Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai ágybavizelés 14évesen...

Éjszakai ágybavizelés 14évesen,aki érintett, használ pelenkát?

Figyelt kérdés
A 14 éves lányom sajnos még éjszaka bepisil, nappal teljesen száraz. Az utóbbi időben elég gyakran, pontosabban heti 3-4 éjszaka. Eddig gumilepedőt tettem az ágyára a lepedője alá. De mivel hogy mostanára megnőttek a pisibalesetek így a pelenka viselését fontolgatjuk. Úgy legalább végig aludná az éjszakát és száraz ágyban ébredne. Aki ugyan ilyen problémával küzd, szeretném ha megírnátok hogy Ti milyen megoldást alkalmaztok. Eldobható bugyipelus vagy szövet pelenka gumibugyival. Előre is köszönöm

#bepisilés #pelenkázás #ágybavizelés #Ágybavizelés iskoláskorban #Pelenka viselése iskoláskorban #Pelenka viselő tinik
2021. jún. 19. 20:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%

Ha szégyenli, ne erőltesd. Iskolát kellene váltani SOS és pszichológushoz járni, h ne legyen túlzottan érzékeny.

A visszahúzódás, csendesség oka lehet szorongás is.

2021. nov. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim válasza:
84%
En is bepisiltem eleg rendszeresen 14 eves koromig aztan elobb pszichologushoz jartam aki beutalt a gyermek pszichiatriara ahol bent voltam 1 honapot. Beszelgettem az ottani pszichiaterrel aki vegul felirt gyogyszert a nevere nem emlekszem mar csak arra hogy rozsaszines lilas volt amit szedtem. Azt kellett szedjem mig el nem fogy. Ezekutan megszunt az ejszakai bepisiles csak par alkalommal tortent baleset. Utana evekig nem volt gond, majd 31eves korom kornyeken megint megtortent egyszer majdnem a fele az agyba ment de felebredtem kozben es kimentem WCre. En is a pszichologust ajanlok taboraba allnek be. 36F
2021. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
30%

Pelus, pisi: mintha valami dedósról beszélnél.

Ahelyett hogy elvinnéd a bántalmazó környezetből, csak erősíted benne hogy egy magatehetetlen csecsemő.

2021. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
59%

Sok ember van akiknek az életkoruk ellenére pelenkára szorulnak, attól még nem magatehetetlen csecsemők.


Van amikor hiába íratják át másik iskolába a bántalmazótt gyermekeket ahhol az iskolatársainak a többsége céltáblának használja. Kicsi az esélye annak, hogy az új iskolában az új iskola társak pár hét múlva vagy pár hónap múlva, nem fogják csúfolni és bántalmazni szavakkal vagy fizikailag.


Itt iskolai őr vagy rendőri feljelentés vagy pedig a magán tanulói jogviszony létesítése esetében szüntethető meg az iskolatársak csúfolódása stb.

2021. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
80%

Ez szimplán nem igaz utolsó. Engem is kivemettek a bántalmazó iskolából és jó lett az életem. Első körben a bantalmazó közegből kell kiemelni, ez teljesen alap.

Azért hagyja benne a szülő mert nincs empátiája, és élvezi ha dedós marad a gyereke es pelusozhatja pisiztetheti meg gumibugyizhatja. Bántalmazó szülőről beszélünk jelen esetben!

2021. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
76%

55# Teljesen egyetértek. Ha egy Szülő tudja mi az oka annak, hogy a gyereke regresszív állapotba került, akkor nem a pelenkázás az elsődleges szempont. Hiszen ezzel benne tartja a gyermeki állapotban. Magyarul, ha nem kezeli rendesen az igazi okot,(ami közel sem biztos, hogy az iskolai atrocitások eredménye a hiperérzékenység) akkor tovább rontja az állapotát. Valószínűleg trauma érte a gyermekét, ami nagyon komoly szorongást okoz neki AZT KELL KEZELNI.És lehetőség szerint a leghamarabb kiemelni a bántalmazó környezetből!!!

Pszichológus!

2021. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
84%
Erre már nem mer reagálni az "anyuka", mert le van lepleződve.
2021. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim válasza:
100%

Nekem is az segitett hogy ideiglenesen ki voltam emelve abbol az altalaban passziv ritkabban aktiv agressziv kornyezetbol. Ma mar oda jutottunk hogy anyam nem ismeri el hogy fizikalisan bantalmazott es hulyenek nez hogy miket beszelek.

Erre van diagnozis a pszichologiaban hogy a bantalmazo agyaban egyszeruen kialakul egy blokk erre az emlekre es"tenyleg" nem emlekszik.

Az ember meg ott marad egyedul a serelemmel hogy feldolgozza a multat, bocsanatra nem szamithat.

2021. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
39%

"Lelepleződött anyuka"! Ki tudja milyen felelősök keresése... Tényleg azt gondolja bárki is, hogy valaki örül annak, ha a 14 éves gyermeke pelenkában alszik vagy azt hord? Tényleg azt gondolja bárki, hogy jó bárkinek mondjuk 3 éves kor felett pelenkát hordania és csak arra vágyik, hogy így legyen?


Nem hiszem!


Legalábbis normális esetben semmiképpen sem!


Miért nem abban segítünk, próbálunk tanácsokat adni, hogy hogyan lehet ezt az időszakot legjobban túlélni és elősegíteni azt, hogy mihamarabbi gyógyulás következzen be?


Építő jellegű ötletnek tartom az emeljék ki a gyermeket a bántó iskolai környezetből. Nem tartom építőnek a szülők hibáztatását és felelősségre vonását. De ez az én véleményem!

2022. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim válasza:
88%
Miért van az, hogy ezek a bepisilős/pelenkás kérdéseknek mindig a tena slip maxi a megoldása?
2022. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!