Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez idegösszeroppanás lehet?

Ez idegösszeroppanás lehet?

Figyelt kérdés
Este elhagyott a menyasszonyom, amire úgy reagáltam hogy majdnem minden elsötétedett (beszűkült a látásom, mintha egy szűk sötét folyosót néztem volna), úgy vert a szívem mintha ki akarna ugrani, többször hánytam, nem kaptam levegőt, vert a víz és rázott a hideg stb. Erre ezt mondta egy barátom hogy sima pánikroham volt. Viszont ami ezután történt az a durva, lefeküdtem aludni hátha megnyugszok, de tudom hogy egy percet se aludtam. Egyik másodpercben még az egyik oldalamon feküdtem magzatpózban, a következőben pedig már a hátamon, sajgó combokkal, valami nedvesben tapogatózva. Na mondom szép, bepisiltem. Ahogy lenéztem, láttam hogy tiszta vér a lepedő és egy csomó párhuzamos, mély vágás van a combomon. Fogalmam sincs hogy mikor csináltam és mivel, olyan volt mint egy vágás a filmekben, teljesen kiesett az az időszak. Idegösszeroppanás lehet? Meg fog ismétlődni?

2023. ápr. 27. 07:16
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
47%

Krízisben vagy ember. Menj be a pszichiátriára. Szanaszét vannak az idegeid, gyógyszerre van szükséged. Ha nem mész, csak szarabbul leszel, ezt garantálom. Lehet, hogy pszichotikus is lettél az esemény miatt. Azt meg csak úgy nem rendezed le magadban.

Ez nem vicc tárgya. El kell menned orvoshoz és segítséget kell kérned. Nem fognak bezárni, mert a saját lábadon mész orvoshoz. Csak az kerül zártra, akit mentő visz be vagy van akut veszélyezető állapot nála. Voltam már ott, és amúgy egyáltalán nem vészes.

2023. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Akkor is elengednek ha megállapítják hogy veszélyes vagyok magamra? Mármint hogy bármikor kinyírhatom magam.
2023. ápr. 27. 16:42
 13/51 anonim ***** válasza:
26%

Hehe fiam, üdv köreinkben. Mindig izgi ez az állapot, sosem tudod mire számíts amikor újra “magadhoz térsz”.

Keress fel egy pszichiátert. Mert ez egyszer megtörtént a következő nagyobb stressznél is lehet elő fog fordulni.


Nem fognak beutalni sehova ha elmész egy pszichiáterhez. Persze, ha nem azt mondod neki, hogy na én ma kinyirom magam. Na Akkor be fog utalni.


Orvosi titoktartás kötelezi.

Annak mondod el, hogy jársz pszichiáterhez akinek akarod, ha senkinek nem akarod, akkor nem mondod el senkinek, így nem fog kitudódni.

Még az EESZT-ben is letilthatod, hogy a háziorvosod se lássa a pszichiáter által kiállított leleteket. Csak a sürgősségin láthatják (azt hiszem).


Viszont egy közeli barátodnak érdemes lenne megemlíteni és krízishelyzetben felhívni, amíg nem jutsz el dokihoz.

2023. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Csak egyetlen barátom van, neki elmondtam. De nem merem ezzel terhelni. Mármint hogy akár éjszaka közepén hívom hogy vészhelyzet van!


Ha meg nem érem el, magát fogja okolni!


Na azt már nem, nem rakhatok ekkora terhet a nyakába!

2023. ápr. 27. 20:28
 15/51 anonim ***** válasza:
68%

Na figyu, mondom a lépéseket.

1: Kérd ki magad 2 hét betegszabadságra. Ha olyan pozícióban dolgozol (ahogy említetted) akkor probléma nélkül el fogsz tudni menni.

2: Sétálj be a körzeti pszichiátriára. Ha budapesti vagy, akkor úgy tudom a Balassa utcában mindenképpen fogadni fognak.

3: MINDENT mondj el az orvosnak. Ez krízishelyzet, az idegeid sokkal fontosabbak mint a munkád vagy bármi más. Kapni fogsz nyugtatót rövidtávra, és mellé antidepresszánst vagy antipszichotikumot (az orvos majd diagnosztizál, hogy mi bajod van)


Az első pszichiátriai vizit kicsit olyan mintha coming-outolnál. De utána rájössz, hogy csupán nem funkcionál rendesen az agyad, és ezek teljesen valós betegségek amiket sikeresen lehet kezelni.

De ha azt javasolják, hogy feküdj be picit a kórházba, hidd el az a legjobb amit tehetsz akkor. Ott 0-24 figyelnek rád, bármi gáz van azonnal van orvos, nővér, valamint sokkal gyorsabban tudják beállítani a gyógyszerelést.


Fontos: SEMMIKÉPPEN se alkoholizálj vagy nyúlj más droghoz ebben a helyzetben. Nem azért, mert húha, hanem azért, mert most krízisben vannak az idegeid. Ilyenkor nagyon máshogyan hatnak, és nem tudhatod mit okoznak.

Ha nem bírod, akkor hívd ki a mentőt magadra - 104. Ha beszámítható vagy, akkor NEM kerülsz a zárt osztályra. Oda tényleg csak azokat rakják, akik nagyon rosszul vannak és egész napi felügyelet kell nekik, illetve jobb ha nem zavarja őket senki.

2023. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy elég komoly továbbképzést is csináltatnak velem, szép lenne 2 hét táppénz. Nem csak a melót buknám de fizethetném is ki a képzés díját, annyi pénzem meg nincs.


Mondjuk ez a túlterheltség is közrejátszhat, eddig erre nem is gondoltam.

2023. ápr. 28. 07:05
 17/51 A kérdező kommentje:
De meggyőztetek, lesz egy hónapos nyári szünet, az alatt azt fogom csinálni amit a 15-ös írt. Inkább befekszek egy kis időre hogy minél hamarabb beállítsák a gyógyszert aztán mehessek utamra. Arra egyszerűen nincs időm hogy heti szinten járkáljak pszichiáterhez.
2023. ápr. 28. 07:09
 18/51 A kérdező kommentje:
Kb egy hónap múlva lesz, addig csak túlélem, nem?
2023. ápr. 28. 07:09
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fogsz heti szinten. 1,5-3 honap az elso surgossegi ellatas utan, mire kezbe vesznek.Az elso alkalommal kapsz majd nyugtatot meg kedelyjavitot sztem. Utana kersz egy idopontot a gondozoba, ott majd elbeszelgetnek veled. Addig szeded amit mondanak, vagy nem. Latva ahogy feljebb hozzaalltal az egeszhez.
2023. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
51%
Váltsál ki a gyógyszertárban Valeriana relaxot, napi 3x1-et szedjél be, meg fogsz nyugodni, szedjed kb. 1-2 hónapig, utána fokozatosan hagyjad abba.
2023. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!