Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről mit gondoltok? Nagyon...

Erről mit gondoltok? Nagyon belerondít a szivárványos elképzeléseitekbe?

Figyelt kérdés
[link]

2021. júl. 7. 12:15
 41/91 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit off, de az már-már komikusan szép, ahogy nyugatabbra tőlünk a legnagyobb tiszteletlenség azt mondani, hogy a transzság egy betegség, ami kezelésre szorul (hiszen betegnek lenni gáz, ugye) - ugyanakkor viszont mindenki egyetért abban, hogy elérhetőbbé kéne tenni a hormonterápiát, a nemváltoztató műtétsorozatot, sőt, a transz nőknek még a lézeres tetszőr/szakáll eltávolítást is, hiszen a transzság egy betegség, amit kezelni kell, különben minden transz megöli magát....


Őszintén nem is tudom, hogy hogy lehet egyáltalán komolyan érvelni a témában.

Ez az egész olyan, mint "a császár új ruhája" mese. Hogy lehet észérvekkel és türelemmel vitázni valakivel, aki azt mondja, hogy igenis fel van öltözve a császár, miközben nyilvánvalóan ott leng az orrod előtt a töke?


A diszfória MINDEN esetben mentális probléma. Nincs női-férfi agy. A nemedet a tested határozza meg. Ehhez a két fajta(női/férfi) testhez sajnos hozzá van rendelve egy rakás sztereotipia, amik tovább ronthatnak a nemi diszfórián. A nemi sztereotipiák valamiért egyre csak erősödnek manapság a társadalomban ahelyett, hogy elhalványulnának, így a transzságot is természetesebbnek látják az emberek (hiszen ha a női lét = feminitás, akkor lehetsz nő ha femininnek érzed magad)


Ha pedig ebből indulunk ki, akkor NAGYON nehéz megérteni a transzok álláspontját.

Szinte lehetetlen. Ahhoz pedig, hogy egyáltalán megpróbáljam, hinnem kéne abban is, hogy minden szexista sztereotipia a női viselkedésről igaz, ehhez pedig nincs kedvem, bocsi.


Öltözzetek, ahogy akartok, valasszatok olyan nevet, amilyet akartok, viselkedjetek ahogy akartok, ha pedig diszkrimináció ér titeket (lakhatás/munka/egészségügyi ellátás megtagadása) akkor megyek is tüntetni értetek, de olyan nincs, hogy valaki a saját nemét választja meg.

2021. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
0%
Tovabbra is varunk valami forrast a tenyszeru megallapitasodra.
2021. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
50%

41-es képzeld a nem ciszheteró embereket gyakran érik ilyen diszkriminációk ha a másik fél felé kiderül a valós indentitása.

És ez NEM betegség. És nem minden transz jut szomorú végkifejletre.

Azt a badarságot meg hagyjuk már, hogy ilyen agy olyan agy.

Nem tudom honnan szeditek de ilyet még nem hallottam kifogásnak.

2021. aug. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 harminezer oxigén ***** válasza:
70%

Sziasztok.


#20-as, Niki vagyok.

Most nem címzem külön senkinek, szerintem mindenki tudni fogja hogy mely részek szólnak nekik.


Sokan dobálóztok itt hogy betegség vagy épp nem betegség a transzneműségből fakadó nemi diszfória. Még egyszer leírom: Sem a WHO, sem a transzokat kezelő orvosok és maguk a transzok ezt nem betegségnek hanem egy állapotnak tartják. Egy olyan nem kellemes, akár a mindennapi életet megnehezítő állapotnak amin különböző egészségügyi kezelésekkel pl HRT, műtétek és társadalmi tranzícióval lehet javítani. Az egyetlen bizonyítottan hatásos kezelése a nemi diszfóriának a tranzíció (mind szociális mind testi értelemben) amit a több évtized alatt kialakult orvosszakmai konszenzus állít és támogat.


De alapvetően számít az, hogy most épp betegségnek nevezed vagy állapotnak? Ha betegség, akkor elítéled az ebben szenvedőt amiért igénybe vesz olyan kezeléseket melyek javítanak életminőségén, testi-lelki egészségén vagy épp meg is tagadnád tőle? Elítéled azért mert nem betegségként kezeli a saját állapotát? Elítélsz olyanokat akik támogatják öt ebben és elfogadják ezt?


Sokan elutasítják azt hogy egy transz ilyen kezeléseknek vesse alá magát, mert szerintük beteg és kezelni kell, nos kezeli magát ahogy én is kezelem magam.


Ez kb olyan a minket támadók részéről, mintha egy született rövidlátótól akarnák megtagadni a szemüveget. Veleszületett állapot az is, többek közt az orvosoknak hála, javítható az ezzel született emberek életminősége. Azt gondolom mégsem tartjátok betegségnek ha valaki szemüveges, holott mégis egy egészségügyi eszközre van szüksége ahhoz hogy teljesebb életet éljen.


Üdv

Niki

2021. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
33%
És aki túl van a tranzíción, de nem, vagy csak minimálisan javít az életén? Akár azért, mert nem olyan lett a műtét eredménye, vagy akár azért, mert a választott nemébe sem sikerül a beilleszkedés? Ilyen is van ám, nem is egy... Hamis az elképzelés, hogy jön a tranzíció, aztán mindenki élete szuper csillámpónis happy end.
2021. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 harminezer oxigén ***** válasza:
69%

#45


Nem lesz mindenki élete "csillámpónis happy end", de nem gondolod, hogy ebben nagyon közrejátszik az is, hogy a transzokat még a tranzíció alatt és utána is rendszeresen érik támadások pusztán az miatt mert transzneműek? Vagy épp azért nem sikerül nekik a beilleszkedés mert folyamatosan megnehezítik nekik ezt, pl. azzal hogy folyamatosan beszólogatnak nekik, betegnek, degeneráltnak, aberráltnak nevezitek őket? Vagy azért nem tud beilleszkedni mert, ezt lehetetlenné tévő törvényt hoznak ellene, mint tavaly Magyarországon is? Vagy épp azért mert hergelő és uszító propagandát folytatnak ellenük és ez hatalmas stresszt okoz nekik?


Igen, lehet hogy nem minden transznak fog a tranzíció javítani az életén vagy csak nagyon minimálisan, de te és sok hozzád hasonló már az miatt támad egy embert mert az minden számára szükséges dolgot megtesz azért hogy az élete javuljon. Mint a példámban is írtam, ennyi erővel egy optika elé is beállhatnál és betegnek, degeneráltnak és még kitudja minek nevezhetnél mindenkit aki szemüvegért megy be oda, mert most pontosan ugyan azt teszitek velünk.


A műtétek sikertelensége kapcsán: minden erre vállalkozó transz tisztában van ezeknek a kockázatával, azzal hogy akár nem olyan eredménye lesz mint amit megálmodott. Nincs jogod kritizálni egy ember ilyen döntését, egyszerűen nincs jogod azzal érvelni hogy "mert nem olyan lett a műtét eredménye".

Ennyi erővel kampányolhatnál minden szépészeti beavatkozás ellen azzal, hogy "nem biztos hogy olyan lesz az eredménye" mert ez egy az egyben ugyan az.


Üdv

Niki

2021. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
33%
Kikérem magamnak, senkinek nem szólogatok be, senkit nem minősítettem betegnek, úgyhogy előttem hagyd ezt a kényszeres áldozati pózt... Transz ember van a közvetlen közelemben, semmit nem javult az élete a tranzíciótól (leszámítva a három napos csodát az elején), ez pedig egy szimpla fórum, ahová bárki elmondhatja azt, amit tapasztalt. Az, hogy ebből te már miket fantáziálsz tovább, az a te problémád.
2021. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
69%

Úgy érzem kicsit feszült vagy. Itt senki sem játszotta az áldozati bárányt. Ellenben te mással sem jössz csak azzal, hogy van egy transz ember a közvetlen közeledben és szélsőséges példákkal próbálod a saját igazadat megerősiteni, hogy a transzok mind mentálisan defektesek akiket inkább kezeltetni kellene.


Teszed ezt sokadjára miután egy transz ember releváns közvetlenebb tapasztalatait írta le és forrásokkal alá is támasztotta. Ellenben tőled semmi mást nem kaptunk csak frusztrációt és passzív agresszív viselkedést.


Miért akarod ilyen görcsösen bebizonyitani azt, hogy a te igazságod az örökérvényű?

2021. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
Szerintem te erősen kevered a hsz.-eket, mert sehol én olyat nem írtam, hogy mentálisan betegek lennének és olyat sem, hogy bárkit is kezeltetni kellene...
2021. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:

ezt nem te írtad ugye? "És akkor egyesek vérig sértődnek, ha megkapják, hogy mekkora tudománytalan az egész."


vagy akkor még is, hogy képzeljem el az álláspontod?

2021. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!