Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bátyám pszichopata vagy...

A bátyám pszichopata vagy elmebeteg? Van okunk félni?

Figyelt kérdés

Egy házban lakok a bátyámmal és a fiammal.

Nagyon furcsán viselkedik egy ideje. 50 éves. Borzasztóan rossz indulatú. Mindenkinek beszól, mindekit oltogat Facebookon. Nem hajlandó elmenni dolgozni, az erdőben gombát szed néha azt eladja. Nem rég kiderült hogy több kisboltba betört régebben amiből rendőrségi ügye is volt.

Fogalmam sincs hogy tartja el magát. Lehet most is azt csinálja. Amit én főzök, nem eszik belőle.

Lefialtatta a macskáját, azokkal van egy szobában egy ágyban alszik 6 kismacskával, meg az anya macskával. Nője ezer éve nem volt.

Én már gondolok olyanokra is amire nem kellene...

Sokszor furcsa hangokat hallok a szobájából, nem tudom mit csinál, lehet inkább nem is akarom tudni. Szoktuk hallani hogy visít a macska, de hogy mitől.....

Van egy automimmun betegsége nem szedi rá egyáltalán a gyógyszert, nem jár kontrollra, már arra gondoltam, lehet valami daganata van és ráment az agyára.

Bármilyen komoly dolgot hall, torka szakadtából nevet rajta.

Na szóval, sokszor észre sem veszem, de messziről figyel minket csendbe. Fiamra többször rányitott mikor tudta hogy bent zuhanyzik és csak mosolygott rá alig akart kimenni. De ami kiverte a biztosítékot, hogy Facebookon kitett profilnak egy sorozatgyilkos képét. Hiába írták neki, hogy szedje le,meg a fiam is, hogy ez nem vicc, kinevetett.

Kezdünk félni tőle. Lehet hogy ez kevésnek tűnik, de tényleg nagyon furcsa mostanában. Nem kábítószerezik meg semmi.

Olyan mintha elmebeteg lenne.

Emellett volt kiskorú barátnője is kb mikor 40 volt akkor 17 éves lánnyal kavart.

Zárjuk a szobánkat?

Félek nehogy bántson minket.

Most ez lehet, hogy viccesen hangzik ez a profilkép, de normális ép agyú felnőtt férfi ilyet nem csinál és nem viccből tette ki hanem komolyan.

Évről évre egyre furcsább.

Félek mi van ha egyszer bekattan és velünk valamit csinál.

Állandóan beteg filmeket néz és nevet rajta, mint pl a Szerb film.

Köszi ha segítetek tanáccsal.


48/N


2022. aug. 2. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is baj van vele, ha ez igaz. Jobb lenne, ha elköltöznétek. Őt elküldeni nem látom biztonságos megoldásnak ebben a helyzetben.
2022. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
96%
Költözzetek el
2022. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
96%
Valószínű el kéne költöznötök.
2022. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
77%

Ilyeneket is csinál, mint az illető a kisfilmben?


Mert akkor elmebeteg.


https://www.youtube.com/watch?v=_u6Tt3PqIfQ

2022. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
77%
Komplett őrült a testvéred, és a gyakorin érdeklődsz, hogy az-e? Keresd meg a háziorvost, intézkedjen a pszichiátriai kivizsgálásáról és kényszergyógykezeléséről, mivel elmebeteg.
2022. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

Ez a szülői ház fele az enyém, fele az övé. Évekig Németországban élt, aztán kirúgták a munkahelyéről,hazajött és persze hogy ide engedtem.

Az a baj, hogy ez a ház nincs valami jó állapotban már, eladni nemigen tudnánk. Kifizetni neki a felét nem tudom, egyedül nevelem a fiamat. Albérletbe se tudnánk menni ebbe a mai helyzetbe, 200.000 a fizetésem, a fiam iskolás 14 éves. Ő meg pláne hogy nem tudná kifizetni a lakás felét. A férjem meghalt 4 éve, és a szülei is.

Valahogy rá kellene bizonyítanom hogy veszélyes, vagy beteg.

2022. aug. 2. 12:04
 7/71 anonim ***** válasza:
34%
Te nem tudod rábizonyítani, csak orvos. És keress jobban fizető munkát.
2022. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

4: Nem, ilyeneket nem.

Csak figyel minket, meg mindenen ordítva nevet, a híradóban is ha lát valami balesetet nevet hogy megérdemlik, hülyék.

2022. aug. 2. 12:08
 9/71 anonim ***** válasza:
79%

ne vedd támadásnak, de korábban nem voltak jelei? 50 éves, testvéreként gyerekkora óta ismered. régebb is ilyesmi volt vagy bekattant valamitől?


a leírtak alapján úgy tűnik segítségre van szüksége, valami mentálhigiénés szakemberrel próbáld megbeszélni a következő lépéseket, mi (a kommentelők) nem tudjuk/tudhatjuk mire mit reagálna a testvéred, egy tapasztaltabb, sok hasonlót meglátott szakemberrel beszélj erről.


csak érdeklődésképp, a sorozatgyilkos akinek a képét kitette breivik volt?

2022. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
66%
Ja, biztos dugja a macskát. Hogyan lenne az fizikailag lehetséges?
2022. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!