalább elütjük az időt, és ki tudja, lehet még segítünk is egymásnak. ;)

2020. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

#23

Én is 18-19 éves voltam, amikor rájöttem, hogy valami nagyon nem stimmel velem. El is mentem pszichiáterhez, írt föl gyógyszert. Javulás kezdődött de még messze voltam attól, hogy minden rendben legyen. Ennek ellenére megelégedtem a langyos vízzel, a pszichiáter sem noszogatott, igazából nem ért semmit, csak felírta gyógyszert. 25 éves koromban történt egy törés az életemben, azóta sem jöttem ki belőle teljesen. Most 30 vagyok, újra romlott az állapotom, de úgy döntöttem, hogy ismét szakemberhez fordulok és ezúttal szeretnék végleg leszámolni a problémáimmal.

Csak azért írtam, hogy ne elégedj meg a langyos vízzel, félsikerrel, mert rámegy az egész fiatalságod és később bánni fogod.

2020. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Anorexiás és depressziós is vagyok, mindkettő diagnosztizált.

Egy regényt tudnék írni a kialakulásáról, röviden: hiperszenzitív vagyok alapból, túlféltettek kiskoromban, az iskolában pedig folyton bántottak, mert én voltam a fura, álmodozó stréber, aki állandóan olvas, később pedig a különc rocker, akitől tartottak, és nem fogadtak be sehol. Emellett nagy volt rajtam a nyomás otthon a tanulás miatt, ezek mellett a tényezők mellett nem csoda, hogy egy ártatlan diétából anorexia lett. Depressziós tüneteim alsós korom óta voltak a túlérzékenység miatt, nagyon durva akkor lett, mikor elvesztettem a legjobb barátnőmet, majd ahogy egyre mélyebbre süllyedtem lelkileg, az összes többi barátom magamra hagyott.

2020. jún. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Diagnosztizáltan: bipoláris, borderline, avoidant, szorongás
2020. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Brutálisan szorongásos vagyok egy csomó fóbiával, dolgozni sem tudok.
2020. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Borderline, Elkerülő, Cptsd
2020. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ezek szerepelnek a kórházi záró jelentésemen. Rekkurens (ismétlődő depresszió) jelenleg súlyos depressziós epizód. Depresszió pszihotikus tünetekkel. Alkalmazkodási zavarok, egyéb meghatározott mentális zavar.
2020. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Látom, hogy mindenki részletesen leírja hogy mi baja. Akkor én is írok egy kiegészítő hozzászólást. Diagnózisaim ezek konkrétan: Obszesszív kompulzív személyiség zavaros OCD-s lány vagyok. Nagyon súlyos OCD-s vagyok. Klinikai depresszió, pánikbetegség súlyos szociális fóbia agora fóbia neurózis pszihotikus bipoláris affektív zavar kevert szorongásos zavar. Generalizált szorongás. Enyhe antiszociális személyiség zavar 25/L
2020. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!