Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről mit gondoltok? Nagyon...

Erről mit gondoltok? Nagyon belerondít a szivárványos elképzeléseitekbe?

Figyelt kérdés
[link]

2021. júl. 7. 12:15
 31/91 A kérdező kommentje:
30: Egy percig sem tagadtam görcsösen, hogy nincs ilyen (különben nem is lenne miről beszélni). De van transzneműség. Csak az egy pszichológiai betegség, nem pedig "normális állapot".
2021. júl. 31. 19:57
 32/91 anonim ***** válasza:
60%

"Csak az egy pszichológiai betegség, nem pedig "normális állapot"."


csak hogy ezt eddig sehogy sem tudtad bizonyitani. :)

2021. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
39%

#32 A diszforia nem csak nemekkel kapcsolatban alakulhat ki, és ez egy tényleges mentális probléma, amin nincs mit bizonyítani. Az ebben szenvedőknek kezelés nélkül olyan melléktüneteik lehetnek, mint

- depresszió

- öngyilkos hajlamok

- öncsonkítás

- ezerféle stresszbetegségek


Na most próbáld meg önmagadtól levonni a következtetést (tudom, hogy kegyetlenség önálló gondolkodásra kényszeríteni, mikor twitteren és tiktokon már elmondták neked pontosan, hogy mit kell gondolnod, de légy erős):

Ha valakinek el kell mennie pszichiáterhez, mert az amúgy teljesen funkcionáló, egészséges teste akkora diszkomfort érzéssel tölti el, hogy veszélyes önmagára - az orvosnak pedig életre szóló gyógyszerkezelésre kell raknia, és veszélyes műtétsorozatot felirnia neki, különben az illető megöli magát... Az az egészséges elme jele?


Diszforiásnak lenni nem szégyen. Mentális problémákkal küzdeni nem szégyen. Az a szégyen, hogy sokan (transzok és nem transzok egyaránt) megpróbálnak elhitetni a világgal egy olyan abszurd, a tudománynak full ellentmondó, és rég megcáfolt szexista baromságokat, mint hogy a transzok fejében a másik nem agya van.

Kin segítetek ezzel pontosan? Mit értek el vele?

2021. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
35%
Jaj, erről jut eszembe: jó pár éve még face-n láttam egy ilyen transz képregényes akármit, ahol a karakter elkezdi, hogy neki NŐI pénisze van. XD Ha jól emlékszem, valami Sophie Labelle nevű transz karikaturista agyrémje volt, amivel csak az a baj, hogy nem viccnek, hanem komolynak szánta ezt az egészet... És akkor egyesek vérig sértődnek, ha megkapják, hogy mekkora tudománytalan az egész.
2021. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
60%

A 34. válaszoddal mégkomolytalanabbá tetted magad.

Kifejezetten értékelni szoktam mikor a "jobboldal" elkezd szélsőséges példákkal védeni a saját igazát. Mintha a heterokat azok alapján kellene megitélni, akik a pincébe zárva erőszakolja meg a saját lányát..:)


A 20. válaszolónak a kommentjét olvasd el. Valahogy neki szakmaibbnak tünt a kommentje forrásokkal együtt. érdekes.

2021. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
35%
Milyen jobboldal? Marhára nem vagyok jobboldali, az a hsz. vagyok, akinek van transz ember a közvetlen környezetében, aki mellé skizofrén is, mégis diagnózist kapott. Hidd el, sokkal jobban beleláttam ebbe az egészbe, mint azt hiszed... Ahogy abba is, hogy marja ez a közösség egymást belül.
2021. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
90%

Akkor szedd ki belole a jobboldalt. A lenyeg ugyan ez. Mindig vannak szelsosegek de nem az alapjan itelunk meg egy csoportot.


Nincs olyan kozosseg ahol ne lennenek feszultsegek.

Ha meg tobb feszultseg is lenne..az nyilvanvaloan a jelenlegi tarsadalmi helyzetnek is a mellektermeke.


A 20. valaszolo tovabbra is jol osszefoglalta a jelenseget. valahogy igy kellene ervelni.

2021. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
27%
Nem az a kommentelő vagyok, akivel a 20-as értekezett. Kanyarban sem volt a jelenlegi helyzet, mikor az LMBT közösség már nyírta egymást nagyban, de sokszor még a betűkön belül is. Hidd el, ráláthattam, volt "szerencsém".
2021. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
90%
Sry de ez rohadtul nem reprezentativ, meg jelentektelen is a kerdeskort tekintve.
2021. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta, hogy reprezentatív? Miért kellene annak lennie egyáltalán? Láttam amit láttam, nem vagyok laikus. Amúgy pedig a kérdéskörből indultunk ki.
2021. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!