Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről mit gondoltok? Nagyon...

Erről mit gondoltok? Nagyon belerondít a szivárványos elképzeléseitekbe?

Figyelt kérdés
[link]

2021. júl. 7. 12:15
 21/91 A kérdező kommentje:

"Ezáltal lényegében csak annyit mond hogy nincs számottevő szerkezeti, működésbéli eltérés a két nem agya között"

Dehát pont ez a legfőbb érvetek! Pont az agy szerkezete.....

2021. júl. 8. 14:15
 22/91 anonim ***** válasza:
100%
Mentális betegség kizáró ok? Érdekes, mert ismerek nem egy transzot mentális betegséggel...
2021. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy már nem a legfrissebb ez a BNO, amit linkeltem.

De ez a változás csakis a lobbi és a jogvédők hisztije miatt jött létre. Elvégre mi az, hogy mentális zavara van egy eGéSsÉgEs embernek?

A tényen nem változtat, hogy valami a pszichében nincs rendben. Nem szervi problémáról beszélünk. Tehát vissza kanyarodunk oda, hogy mentális probléma, nem testi.

2021. júl. 8. 14:35
 24/91 anonim ***** válasza:
100%
Bocs kérdező, a 20-asnak írtam. Ismerek transz embert mentális betegséggel, ezért lepődtem meg ezen a mentális betegség kizáró ok című feltevésen.
2021. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 harminezer oxigén ***** válasza:
72%

Sziasztok!


#22

Elnézésedet kérem, nem fogalmaztam pontosan. A szakvélemények kiállításánál az önálló döntést befolyásoló mentális, pszichés betegségek, személyiség zavarok a kizáró okok pl. skizofrénia, bipoláris zavar, tévképzetek, pszichotikus zavarok stb. A depit és a szorongást is kezelni szokták a terápia során.

Idézek a számomra kiállított egyik szakvéleményből:

"az elvégzett pszichiátriai vizsgálat, exploráció, kórelőzmény alapján megállapítható, hogy olyan pszichiátriai betegség, mentális zavar vagy személyiség zavar, mely döntési képességét befolyásolná nem áll fenn.

Véleményem szerint transznemű kliens, akinek életminőségét a tervezett nem- és névváltoztatás javítaná.

A tervezett nem- és névváltoztatásnak pszichiátriai ellenjavallata nincs."

Ezt egy diplomás, kórházi pszichiátrián dolgozó pszichiáter orvos állította ki több hónap terápiát követően, nem pedig netes cikkek alapján. (ez mellé nekem van még egy másik szakvéleményem is amit egy másik, szintén állami intézményben praktizáló, független klinikai szakpszichológus az osztályvezető pszichiáterrel közösen állított ki és az is alátámasztja ezt.)

A kérdezővel ellentétben én orvosi dokumentumokkal tudom bizonyítani, hogy nem vagyok elmebeteg.


Itt egy link: [link] Ez nem "propaganda oldalról", jogvédő szervezetek oldalairól vagy épp külföldi misztikus tanulmányokból van, hanem a PTE orvosi karának archivumából.

Ebben egész jól leírja a transzneműséget, leírja hogy melyek azok a tünetek amik a diszfória mellé társulhatnak, annak következtében kialakulhatnak szorongás, depresszió, szociális fóbia. Szerintem sokkalta relevánsabb mint a kérdező véleménye a transzneműség mibenlétéről. De itt egy cikk is melyben transzneműeket kezelő orvosok nyilatkoznak: [link]


#kérdező

"Dehát pont ez a legfőbb érvetek!"

Ki szerint? A mandineren, a vasárnap.hu-n vagy melyik propaganda oldalon olvastad? Néha mást is megnyithatnál a neten. Nem jellemző hogy ezzel szoktunk érvelni. Egyébként is mi alapján érvelnék ezzel, nem készült MRI az agyamról se a HRT előtt sem a megkezdése után. A transzneműek agyi fizikális vizsgálatát az utóbbi időben kezdték el felkapni ezzel foglalkozó orvosok.

"hogy valami a pszichében nincs rendben."

A pszichével semmi baj a diszfóriát, és apróbb dolgokat (depi, szorongás) leszámítva, ahogy a testtel sincs semmi baj nálunk, csak épp a kettő nem illik össze. Az egészben ez az összeférhetetlenség az ami a gondokat okozza. Ezt kellene felfognod.

"De ez a változás csakis a lobbi és a jogvédők hisztije miatt jött létre."

Semmilyen lobbi nincs, légyszíves mutass konkrét példát a lobbira, ha már ezzel dobálózol. A meleg és transz ellenes lobbitevékenységre tudok neked példát mutatni ha gondolod, de transz és meleg lobbiról még nem hallottam.

A jogvédő szervezetek meg tudod mit csinálnak? Amit a nevük is mutat, az érintettek jogait védik hogy pl. ne lehessen diszkriminálni őket, megfelelő jogi segítséget/védelmet kapjanak az ilyen esetekben vagy épp ne lehessen jogfosztást végrehajtani a kárukra.


Üdv

Niki

2021. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
76%
Na akkor ez még furább, mert hivatalosan pont skizofrén transzot ismerek, diagnózissal...
2021. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 A kérdező kommentje:

25: érdekes, merthogy az összes transgenderrel foglalkozó cikk, tanulmány tesz ilyen megjegyzéseket az agy szerkezetére...

Nincs lobbi, nincs mozgalom? Ne röhögtess, ennyire te se lehetsz elvakult....

Tudod melyik a legszebb mondatod? A pszichével semmi baj a diszfóriát leszámítva. Ez a mondatod nagyon tetszik, ahogy az orvosi vélemény is. Nem azt mondja, hogy meggyógyít, hanem javítHAT az életminőségen.

Tudod mi javítana IGAZÁN az életminőségen? Ha képesek lennének az orvosok megszabadítani a tévképzetedtől, nem pedig attól, hogy megvalósítják azt....

2021. júl. 8. 20:12
 28/91 harminezer oxigén ***** válasza:
65%

#kérdező

Ha már az általam leírtakból idézel (az önigazolásod céljából) azt légyszíves pontosan tedd, ezzel csak magadat járatod le.

"Nem azt mondja, hogy meggyógyít, hanem javítHAT az életminőségen." ezzel szemben a szakvéleményemben és az általam leírtakban is betűre pontosan ez szerepel:

"Véleményem szerint transznemű kliens, akinek életminőségét a tervezett nem- és névváltoztatás javítaná."

Tudod mi a különbség a "javítaná" és a "javíthat" között nem?

A diszfóriát a testi és a pszichés nem közti eltérés okozza ennek kezelésére az orvosok által elfogadott, támogatott leghatásosabb módszer a nemváltás. Nálam ez be is igazolódott, én a szakvélemények megszerzése után is jártam és járok pszichológushoz, pszichiáterhez mindegyikük egyértelműen pozitív változást vesz észre rajtam, sőt a közvetlen környezetem is ezt veszi észre. Mint mondtam, nekem nincsenek tévképzeteim, én pontosan tudom ki vagyok, ugyan az vagyok aki mindig is voltam, pontosan tisztában vagyok a helyzetemmel, csak képes voltam/vagyok ezt felismerni és teszek azért hogy ez változzon.

Tudod, régebben pont úgy álltak hozzá az orvosok mint te, tévképzetnek, mentális betegségnek tartották és próbálták "gyógyítani" válogatott módszerekkel pl. zártosztály, kényszergyógykezelés, elektrosokk, átnevelő terápiák stb. csak épp észre vették hogy ez nem járható út, mert csak ártanak vele, ezért is hagytak fel ezekkel a "gyógyító kezelésekkel". Ajánlom figyelmedbe a "Dán lány" című filmet,

néhány jelenet egészen jól bemutatja hogy régen hogy is akarták ezt "gyógyítani"

A "lobbi" kapcsán, ne a szavakkal dobálózz hanem konkrét példát mutass.


#26

Pontosan ismered az általad leírt személy esetét? Kórelőzményét, szakvélemények tartalmát, korábbi és jelenlegi kezeléseit, terápiáit? Azt hogy az őt kezelő orvos mi alapján és milyen feltételekkel írta alá a papírjait? Nem hiszem.

A transzneműek kezelésénél szakvéleményezésénél minden eset egyedi. Én az engem kezelő orvosok elmondása alapján nyilatkoztam, miszerint nem állítanak ki (ők legalábbis nem) szakvéleményt döntést befolyásoló probléma megléte esetén. Ki tudja, lehet hogy az állítólagos skizofrén transz ismerősödnek kezelik a skizofréniáját de ez után, ez mellett sem múlt el a diszfóriája és ezért engedélyezték neki a nemváltást.

Az hogy megemlítesz egy állítólagos skizofrén transzot nem igazol semmit.


Niki

2021. júl. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy igazolni akarok bármit? 🙂 Amúgy rosszul gondolod, nem sima ismerősről van szó, hanem egy jóformán családtagról, és elég jól ismerem nála ezt az egészet, igen, még a papírjait is. Ezért is lepett meg őszintén, amit írtál.
2021. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes. Én sose hallottam még ilyen agyas érvelést és én magam sem használtam még soha.

Az meg más téma, hogy a "kérdező" görcsösen próbálja igazolni, hogy nincs transzneműség. És az ilyen erős/görcsös ellenkezés legtöbbször azt jelzi, hogy az illető fél attól, hogy nem-e ő is az amit pont ilyen görcsösen/erősen próbál elutasítani.


Üdvözlettel egy Transbian.

2021. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!