Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bátyám pszichopata vagy...

A bátyám pszichopata vagy elmebeteg? Van okunk félni?

Figyelt kérdés

Egy házban lakok a bátyámmal és a fiammal.

Nagyon furcsán viselkedik egy ideje. 50 éves. Borzasztóan rossz indulatú. Mindenkinek beszól, mindekit oltogat Facebookon. Nem hajlandó elmenni dolgozni, az erdőben gombát szed néha azt eladja. Nem rég kiderült hogy több kisboltba betört régebben amiből rendőrségi ügye is volt.

Fogalmam sincs hogy tartja el magát. Lehet most is azt csinálja. Amit én főzök, nem eszik belőle.

Lefialtatta a macskáját, azokkal van egy szobában egy ágyban alszik 6 kismacskával, meg az anya macskával. Nője ezer éve nem volt.

Én már gondolok olyanokra is amire nem kellene...

Sokszor furcsa hangokat hallok a szobájából, nem tudom mit csinál, lehet inkább nem is akarom tudni. Szoktuk hallani hogy visít a macska, de hogy mitől.....

Van egy automimmun betegsége nem szedi rá egyáltalán a gyógyszert, nem jár kontrollra, már arra gondoltam, lehet valami daganata van és ráment az agyára.

Bármilyen komoly dolgot hall, torka szakadtából nevet rajta.

Na szóval, sokszor észre sem veszem, de messziről figyel minket csendbe. Fiamra többször rányitott mikor tudta hogy bent zuhanyzik és csak mosolygott rá alig akart kimenni. De ami kiverte a biztosítékot, hogy Facebookon kitett profilnak egy sorozatgyilkos képét. Hiába írták neki, hogy szedje le,meg a fiam is, hogy ez nem vicc, kinevetett.

Kezdünk félni tőle. Lehet hogy ez kevésnek tűnik, de tényleg nagyon furcsa mostanában. Nem kábítószerezik meg semmi.

Olyan mintha elmebeteg lenne.

Emellett volt kiskorú barátnője is kb mikor 40 volt akkor 17 éves lánnyal kavart.

Zárjuk a szobánkat?

Félek nehogy bántson minket.

Most ez lehet, hogy viccesen hangzik ez a profilkép, de normális ép agyú felnőtt férfi ilyet nem csinál és nem viccből tette ki hanem komolyan.

Évről évre egyre furcsább.

Félek mi van ha egyszer bekattan és velünk valamit csinál.

Állandóan beteg filmeket néz és nevet rajta, mint pl a Szerb film.

Köszi ha segítetek tanáccsal.


48/N


2022. aug. 2. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
23%
A skizofrén állapot nem szünteti meg a tulajdona kezeléséhez való jogát.
2022. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem cihopata
2022. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
61, az néhány esetben elég gáz lehet...
2022. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
100%
Azokban az esetekben gyámság alá kell vetetni, de annak egyéb hátulütői is vannak.
2022. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
De önmagában a kezelt skizofrénia erre nem ok.
2022. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
Csak kár, hogy nagyon veszélyes... amíg szedi a gyógyszereket ok, aztán gondolnak egyet, mert jön a kattanás és azt hiszi, hogy meg akarják mérgezni és nem hajlandó beszedni. Egyik kollégának az anyja kajába volt kénytelen rejteni a gyógyszert ...
2022. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én tudom milyen egy skizofrén, anyukám is az.

Aki írta, hogy apróbb furcsaságokat csinált és most hírtelen durvábbat is és zártra viszik és szerinte ez hihetetlen, annak mondanám, hogy ez a betegség kiszámíthatatlan, ilyen "apróbb" jelei vannak (pl furcsán néz valakire sokáig, rányit), pár napon belül akár már durvábbra is fordulhat az egész. Anyukám is csinált hülyeségeket olyankor, amiből egyértelmű, hogy zárt osztályra viszik. Bizony ilyenkor sajnos előfordult, hogy meg sem ismert mikor bementem hozzá vagy másnak látott, mint aki vagyok.


Az meg, hogy hírtelen elköltöztek az sem hihetetlen szerintem, én sem bírtam ott maradni anyánál utána egy jó darabig. Nagy traumák lehetnek amiket átélsz egy skizofrén mellett, tapasztalatból írom, mert 10 éves korom óta ilyen anyukám. A ház hirdetéséhez pedig nem feltétlen kell a bátyja hozzájárulása, esetleg majd akkor, ha komoly érdeklődő lesz a házra és valóban megvennék.

Nem lehet egyszerű ez a helyzet, mert egy skizofrénre úgymond mindig vigyázni kell, időszakosan előjöhet ez nála mindig, különösen ha nem figyelnek rá vagy valamilyen rossz dolog éri.


Valószínűnek tartom azt is, hogy a munkahelyéről is azért küldték el, mert előjöttek ezek a furcsa dolgai.

2022. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
Exem gyógyszer mellett sokáig úgy élt, mintha semmi baja nem lenne. Aztán másnap meg 10.ről ugrált volna ki, meg kést akarta magába szúrni.
2022. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat. Nem hinném, hogy pszichopata-e, az nem ilyen.


Elmebeteg simán lehet, a skizofrénia és a bipoláris betegség annak számítanak. Én bipoláris vagyok.


2 éve pszichózisom volt (magyarul szólva megőrültem). Eléggé egyik napról a másikra történt. Volt oka (egy 2 és fél éves párkapcsolatom tönkrement és én teljesen társfüggő voltam-vagyok). Szóval lementünk Balcsira az exemmel (akkor még párommal). És szakítottunk. Ez volt egy szombati-vasárnapi nap. A rákövetkező hétfőn reggel hazament, én egyedül maradtam lent. Kitartóan győzködtem a családom, hogy lehallgatnak. Nem vették komolyan, nem tudtak mit kezdeni vele. Aztán elmentem a rendőrségre és bejelentettem, hogy lehallgatnak ill. az exem zaklat. Ők sem tudtak ezzel mit kezdeni. Aztán a hét közepén hajnalban felhívtam a szüleimet és ordítottam a telefonba, hogy segítsenek, nagyon nagy bajban vagyok, az exem bántani akar, lehallgatnak, stb. stb. Nem vették komolyan. 1 óra alatt lent lettek volna Bp-ről, de nem jöttek le. Így még mindig egyedül voltam lent a Balatonon. Végül exem maga jött le, hogy hátha kicsit lenyugszom. Ez nem jött össze. Két nappal később sajnos még tettlegességre is sor került, de nem én ütöttem... Mentővel vittek kórházba, onnan egyenesen pszichiátria, zárt osztály.


Szóval vannak jelek, lehet, hogy vannak ilyen nagyon durva dolgok is, mint amit a kérdező ír a kérdésben, hogy valaki hetekig-hónapokig "fura", de ez a bekattanás napok alatt is megtörténhet és ezeket komolyan kell venni. Én honnan tudtam volna, hogy megkattantam, amikor én kattantam meg? :(((

2022. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:

A kérdésből idézek: "Nagyon furcsán viselkedik egy ideje."


Kérdező, pontosan mióta? Van valami romlás-javulás vagy bármi tendencia?


69-es voltam

2022. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!