Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről mit gondoltok? Nagyon...

Erről mit gondoltok? Nagyon belerondít a szivárványos elképzeléseitekbe?

Figyelt kérdés
[link]

2021. júl. 7. 12:15
 81/91 anonim ***** válasza:
Bocs, azt akartam hogy "olvasol" és nem azt, hogy "olvasok".
2021. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
85%
Hidd azt, felőlem ok.
2021. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 harminezer oxigén ***** válasza:
44%

Sziasztok!


#57

Hidd el, nálad gyakrabban fordulok meg LMBT körökben, de életemben most tőled hallok először erről a "#DropTheT." dologról.


#82

Így már kicsit tisztábban kivehetőbb az álláspontod a #60-as válaszodtól kezdve. Azért szerintem az ez előtti hozzászólásaid alapján igen csak az jön/jött le mindenkinek, hogy 1 ember esetét ismerve vonnál le általános következtetést és ez miatt kaptad az ívet.

Most hogy ezt tisztáztuk, mármint, hogy a személyes tapasztalatod nem feltétlen tükrözi 100%-ban az álláspontod szerintem hagyhatjuk is azt hogy "általánosítasz minden transzra" témakört.


A család/rokonság/ismeretségi kör kapcsán pedig egyet értek veled. Az hogy ki kit tekint a családjának, családtagjának, az teljesen szubjektív és egyedi. Az miatt belekötni a másikba, hogy ki hogyan határozza meg a család fogalmát teljesen felesleges. Nekem is van néhány (nem sok) ember az életemben akit a családomnak tekintek, holott nem állunk rokonságban (még házasságok útján sem kerültem velük rokonságba) és vannak igen közeli vérrokonaim akiket viszont abszolút nem tekintek a családom részének.


És kösz, hogy észrevetted és megköszönted a hibám beismerését. Ez talán még a beismerésnél is ritkább :P


Niki

2021. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
67%

"A környezet szót pedig az ember használja a családra is."


Nem, én kifejezetten azokra használom, akik körülöttem élnek. A családot családnak hívom.

2021. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
0%
84.: Az te vagy.
2021. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
91%
85.: Ok.
2021. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
A környezeted nem csak a családod. A szomszédságod, a munkatársaid, a barátaid és ismerőseid is beletartoznak.
2021. aug. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 harminezer oxigén ***** válasza:

#82


A #60-as hozzászólásodhoz még csak annyit, mert ez kimaradt a tegnapi hozzászólásomból.


Azért ezt a közösséget ne úgy képzeld el mint egy falut ahol mindenki ismer mindenkit. Tudom nem kedveled de, egy kis statisztika: MO lakossága ~9,5 millió. A transzneműek arányát a teljes népességet tekintve, 0,5-1% közé teszik (legyen 1%) Ez ~95 ezer embert jelent, ez kb. annyi mint Székesfehérvár jelenlegi becsült lakossága, szép nagy falu :D


De az viszont nagyon helyes, hogy nem adod ki más emberek nevét, személyes adatait.


Üdv

Niki

2021. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:

"A fogalom közvetlen környezet általában a közelség egy hely körül, környék":

[link]

A családhoz semmi köze.

2021. aug. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
67%

Nikihez: Nem nevekre meg személyes adatokra gondoltam... Egyszerűen csak ha elmesélném, hogy mi miket tapasztaltunk azzal pár ember lehet könnyen beazonosítható lenne akaratlanul is. Nem személyes kedvelés és nem kedvelés van a háttérben, egyszerűen csak tapasztalat. De ha gondolod erről inkább majd privátban mesélek.


Ez a környezeten való lovaglás pedig már gáz. Ennyire unatkoztok? Ha orvoshoz mész, ott is úgy kérdeznek általában, hogy van beteg a közvetlen környezetben, van dohányos a közvetlen környezetben, stb., nem pedig a család szóval. Érdekes, Niki megértette a szóvasználatot, csak ti nem.

2021. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!