Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez idegösszeroppanás lehet?

Ez idegösszeroppanás lehet?

Figyelt kérdés
Este elhagyott a menyasszonyom, amire úgy reagáltam hogy majdnem minden elsötétedett (beszűkült a látásom, mintha egy szűk sötét folyosót néztem volna), úgy vert a szívem mintha ki akarna ugrani, többször hánytam, nem kaptam levegőt, vert a víz és rázott a hideg stb. Erre ezt mondta egy barátom hogy sima pánikroham volt. Viszont ami ezután történt az a durva, lefeküdtem aludni hátha megnyugszok, de tudom hogy egy percet se aludtam. Egyik másodpercben még az egyik oldalamon feküdtem magzatpózban, a következőben pedig már a hátamon, sajgó combokkal, valami nedvesben tapogatózva. Na mondom szép, bepisiltem. Ahogy lenéztem, láttam hogy tiszta vér a lepedő és egy csomó párhuzamos, mély vágás van a combomon. Fogalmam sincs hogy mikor csináltam és mivel, olyan volt mint egy vágás a filmekben, teljesen kiesett az az időszak. Idegösszeroppanás lehet? Meg fog ismétlődni?

2023. ápr. 27. 07:16
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Nem hat a Valeriana meg semmi ilyen kamu gyógynövényes cucc.


Régen szedtem Xanaxot, Rivot, Frontint, Sertralint, Sedogelatot meg még egy csomó fajta bogyót, de bármit adtak csak rosszabb lett a helyzet.


Egy tabletta volt ami tényleg megoldotta a gondot, viszont azt azért hagytam abba mert ezer másikat okozott.

Egy nyáladzó zombit csinált belőlem, egyáltalán nem pörgött az agyam csak vegetáltam. A karrieremet is tönkretette. (Sakkoztam, 2300-at súroltam 16 évesen, nemzetközi mestereket vertem sorban és gyengébb nagymestereket néha, aztán 2 hónapig szedtem azt a sz@rt, visszaestem 1400-ra, majd miután leálltam elkezdtem visszanyerni a régi tudásomat, de aztán 1900-nál megálltam és mai napig stagnálok egy klubjátékos szintjén)

2023. ápr. 28. 13:00
 22/51 A kérdező kommentje:
De olyan szinten lettem érzéketlen tőle hogy ha csengetett volna a rendőrség hogy meghalt az egész családom egy balesetben, fapofával néztem volna rá.
2023. ápr. 28. 13:01
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

A sakkot nem hiszem el, de nem is ez a lényeg.

Bingó: szedtél már pszichiátriai gyógyszert, azaz valóban mentális beteg vagy. Ebben az esetben célszerű lenne most elmenni a kórházba, és befeküdni.

Sanszosan pszichotikus vagy. Így, hogy leírtad, hogy szedtél már gyógyszert, ez a legvalószínűbb. Az a tabletta ami megoldotta a bajaid, pedig merem állítani antipszichotikum volt, pl. kvetiapin, olanzapin, klozapin.


Értelmet nyert az is, hogy ennyire paranoid módon állsz hozzá a helyzethez. Menj el orvoshoz AZONNAL.

2023. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Nem kell elhinni a sakkot (bár online vissza lehet nézni a játszmáimat, csak nem szeretném felfedni a személyazonosságomat) csak gondoltam megindokolom hogy miért álltam le vele. Nem butábbnak éreztem magam, élőpontszámban mérhető volt hogy letompultam teljesen!


Szorongásra és depresszióra kaptam.

2023. ápr. 28. 13:49
 25/51 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszereket szedtél eddig? Az ami használt, az mi volt?

Mindenkinek más jön be amúgy. Ír valamit a könyv milyen betegségre mit kell adni, de aztán az agy az mindenkinél más.

Próbáltam: bupropion, paroxetin, szertralin, lítium-karbonát, klozapin, olanzapin, kariprazin, aripiprazol, risperidon, lamotrigin és trazodon tartalmú gyógyszereket (plusz alprazolám és klonazepám nyugtatókat, de azokat csak rövidtávra kaptam, a kezelés elején). Ezekből a paroxetin-szertralin és a klozapin jött be. Nincs mellékhatásom. A többitől volt.

2023. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom azokat a válaszadókat akik azt tanácsolják, hogy sürgősen fordulj szakemberhez. Nagyon komoly tünetek, amiket leírtál, semmiképp sem lehet néhány nyugtatóval meg pár bögre gyógyteával elintézni. Kitartást, remélem hamarosan jobbra fordul a helyzet!
2023. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

A Seduxen volt az. De a mellékhatásai rosszabbak voltak mint az eredeti gond.


Egy szer volt még ami minden panaszomat megszűntette, a kender. Na attól tényleg boldog voltam, nyitottam a világra, nem szorongtam, nem éreztem azt hogy semmi se tud érdekelni és ahhoz is gyenge vagyok hogy a mosdóig elsétáljak. Remekeltem a munkában, magánéletben, minden fain volt.

Csak feljelentett a szomszéd öregasszony miatta (érezte a szagát rajtam) így visszakerültem oda ahonnan indultam.

2023. ápr. 29. 13:16
 28/51 anonim ***** válasza:

A Seduxen az egy benzodiazepin nyugtató. Rövidtávú megoldást nyújt csak, és sajnos károsabb az agyra mint amennyi haszna van, illetve pszichés és fizikai függőséget okoz a hatásmechanizmusukból adódóan. Nem szeretik felírni a pszichiáterek a benzókat, csak a kezelések elején. Ezek csak arra jók, hogy elnyomják az embert, de valódi pozitív hatásuk nincs.

A marihuánával az a baj, hogy nem jó megoldás az sem, mert mentális betegként sokkal nagyobb eséllyel okoz pszichózist. Illetve itthon még illegális, szóval nem célszerű dependensnek lenni egy tiltólistán lévő szeren. Plusz ezt nem tudod megbeszélni az orvossal, ha bármi vészhelyzet lenne.


A szertralin az egy SSRI típusú antidepresszáns. Ennek van hosszútávú értelme. Ezt lehet szedni addikció kialakulása nélkül, mert nem olyan a hatásmechanizmusa, ami habituális tevékenységgé tenné. Akkor működik jól a gyógyszerezés, ha a beteg nem érzi, hogy gyógyszert szed. A nyugtatót azt viszont érezni.


Persze lehet, hogy neked nem a szertralin lesz a nyerő, hanem mondjuk a paroxetin, venlafaxin, bupropion vagy trazodon, vagy valami más. Ezt ki kell kísérletezni az orvossal közösen. De ha megtaláljátok a megfelelő gyógyszert, és beáll stabilra a hatása, akkor csak becsületesen szedni kell addig amíg az orvos mondja.

Ha esetleg vannak pszichotikus tüneteid is (mindenképpen őszintén beszélj az orvossal majd) akkor valószínűleg adnak antipszichotikumot. Az segít csendet tenni a fejedben, hogy a saját gondolataid ura lehess.


Végtelenszer jobb rendesen beállított gyógyszereken lenni, mint nyugtatózni, kenderezni vagy alkoholizálni. A jól beállított gyógyszer mellett érzed, hogy olyan mintha nem is lenne szükséged valamire, ami rendben tartja az elméd. Nincs szorongás meg idegeskedés, hogy ha nem szívod el a spanglit, akkor nem érzed jól magad. Csak beszeded a tablettát, és csinálod a dolgaid mint egy teljesen normális ember.

Plusz bármi gáz van, arról tud akkor az orvos: nem kell titokban spangliznod meg ilyenek, hanem van professzionális segítséged. Lehet dózist módosítani, vagy másik szert kipróbálni.


A közhiedelemmel ellentétben a mentális betegek nem gyengék. Ők a társadalom legerősebb, legkitartóbb emberei. Folyamatosan meg kell játszaniuk mások előtt, hogy nincs problémájuk, dolgozniuk, tanulniuk és minden mást is kell csinálniuk, miközben rettentően rosszul érzik magukat, és nincs energiájuk, nem tudják karbantartani a gondolataikat, érzéseiket. Minden nap egy kihívás nekik egészen addig, amíg meg nem kapják a megfelelő gyógyszeres kezelést. Onnantól kezdve kezdenek el ők igazán élni.

2023. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig a kender a legkevésbé addiktív, veszélyes szer. De annak már annyi, nem ér annyit hogy lecsukjanak. Inkább szedem a bogyókat majd. Már az se érdekel ha elbutít teljesen a pirula, legalább boldog leszek. Inkább legyek fél ember mint egy teljes roncs.
2023. ápr. 29. 17:04
 30/51 anonim ***** válasza:

Nyugi, az antidepresszánstól nem leszel bugyuta :)

Én is féltem tőle, de pont az ellentettje lett igaz. Végre elérem az elmém teljesen, és tisztán tudok gondolkodni. Igaz én antipszichotikumot is szedek. Megjegyzem fejlesztőmérnökként dolgozok a top-tech szektorban. Ha elbutultam volna, akkor tuti nem tudnám végezni a munkám! Sőt, mióta gyógyszeren vagyok, jobban tudok dolgozni mint eddig valaha.


A kenderrel az a baj, hogy nem ismerjük teljesen a mechanizmusát, nagyon sokrétű a hatása és a kender típusától is függ milyen. Bár a pszichiátriai gyógyszereket sem ismerjük teljesen, de mivel ezeket a hatóanyagokat mérnökök, kutatók tervezik, ezért jobban ismert a hatás és mellékhatás profiljuk. Plusz van egy target fehérje/receptor amire hatni szeretnének. Direkt így tervezik ezeket a molekulákat, hogy a targeten kívül a lehető legkevesebb receptorra hasson, így kevesebb a mellékhatás. Azt is figyelembe kell venni, hogy a gyógyszer homogén, azaz adott dózisú gyógyszer adott hatást fejt ki az adott személyre. Nincs olyan, hogy hú, ez most erősebb-gyengébb doboz volt.

Ha polgárpukkasztó módon akarunk fogalmazni, akkor a gyógyszerek designer "drogok", hiszen célzottan tervezik a molekulákat. A fentanil például egy rettentő erős szintetikus ópioid. Ez is a tudomány szüleménye. Sajnos mivel ópioid, ezért addiktív és van feketepiaca. Az USA-ban katasztrófálisan sok drogos hal meg fentanil túladagolásban, mert annyira addiktív. Az ópioid szerek (pl heroin, fentanil, morfium) dopamint szabadítanak fel, és "high" leszel tőlük. Ezért addiktívak. De akinek az orvos írja fel az elviselhetetlen fájdalomra, annak nagyon jó és biztonságos szer, HA az előírás szerint használja.

Szerencsére a pszichiátriai gyógyszerek közül csak a nyugtatók azok amik addiktívak: ezek is dopamint szabadítanak fel.

Az antidepresszánsok máshogyan működnek. Ezek bizonyos neurotranszmitterek visszavételét gátolják meg. Azt a keveset amit termel, jobban tudja felhasználni a szervezeted a gyógyszer segítségével. Persze van ami máshogyan működik, de elsőnek úgy is ilyen típusút kapsz protokoll szerint.

2023. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!