Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bátyám pszichopata vagy...

A bátyám pszichopata vagy elmebeteg? Van okunk félni?

Figyelt kérdés

Egy házban lakok a bátyámmal és a fiammal.

Nagyon furcsán viselkedik egy ideje. 50 éves. Borzasztóan rossz indulatú. Mindenkinek beszól, mindekit oltogat Facebookon. Nem hajlandó elmenni dolgozni, az erdőben gombát szed néha azt eladja. Nem rég kiderült hogy több kisboltba betört régebben amiből rendőrségi ügye is volt.

Fogalmam sincs hogy tartja el magát. Lehet most is azt csinálja. Amit én főzök, nem eszik belőle.

Lefialtatta a macskáját, azokkal van egy szobában egy ágyban alszik 6 kismacskával, meg az anya macskával. Nője ezer éve nem volt.

Én már gondolok olyanokra is amire nem kellene...

Sokszor furcsa hangokat hallok a szobájából, nem tudom mit csinál, lehet inkább nem is akarom tudni. Szoktuk hallani hogy visít a macska, de hogy mitől.....

Van egy automimmun betegsége nem szedi rá egyáltalán a gyógyszert, nem jár kontrollra, már arra gondoltam, lehet valami daganata van és ráment az agyára.

Bármilyen komoly dolgot hall, torka szakadtából nevet rajta.

Na szóval, sokszor észre sem veszem, de messziről figyel minket csendbe. Fiamra többször rányitott mikor tudta hogy bent zuhanyzik és csak mosolygott rá alig akart kimenni. De ami kiverte a biztosítékot, hogy Facebookon kitett profilnak egy sorozatgyilkos képét. Hiába írták neki, hogy szedje le,meg a fiam is, hogy ez nem vicc, kinevetett.

Kezdünk félni tőle. Lehet hogy ez kevésnek tűnik, de tényleg nagyon furcsa mostanában. Nem kábítószerezik meg semmi.

Olyan mintha elmebeteg lenne.

Emellett volt kiskorú barátnője is kb mikor 40 volt akkor 17 éves lánnyal kavart.

Zárjuk a szobánkat?

Félek nehogy bántson minket.

Most ez lehet, hogy viccesen hangzik ez a profilkép, de normális ép agyú felnőtt férfi ilyet nem csinál és nem viccből tette ki hanem komolyan.

Évről évre egyre furcsább.

Félek mi van ha egyszer bekattan és velünk valamit csinál.

Állandóan beteg filmeket néz és nevet rajta, mint pl a Szerb film.

Köszi ha segítetek tanáccsal.


48/N


2022. aug. 2. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:

Na akkor mondom.

A gyerek hívott fel nagy fél, valamire készül, mert nekünk nincs tyúkunk, de ő odavitt egyet az állat nagyon visít, bevitte a szobájába.

Mondtam neki menjen el azonnal valamelyik barátjához,ne hallgassa nincs semmi baj....

Gyorsan hazamentem, amikor megláttam mit művel. De már nem is volt magánál. Hívtam a rendőrt. Akik megbilincselték azok hívták a mentőt, ők pedig elvitték.

De nem akarom részletezni.

2022. aug. 16. 11:16
 52/71 anonim ***** válasza:
A testvéred nem volt magánál vagy a tyúk? Milyen bűncselekmény vádjával vitték be? A rendőr nem látott semmit, max egy döglött tyúkot!
2022. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 A kérdező kommentje:

A testvérem. Bekattant teljesen. Megállapították hogy skizofrén, beszámíthatatlan.

Voltam bent meglátogatni, de elzavart én vagyok szűz Mária pedig ő az ördögöt imádja.

Úgy mentem már be a házba hogy kameráztam,legyen bizonyíték. Az hányinger is elkap ha eszembe jut.

2022. aug. 16. 12:41
 54/71 anonim ***** válasza:
Az basszus filmért kiált, de nem fogom megnézni az tuti
2022. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
44%

egyre jobban hajlok rá hogy kitalált az egész sztori.

korábban nem nagyon történt semmi fejlemény, most meg pár nap (max egy hét) hirtelen elköltöztetek, a testvéred zárt osztályra került a házat meg áruljátok? korábbi kommentben azt írtad a ház sznite eladhatatlan, ráadásul a tulajdonjog fele a testvéredé. akkor mégis hogy árulod? a szükséges dokumentumokat nem szerzed be ennyi idő alatt, ráadásul te magad írtad hogy eladhatatlan állapotú.

egyébként egy állat megölését a törvény büntet(het)i, de zárt osztályra nem kerülsz még ha meg is kínoztad.

meg mi ez a duma hogy eladod a lakást hogy emléked se legyen róla? a sztorid alapján a bátyád nemrég költözött haza, pár hete lakik veletek de már annyi rosszat okozott hogy az emlékétől is meg kell szabadulni? nagyon sok lett a kérdés

2022. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
55%

55ös, irta, hogy orvosilag meg lett állapítva miután be vitték, hogy skizofrén. Ilyen esetben kétlem,hogy kéne az engedélye bármihez.


Nem csak megkínzott egy állatot, hidd el, nem akarod látni élőben, milyen egy skizofrén...

2022. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
83%

26: jó, és hogy adja el a házat ha a fele a testvére tulajdona? különben is, állítása szerint eladhatatlan állapotú, akkor ezek szerint mégse? és miért költözött ki a lakásból ha a testvére már nincs ott?

hidd el tudok én is pár dolgot a skizofrénekről. azért, mert skizofrén vagy még nem zárnak zártosztályra. nem is hinnéd mennyi skizofrén él a környezetedben és nem is tudsz róla. na és mi rosszabbat tudott csinálni az állattal mint megkínozni és megölni?

na meg eddig pusztán voltak jelek arra hogy nem százas (rányitott zuhanyzás közben stb) most meg hirtelen már a saját testvérét nem ismeri fel hanem szűz Máriának látja.

2022. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
37%

Ha olyan szintű beteg, nem hiszem, hogy kell az engedélye, már írtam.


Nekem akarod bemutatni milyenek? 2 közvetlen kollégám is paranoid skizofrén volt, egyik öngyilkos lett, másikat pedig 1x én mentettem meg saját magától, heteket kórházban volt utána zárton... amíg szedi a gyógyszereket, tűrhető... de ha megint gondol egyet, nem szedi...



Nem csak az állattal tehetett valamit...

2022. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:

"most meg hirtelen már a saját testvérét nem ismeri fel hanem szűz Máriának látja."



Egyik kolléga hirtelen kattant és ő magára kezdte el mondani, hogy ő maga Isten, volt akit kérdezett, miért bántjátok az x-et, hisz ő nem árt senkinek... aztán pár hónappal később vonat alá ment.



Másik pedig, pár napig nem szedte a gyógyszereket, aztán én beépített ügynök voltam, másik lakótárs pedig drogárus...

2022. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
Telek árban árulom a házat.
2022. aug. 17. 15:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!